Na jihu Moravy je pět lidí nakažených koronavirem, začal fungovat další tým pro odběry

V Jihomoravském kraji už je pět případů nákazy koronavirem. ČTK to řekla vedoucí protiepidemického odboru jihomoravské hygienické stanice Renata Ciupek. Podle ní jsou to tři ženy a dva muži. Čtyři lidé jsou z Brna a jedna žena z blanenského okresu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Na jižní Moravě tak dnes přibyly dva nové případy. "Všechny případy jsou u dospělých osob. Jsou izolované a v dobrém klinickém stavu," uvedla Ciupek. Epidemiologové provádějí další šetření.

V Jihomoravském kraji dnes začal fungovat třetí speciální tým, který jezdí k odběrům přímo domů k pacientům s podezřením na koronavirus. Už týden funguje tým Fakultní nemocnice Brno, v tomto týdnu se přidala znojemská nemocnice a ode dneška začal jezdit tým i z kyjovské nemocnice.

Podle mluvčí jihomoravské záchranky Michaely Bothové bude posádka jezdit denně od 7:00 do 19:00 stejně jako týmy z brněnské a znojemské nemocnice. Cílem je pokrýt region bez větších časových prodlev.

Žena, u které se nákaza potvrdila jako u čtvrté v kraji, byla v lyžařské oblasti Passo del Tonale. "Je izolovaná ve Fakultní nemocnici Brno v Bohunicích, už je v dobrém stavu," uvedla Ciupek. Hygienici podle ní nyní provádějí epidemiologické šetření, aby zachytili lidi, se kterými byla nakažená v kontaktu.

Podle Ciupek měli hygienici k dnešnímu ránu v kraji více než 170 odběrů. Krom čtyř potvrzených případů jsou už desítky výsledků negativní a na desítky se čekají. V České republice je potvrzených kolem 120 případů nákazy koronavirem, nejvíce v Praze.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V zahraničí se píše o naštvaných Češích: Musí nosit roušky, ale vláda jim…

31.03.2020 22:03 Aktualizováno Česká republika je po čase opět středem pozornosti zahraničních médií. Internetová verze deníku The…

Vláda schválila peníze pro OSVČ i pravidla kurzarbeitu

31.03.2020 22:01 Aktualizováno Vláda vyplatí osobám samostatně výdělečně činným (OSVČ) postiženým šířením koronaviru jednorázovou…

Z Thajska se do Česka vrátilo 83 Čechů

31.03.2020 20:39 V Praze dnes večer přistál druhý repatriační let z Thajska. Přiletělo s ním mimo jiné 83 Čechů a 14…

Měsíc s koronavirem v ČR: Přes 3000 nakažených, řada restrikcí, kritika…

31.03.2020 17:45 Aktualizováno Česko má po měsíci šíření koronavirové nákazy přes 3000 případů. Pozornost se nyní upírá zejména na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama