Na jihu Moravy je pět lidí nakažených koronavirem, začal fungovat další tým pro odběry

V Jihomoravském kraji už je pět případů nákazy koronavirem. ČTK to řekla vedoucí protiepidemického odboru jihomoravské hygienické stanice Renata Ciupek. Podle ní jsou to tři ženy a dva muži. Čtyři lidé jsou z Brna a jedna žena z blanenského okresu.

Ilustrační foto
doporučujeme

Na jižní Moravě tak dnes přibyly dva nové případy. "Všechny případy jsou u dospělých osob. Jsou izolované a v dobrém klinickém stavu," uvedla Ciupek. Epidemiologové provádějí další šetření.

V Jihomoravském kraji dnes začal fungovat třetí speciální tým, který jezdí k odběrům přímo domů k pacientům s podezřením na koronavirus. Už týden funguje tým Fakultní nemocnice Brno, v tomto týdnu se přidala znojemská nemocnice a ode dneška začal jezdit tým i z kyjovské nemocnice.

Podle mluvčí jihomoravské záchranky Michaely Bothové bude posádka jezdit denně od 7:00 do 19:00 stejně jako týmy z brněnské a znojemské nemocnice. Cílem je pokrýt region bez větších časových prodlev.

Žena, u které se nákaza potvrdila jako u čtvrté v kraji, byla v lyžařské oblasti Passo del Tonale. "Je izolovaná ve Fakultní nemocnici Brno v Bohunicích, už je v dobrém stavu," uvedla Ciupek. Hygienici podle ní nyní provádějí epidemiologické šetření, aby zachytili lidi, se kterými byla nakažená v kontaktu.

Podle Ciupek měli hygienici k dnešnímu ránu v kraji více než 170 odběrů. Krom čtyř potvrzených případů jsou už desítky výsledků negativní a na desítky se čekají. V České republice je potvrzených kolem 120 případů nákazy koronavirem, nejvíce v Praze.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Soud nepromine Rathovi zbytek peněžitého trestu

13.07.2020 18:18 Aktualizováno Krajský soud v Praze nevyhověl žádosti bývalého hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha, aby mu…

Žalobce žádá podmínku kvůli komentářům k teplickým prvňáčkům

13.07.2020 15:39 Aktualizováno Státní zástupce žádá podmíněný trest pro Vítězslava Kroupu, který je obžalovaný kvůli nenávistným…

V zahraničí se nakazilo devět Čechů, z toho tři na Slovensku

13.07.2020 15:20 V červenci se Češi dosud nakazili koronavirem v šesti zemích. V centrální databázi infekčních…

Kde přesně leží ostatky Zdeny Mašínové? Začal průzkum hromadného hrobu na…

13.07.2020 14:39 Archeologové zahájili na ďáblickém hřbitově v Praze průzkum hromadného hrobu sondou, aby určil…

Související:

Právě se děje

Další zprávy