Karel Gott a pohřeb: Televize mění program, Hrad se částečně uzavře

Kvůli pohřbu Karla Gotta Česká televize na programu ČT1 v sobotu zrušila 16 pořadů, které nahradila snímky se zpěvákem. Prima chystá v pátek a v sobotu 15 živých vstupů, Nova se v sobotu přidá k ČT s přímým přenosem ze zádušní mše v chrámu svatého Víta.

Karel Gott - pietní místo u jeho vily Nad Bertramkou v Praze.

Karel Gott zemřel minulé úterý ve věku 80 let.

Vedle speciálního vysílání na ČT24 zařadil kanál ČT1 v sobotu jako vzpomínání na zesnulého zpěváka od 7:20 recitál Sedm písní a pochybnost, v 7:50 film Kdyby tisíc klarinetů a od 10:05 Na plovárně s Karlem Gottem. Program bude pokračovat od 10:30 záběry hostů zádušní mše v katedrále sv. Víta a o půl hodiny později přímým přenosem bohoslužby a následným odchodem hostů. Od 12:30 odvysílá záznam z koncertu Karel Gott 1985 a od 13:55 Úsměvy Karla Gotta. Večer ČT1 odvysílá speciální díl StarDance věnovaný mistrovi a poté opakování filmu Kdyby tisíc klarinetů.

Nova v souvislosti s rozloučením s Gottem přizpůsobí v pátek i sobotu všechny své zpravodajské relace. V pátek, kdy se uskuteční veřejné poslední rozloučení se zpěvákem na Žofíně, navíc připravuje během celého dne živé vstupy Televizních novin. V sobotu od 10:00 do 13:40 nabídne živé vysílání s rozloučením s umělcem a přenos ze mše z chrámu svatého Víta. Přes celý den bude vysílat živé vstupy Televizních novin.

Prima během pátku 11. října a soboty 12. října nabídne celkem 15 mimořádných zpravodajských relací. Od pátečního rána do sobotního večera přinese pravidelné živé vstupy štábů z klíčových míst, exkluzivní hosty a zásadní dění. Mimořádné zpravodajství bude moderovat Terezie Tománková.

"Rozloučení s Karlem Gottem je zpravodajsky naprosto zásadní událost. Proto jsme se rozhodli, že divákům nabídneme mimořádné zpravodajské relace nejen v hlavním večerním vysílacím čase, ale také během obou dvou dní. V pátek začínáme už v půl osmé a v sobotu v půl jedenácté," uvedl ředitel zpravodajství a publicistiky Martin Ondráček.

Pražský hrad se v sobotu kvůli poslednímu rozloučení s Gottem částečně veřejnosti uzavře. Pro turisty se nejnavštěvovanější česká památka znovu otevře od 14:00. Katedrála svatého Víta, kde se pieta uskuteční, bude uzavřena po celý den. Pražský hrad to uvedl na svém webu. Rozloučení s hvězdou české populární hudby se v katedrále zúčastní pozvaní hosté. Veřejnost bude moci pietu sledovat na třetím hradním nádvoří na velkoplošné obrazovce. Další přenos bude zajištěn na Hradčanské náměstí.

Královská zahrada zůstane po celý den otevřena standardně od 10:00 do 18:00 včetně výstavy k roku 1989. Vstup do zahrady ale bude do 14:00 možný jen severním vchodem u Letohrádku královny Anny. Ve 14:00 se otevře celý areál Hradu včetně návštěvnických objektů.

V katedrále sv. Víta se pietní rozloučení uskuteční od 11:00, pozvány budou stovky hostů. Veřejnost bude moci církevní obřad, který doplní projevy a vystoupení vybraných zpěváků, sledovat v areálu Hradu na třetím nádvoří. Velkoplošná obrazovka bude umístěna v rohu nádvoří. Pro návštěvníky bude vymezen prostor tvořící asi polovinu nádvoří.

Zájemci o sledování obřadu budou moci do areálu Hradu vstupovat od 08:00 z Hradčanského náměstí v místech, kde jsou umístěny bezpečnostní kontroly. Ředitel odboru protokolu Vladimír Kruliš upozornil na to, že lidé s sebou nesmí nosit žádné zbraně. Nedoporučuje kvůli plynulosti kontrol ani zavazadla.

Návštěvníci poté vytvořeným koridorem projdou přes druhé na třetí nádvoří. Vpouštěni budou do naplnění vymezeného prostoru. Další lidé budou moci dění sledovat na velkoplošných obrazovkách na Hradčanském náměstí.

Škody po tornádu na krajském a obecním majetku jsou vyčísleny na 1,5…

23.07.2021 16:13 Škody po červnovém tornádu na majetku Jihomoravského kraje jsou 800 milionů korun, na obecním 721…

Některá stravovací zařízení jednorázové plasty z provozu už vyloučila

23.07.2021 15:32 Stravovací zařízení nečekají, až Sněmovna projedná návrh zákona, který zakazuje uvádět na trh…

Základ se udělal, před námi je ale ještě spousta práce, zní z Mikulčic

23.07.2021 12:16 Základní práce po tornádu jsou podle místostarosty Mikulčic na Hodonínsku Jana Vlašice hotové,…

Hejtmana Grolicha překvapila po tornádu solidarita lidí i rychlost prací

23.07.2021 11:44 Solidarita lidí i rychlost demoličních a vyklízecích prací překvapila po tornádu jihomoravského…

Z domů poškozených tornádem v Moravské Nové Vsi už je značná část opravena

23.07.2021 09:51 Z domů v Moravské Nové Vsi na Břeclavsku, které před necelým měsícem poškodilo tornádo, je podle…

Na ČOV míří kritika kvůli letu i neočkovanému lékaři. Vakcinace byla jen…

22.07.2021 17:00 ROZHOVOR - Český olympijský výbor (ČOV) zatím nechce reagovat na kritiku premiéra Andreje Babiše,…

Lidé stále přispívají do sbírek na pomoc obyvatelům zasaženým tornádem

22.07.2021 16:37 Ani měsíc od doby, kdy se obcemi na Břeclavsku a Hodonínsku prohnalo tornádo, nepřestávají lidé…

Češi během pandemie nejvíce utráceli za léky nebo rehabilitace

22.07.2021 16:03 Nejčastějším výdajem Čechů v době pandemie koronaviru bylo podle průzkumu skupiny EOS zdraví. Za…

Muži souzenému pro zapojení do bojů na Ukrajině soud zvýšil trest na 21 let

22.07.2021 12:08 Vrchní soud v Praze dnes zpřísnil trest Alexeji Fadějevovi, který se podle obžaloby zapojil do bojů…

Hasiči v obcích postižených tornádem končí, z místa odjíždějí

21.07.2021 16:28 Hasiči v obcích postižených tornádem na Břeclavsku a Hodonínsku dneškem končí s likvidačními…

Související:

Právě se děje