Karel Gott a pohřeb: Televize mění program, Hrad se částečně uzavře

Kvůli pohřbu Karla Gotta Česká televize na programu ČT1 v sobotu zrušila 16 pořadů, které nahradila snímky se zpěvákem. Prima chystá v pátek a v sobotu 15 živých vstupů, Nova se v sobotu přidá k ČT s přímým přenosem ze zádušní mše v chrámu svatého Víta.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Karel Gott - pietní místo u jeho vily Nad Bertramkou v Praze.
doporučujeme

Karel Gott zemřel minulé úterý ve věku 80 let.

Vedle speciálního vysílání na ČT24 zařadil kanál ČT1 v sobotu jako vzpomínání na zesnulého zpěváka od 7:20 recitál Sedm písní a pochybnost, v 7:50 film Kdyby tisíc klarinetů a od 10:05 Na plovárně s Karlem Gottem. Program bude pokračovat od 10:30 záběry hostů zádušní mše v katedrále sv. Víta a o půl hodiny později přímým přenosem bohoslužby a následným odchodem hostů. Od 12:30 odvysílá záznam z koncertu Karel Gott 1985 a od 13:55 Úsměvy Karla Gotta. Večer ČT1 odvysílá speciální díl StarDance věnovaný mistrovi a poté opakování filmu Kdyby tisíc klarinetů.

Nova v souvislosti s rozloučením s Gottem přizpůsobí v pátek i sobotu všechny své zpravodajské relace. V pátek, kdy se uskuteční veřejné poslední rozloučení se zpěvákem na Žofíně, navíc připravuje během celého dne živé vstupy Televizních novin. V sobotu od 10:00 do 13:40 nabídne živé vysílání s rozloučením s umělcem a přenos ze mše z chrámu svatého Víta. Přes celý den bude vysílat živé vstupy Televizních novin.

Prima během pátku 11. října a soboty 12. října nabídne celkem 15 mimořádných zpravodajských relací. Od pátečního rána do sobotního večera přinese pravidelné živé vstupy štábů z klíčových míst, exkluzivní hosty a zásadní dění. Mimořádné zpravodajství bude moderovat Terezie Tománková.

"Rozloučení s Karlem Gottem je zpravodajsky naprosto zásadní událost. Proto jsme se rozhodli, že divákům nabídneme mimořádné zpravodajské relace nejen v hlavním večerním vysílacím čase, ale také během obou dvou dní. V pátek začínáme už v půl osmé a v sobotu v půl jedenácté," uvedl ředitel zpravodajství a publicistiky Martin Ondráček.

Pražský hrad se v sobotu kvůli poslednímu rozloučení s Gottem částečně veřejnosti uzavře. Pro turisty se nejnavštěvovanější česká památka znovu otevře od 14:00. Katedrála svatého Víta, kde se pieta uskuteční, bude uzavřena po celý den. Pražský hrad to uvedl na svém webu. Rozloučení s hvězdou české populární hudby se v katedrále zúčastní pozvaní hosté. Veřejnost bude moci pietu sledovat na třetím hradním nádvoří na velkoplošné obrazovce. Další přenos bude zajištěn na Hradčanské náměstí.

Královská zahrada zůstane po celý den otevřena standardně od 10:00 do 18:00 včetně výstavy k roku 1989. Vstup do zahrady ale bude do 14:00 možný jen severním vchodem u Letohrádku královny Anny. Ve 14:00 se otevře celý areál Hradu včetně návštěvnických objektů.

V katedrále sv. Víta se pietní rozloučení uskuteční od 11:00, pozvány budou stovky hostů. Veřejnost bude moci církevní obřad, který doplní projevy a vystoupení vybraných zpěváků, sledovat v areálu Hradu na třetím nádvoří. Velkoplošná obrazovka bude umístěna v rohu nádvoří. Pro návštěvníky bude vymezen prostor tvořící asi polovinu nádvoří.

Zájemci o sledování obřadu budou moci do areálu Hradu vstupovat od 08:00 z Hradčanského náměstí v místech, kde jsou umístěny bezpečnostní kontroly. Ředitel odboru protokolu Vladimír Kruliš upozornil na to, že lidé s sebou nesmí nosit žádné zbraně. Nedoporučuje kvůli plynulosti kontrol ani zavazadla.

Návštěvníci poté vytvořeným koridorem projdou přes druhé na třetí nádvoří. Vpouštěni budou do naplnění vymezeného prostoru. Další lidé budou moci dění sledovat na velkoplošných obrazovkách na Hradčanském náměstí.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirus ONLINE: Dalších 257 nakažených s nemocí covid-19, celkem v…

10.04.2020 06:19 V Česku je 5569 lidí s potvrzenou nákazou novým typem koronaviru. Ve čtvrtek jich přibylo 257.

Reakce Čechů na koronavirus nebyla přehnaná, míní Holanďan žijící v ČR

10.04.2020 06:10 Reakce na koronavirus nebyla v Česku přehnaná a nadšení, s jakými se společnost pustila do snahy…

Moskva hrozí odvetou za odstranění Koněva

09.04.2020 20:55 Odstranění památníku sovětského maršála Ivana Koněva v Praze může způsobit dlouhodobé podráždění v…

Hygienici zkoumají schůzku u Zemana v Lánech, prozradil policejní prezident

09.04.2020 20:38 Hygienici zkoumají sobotní schůzku prezidenta Miloše Zemana s jeho expertním týmem v Lánech, řekl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy