Při požáru bytového domu v Ohnišťanech na Královéhradecku zemřel v noci na dnešek člověk. Z bytu jej dostali obyvatelé domu, zkoušeli jej spolu se záchrannou službou oživit, ale marně.
Hasiči to uvedli na svém twitteru.
K požáru v bytovém domě v Ohnišťanech bylo v noci vysláno celkem 8 JPO. Hasiči zjistili, že došlo k zahoření pohovky. Jednu osobu dostali ven z bytu obyvatelé domu, zkoušeli ji se ZZS oživit, bohužel marně. Příčina: nedbalostní jednání při kouření. Případ vyšetřuje @PolicieCZ
— HZS Královéhradeckého kraje (@hzskhk) December 13, 2020
V bytě začala hořet pohovka. Příčinou požáru byla nedbalost při kouření. Na místo bylo vysláno celkem osm hasičských jednotek. Případ vyšetřuje i policie. "Škoda byla vyčíslena asi na 50.000 korun," uvedla mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.
Hořelo také v Jablonci, deset lidí evakuováno
V Jablonci nad Nisou vzplála dnes odpoledne střecha obytného domu. Jeden člověk se nadýchal kouře, deset lidí hasiči evakuovali. Požár mají hasiči pod kontrolou. ČTK to řekla mluvčí hasičů Kateřina Štajncová.
Oheň se pokoušela jedna osoba na místě nejprve uhasit vodou donášenou v kýblech. V 15:20 dostali oznámení o požáru hasiči. "Jeden člověk se nadýchal kouře, na místě byl ošetřen. Evakuační autobus k požáru nevyjížděl, lidé se budou moci vrátit po odvětrání. Nájemníkovi v podkrovním bytě pod střechou zajistí majitel náhradní ubytování," uvedla mluvčí.
Požár střechy se rozšířil do jednoho podkrovního bytu. Z domu bylo evakuováno 10 osob, z toho 1 byla ošetřena na místě. Střecha je rozebírána rozbrušovacím agregátem a s použitím termokamery dohledáváme skrytá ohniska. pic.twitter.com/Vpak0F2kHf
— HZS LIBERECKÉHO KRAJE (@hzs_lk) December 13, 2020
Hasiči rozebírají nyní na místě střešní konstrukci a pomocí termokamery hledají skrytá ohniska požáru.
K požáru obytného domu vyjížděli hasiči i v sobotu, a to do Rokytnice nad Jizerou. Evakuováno tam bylo osm lidí, nikdo se nezranil. Po odvětrání se obyvatelé objektu mohli vrátit.
Související
Česko nechá prověřit požární riziko v nočních podnicích, oznámil Metnar
Novinky v případu tragického požáru v Crans-Montaně. Jeden člověk je ve vazbě
Požáry , život , Královéhradecký kraj , Hasiči , Jablonec nad Nisou
Aktuálně se děje
včera
Tragickou nehodu na Šumpersku nepřežil důchodce. Žena utrpěla zranění
včera
Po potyčce cizinců v Chebu panuje podezření z pokusu o vraždu
včera
Klempíř na debatu s umělci nedorazil. Vymluvil se na jednání vlády
včera
České hokejistky s Kanadou zopakovaly stejně vysokou prohru jako s USA
včera
Pavel popíchl Motoristy po setkání s legendárním formulovým pilotem
včera
Běžec na lyžích Tuž se překvapivě postaral o nejlepší český úterní výsledek
včera
První informace o rozloučení s Brejchovou. Dva ministři přišli s návrhem
včera
Zimní počasí se pomalu začíná loučit, potvrzuje měsíční výhled meteorologů
včera
Jednání o míru je pro Putina jen zástěrka, varuje estonská rozvědka. Zanalyzovala, zda Rusko za rok napadne NATO
včera
Vytrvalostní biatlonový závod se českým mužům nevydařil. Nejlepší byl Hornig
včera
Tlak Washingtonu neustává. O budoucnosti Grónska budeme ještě mluvit, potvrdil Vance
včera
Kongres: Trumpovi úředníci začernili Epsteinovy spisy, aby zakryli jména významných osob
včera
MSC: Svět vstoupil pod vedením Trumpa do éry „politiky demoliční koule“
včera
Svět se stává příliš teplým i na umělý sníh. Počasí uvrhá zimní olympijské hry do nejisté budoucnosti
včera
Macron vyzval Evropu, aby konečně začala vystupovat jako skutečná velmoc
včera
Policie vyšetřuje možné ublížení na zdraví u stovek pacientů s defibrilátory
včera
Evropská komise chystá bezpečnostní opatření, kterým sníží vliv Číny v Evropě
včera
Putinovi se bezpečnostní záruky pro Ukrajinu nelíbí. Evropu to ale nesmí zajímat
včera
Jak Trump změnil Ameriku? Většině lidí se do USA nechce, zvažují i zrušení dovolené
včera
Starmer utnul výzvy k rezignaci. Odstoupit nehodlá
Britský premiér Keir Starmer čelí nejvážnější krizi svého úřadu poté, co lídr skotských labouristů Anas Sarwar veřejně vyzval k jeho rezignaci. Starmer na pondělním zasedání parlamentní frakce prohlásil, že není připraven odejít a uvrhnout zemi do chaosu, jeho pozice je však po sérii rezignací klíčových spolupracovníků vážně oslabena.
Zdroj: Libor Novák