Muž dostal v lese epileptický záchvat, se záchranou pomáhal vrtulník

Za pomoci vrtulníku dnes pomáhali hasiči a záchranáři muži, který dostal epileptický záchvat v nepřístupném terénu v brněnské městské části Jundrov.

"Kolemjdoucí našli ležícího muže v těžko přístupném terénu. Byl v polovědomí a špatně komunikoval. Právě kvůli obtížnému terénu jsme požádali o spolupráci hasiče," uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Hedvika Kropáčková.

Zraněného muže jsme transportovali vrtulníkem letecké služby PČR z nepřístupného terénu v Brně-Jundrově. pic.twitter.com/Hg9Vj39uR6

— HZS JMK (@hzsjmk) July 12, 2020

Hasiči přivolali na pomoc policejní vrtulník. "Naši záchranáři muže na nosítkách zavěsili pod vrtulník a ten jej snesl na blízké fotbalové hřiště, tam už čekala záchranka," uvedl mluvčí hasičů Petr Příkaský.

Přítomný lékař zjistil, že muže postihl epileptický záchvat jehož následky u něj stále přetrvávaly. Po ošetření jej záchranáři převezli na urgentní příjem Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně.

Související

Evropská unie, ilustrační fotografie.

Zbraně, nebo budoucnost? Evropa investuje do NATO, musí ale myslet i na drahé nájmy, připomíná expertka

Napříč Evropou rostou životní náklady, veřejné služby jsou přetížené a výdaje na obranu dominují politickému diskurzu. Zatímco většina Evropanů čelí každodenním hrozbám, které mají podobu vysokých nájmů, neúměrně drahých dětských školek nebo krachujících veřejných dopravních systémů, obranná témata se stávají prioritou. A přesto, že Evropa má oprávněný strach z plnohodnotné invaze Ruska na Ukrajinu a širších hrozeb pro svou územní suverenitu, zvyšování vojenských výdajů při stagnujících sociálních rozpočtech je riskantní volbou.
Senioři, ilustrační foto

Kolika let se dožívají lidé v EU? Česko je na tom výrazně lépe než Slovensko

V Evropské unii loni stoupla očekávaná délka života nad úroveň před pandemií covidu-19, jak uvádí evropský statistický úřad Eurostat. Země v jižní části Evropy, jako Španělsko, Itálie a Malta, zaznamenaly nejvyšší naději na dožití, zatímco nejnižší údaje byly zaznamenány v Rumunsku, Bulharsku a Lotyšsku. Slovensko je ve srovnání s Českem na horší úrovni, uvedl server Brussels Times.

Více souvisejících

život Jihomoravský kraj Epilepsie Brno záchranáři

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Prezident Trump

Trump poslech vedení armády. Přestal bombardovat Írán

Spojené státy již třetí noc v řadě pozastavily letecké údery na území Íránu. K dočasnému klidu zbraní došlo poté, co špičky americké armády doporučily prezidentu Donaldu Trumpovi bombardovací kampaň přerušit. Paralelně s tím probíhají intenzivní diplomatická jednání, jejichž cílem je zabránit návratu k otevřenému válečnému konfliktu. Na kroky Washingtonu a přerušení bojových akcí již zareagovaly světové trhy, což vedlo k poklesu cen ropy.

před 2 hodinami

Pentagon

Pentagon zveřejnil nová data. Mrtvých a zraněných amerických vojáků v Íránu jsou stovky

Počet amerických vojenských obětí v konfliktu s Íránem překročil hranici šesti set. Americké ministerstvo obrany totiž během soboty aktualizovalo svou oficiální databázi obětí, do níž zpětně zaevidovalo více než sto čtyřicet nově zraněných vojáků. Do systému se navíc vrátila jména čtyř příslušníků armády, kteří zahynuli při nedávných íránských útocích a z oficiálních přehledů dříve z nejasných důvodů zmizeli. K úpravě dat dochází v době, kdy Pentagon čelí sílící kritice za netransparentnost při informování o skutečných ztrátách.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 6 hodinami

včera

Donald Trump

Trump 2028. Prezident před novináři vtipkoval o další kandidatuře

Americký prezident Donald Trump se na večeři Bílého domu pro novináře rozhodl opět provokovat své odpůrce. Vtipkoval totiž o čtvrté kandidatuře v prezidentských volbách, která je mu podle zákonů zapovězena, protože momentálně vykonává již druhý mandát ve funkci hlavy státu. 

včera

včera

včera

Oto Klempíř

Knížák ovlivnil několik generací, konstatoval ministr Klempíř

Česko v neděli zasáhla smutná zpráva. Ve věku 86 let zemřel známý výtvarný umělec a hudebník Milan Knížák, někdejší ředitel Národní galerie či rektor Akademie výtvarných umění. Podle ministra kultury Oto Klempíře (Motoristé) odešel autor, který po desítky let utvářel dějiny moderního českého umění. 

včera

Robert Fico

Fico se naštval kvůli tématu slovenské podpory Ukrajiny

Slovensko opět dává ruce pryč od koalice zemí, které pomáhají Ukrajině ve válce se sousedním Ruskem. Premiér Robert Fico (Smer-SD) vzkázal, že Bratislava není součástí tzv. Koalice ochotných. Reagoval tak na nepravdivé informace, které se podle jeho slov objevily v éteru. 

včera

Ilustrační fotografie.

Mladí Češi mají zájem o řízení před 18. narozeninami, ukazují data

Již více než dva a půl roku mohou na silnice vyrazit řidiči už od sedmnácti let pod dohledem zkušeného mentora. Data potvrzují, že zájem o řízení ještě před osmnáctinami v režimu L17 nadále roste. Podíl nových řidičů vstupujících do programu L17 se průběžně zvyšuje a v posledních dvou měsících již přesáhl hranici 30 %. Navíc žádost o řidičák i zápis mentora lze vyřídit on-line na Portálu dopravy.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Zemřel Milan Knížák, někdejší ředitel Národní galerie

Českou uměleckou obec zasáhla o víkendu smutná zpráva. Ve věku 86 let zemřel známý výtvarný umělec a hudebník Milan Knížák, jenž stál v minulosti v čele Národní galerie či Akademie výtvarných umění. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy