Na Vsetínsku vybuchl rodinný dům, pátrá se po přeživších

Při výbuchu v rodinném domě v Loučce u Valašského Meziříčí na Vsetínsku se dnes ráno těžce zranil jednatřicetiletý muž, letecky byl přepraven na popáleninové centrum do Ostravy. Policejní mluvčí Barbora Balášová vpodvečer ČTK řekla, že kriminalisté případ vyšetřují jako násilný trestný čin.

Policisté zatím nevyloučili ani nepotvrdili, zda se v domě ještě někdo nacházel. Případ je na počátku vyšetřování, uvedla policejní mluvčí. Na místě od rána zasahuje osm jednotek hasičů a těžká technika, práce stále pokračují, řekl ČTK mluvčí hasičů Roman Žemlička.

"Věc si převzali krajští kriminalisté a je to šetřené jako násilný trestný čin. Věc je na začátku vyšetřování, bližší informace zatím nemůžeme podat," uvedla krajská policejní mluvčí. Upřesnila, že místo události se i nadále prohledává. Na místo byl povolán i psovod se psem na vyhledávání osob.

Podle mluvčího krajské záchranné služby Jakuba Omelky byla povolána pozemní i letecká záchranná služba. "Vrtulník záchranné služby Moravskoslezského kraje transportoval jedenatřicetiletého muže na popáleninové centrum Fakultní nemocnice v Ostravě. Muž byl v přímém ohrožení života. Při příjezdu naší posádky byl mimo dům, zůstával v bezvědomí, utrpěl četné popáleniny. Při transportu byl ve stabilizovaném stavu," uvedl Omelka.

Podle snímků hasičů výbuch dům značně zničil, velká část objektu se zřítila. Hasiči na místě od rána rozebírali konstrukci budovy a zajišťovali statiku objektu, povolán byl také USAR tým Moravskoslezského kraje pro vyhledávání a záchranu v sutinách a Záchranný útvar Hlučín, doplnil jejich mluvčí Roman Žemlička. K dispozici měli hasiči také speciální technické kontejnery s potřebnými prostředky i výdřevou. Hasiči zůstávají na místě v plném nasazení, dodal před 18:00 Žemlička. Škoda dosud nebyla stanovena.

Související

Více souvisejících

Moravskoslezský kraj výbuch Hasiči výbuch domu na Vsetínsku (duben 2022)

Aktuálně se děje

před 40 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 6 hodinami

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Prohra v Bělehradě byla poslední kapkou. Plzeň se rozloučila s trenérem Hyským

První trenérská změna v nové sezóně tuzemské fotbalové nejvyšší soutěži se uskutečnila v Plzni. Po nevýrazných výkonech z úvodních ligových kol a především po prohře 0:3 v úvodním zápase 4. předkola Evropské ligy na hřišti Crvene Zvezdy Bělehrad došla trpělivost tamnímu vedení, které odvolalo kouče Martina Hyského. Ten byl právě od začátku nového ročníku 2026/27 pod neustálým tlakem a bylo tak jen otázkou času, kdy k odvolání dojde. 

včera

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR

Ministerstvo reaguje na útoky na pracovníky OSPOD. Podává trestní oznámení

Ministerstvo práce a sociálních věcí se rozhodlo podat trestní oznámení kvůli příspěvkům, v nichž se kritika systému sociálně-právní ochrany dětí mění v osobní útoky, veřejné dehonestování nebo výroky, které mohou u konkrétních pracovníků vyvolat obavy o jejich bezpečnost. Ministerstvo o tom informovalo v tiskové zprávě. 

Aktualizováno včera

včera

včera

AC Sparta Praha, stadion na Letné

Další ztráta pro fotbalovou Spartu. Opora týmu Sörensen přestoupil do Kodaně

S úvodem sezóny poněkud netradičně pokračuje rozprodávání mužstva fotbalové Sparty. Po četných někdejších oporách týmu, jakými byli Jan Kuchta, Lukáš Haraslín či gólman Peter Vindahl, se s pražskou Letnou v nejbližších dnech s největší pravděpodobností rozloučí další takový fotbalista, na jehož výkonech stál sparťanský základ. Konkrétně se jedná o jednoho z mužů, který nosil kapitánskou pásku, dánského obránce Asgera Sörensena. Míří domů do Dánska, přesněji do FC Kodaň.

včera

včera

Dálnice, ilustrační fotografie.

V Česku se otevřel další úsek dálnice, která je alternativou k D1

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) otevřelo 6,2 kilometru dlouhý úsek dálnice D35 Ostrov – Vysoké Mýto v Pardubickém kraji. Oproti původním předpokladům je hotový i provizorní sjezd za tunelem Homole, který umožní napojit se na dálniční obchvat Vysokého Mýta. Cena stavby po valorizaci je 1,46 miliardy Kč bez DPH, většinu nákladů uhradí EU. Práce trvaly dva a čtvrt roku. Tunel Homole, který bude jako samostatná stavba součástí úseku, se řidičům otevře příští rok před létem.

včera

včera

včera

Atletika, ilustrační fotografie.

Čeští atleti poprvé od roku 1938 nepřivezli z ME žádnou medaili. Přichází kritika od legend

Na nedávném atletickém mistrovství Evropy v anglickém Birminghamu nezískala česká výprava ani jednu medaili, což se stalo poprvé od roku 1938. Příčiny tohoto jednoznačně neúspěšného šampionátu se teprve budou hledat, na starost to bude mít především reprezentační šéftrenér českých atletů Pavel Sluka. Ten bude chtít od jednotlivých trenérů analýzu toho, proč se jim nepodařilo ve většině případů svým svěřencům načasovat ideálně formu. Mezitím se do výkonů českých atletů bez servítek pustily i dvě české atletické legendy Šárka Kašpárková a Ludmila Formanová.

včera

včera

Íránský prezident Pezeškján naznačil, jak si představuje konec války s USA

Íránský prezident Masúd Pezeškján se vyslovil pro co nejrychlejší ukončení války s USA. Teherán by se podle jeho slov měl pokusit konflikt uzavřít, dokud vystupuje z pozice síly. Washingtonu dal zároveň najevo, že kapitulace Íránu je nemyslitelná.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy