Novotný už nemá policejní ochranu. Platili ji podle něj voliči KSČM a SPD

Řeporyjskému starostovi Pavlu Novotnému skončila po čtyřech a půl měsících policejní ochrana, která mu už byla vícekrát poskytnuta, a to nejen kvůli hrozbám ze strany Ruska, nýbrž i anonymním výhrůžkám. Práci českých bezpečnostních sborů starosta ocenil.

Starosta městské části Praha-Řeporyje se dostal pod policejní ochranu poté, co se na jejím území rozhodl nechat umístit pamětní desku vlasovcům, jež jsou podle Moskvy "zrádci". Stejně tak tomu bylo i v případě pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) a starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09), kteří Rusku vadili z důvodu kroků jejich úřadů. V případě Koláře šlo například o odstranění pomníku maršála Koněva. 

"Policejní ochranu mám pořád, už ji nemám kvůli Rusům, ale nemůžu říct, proč ji mám teď. Nikdo okolo mě o ní ani nevěděl a policie se snažila být k daňovým poplatníkům šetrná,“ sdělil Novotný letos na konci července.

Na svém twitterovém účtu pak oznámil, že mu ochrana ze strany policie skončila. "Chci i jménem rodiny poděkovat za profesionalitu a ohled, který brala na svět okolo mě. Máme skvělou policii,“ dal vědět.

Zároveň si také vzal na mušku SPD a KSČM. "Nechápu, jak se povedlo zařídit, že to všecko šlo z daní jen a pouze voličů KSČM s SPD,“ napsal řeporyjský starosta.

Skončila mi policejní ochrana. Čtyři a půl měsíce. Chci i jménem rodiny poděkovat @PolicieCZ za profesionalitu a ohled, který brala na svět okolo mě. Máme skvělou policii a btw nechápu, jak se povedlo zařídit, že to všecko šlo z daní jen a pouze voličů @czKSCM a @SPD_oficialni

— Pavel Novotný (@PavelNovotnak) August 17, 2020

Policejně chráněná byla i rodina europoslance Tomáše Zdechovského (KDU ČSL).

"Po druhém výroku, který Andrej Babiš pronesl v přímém přenosu, kde zopakoval, že jsme vlastizrádci, mi přišlo několik tisíc výhrůžek prostřednictvím sociálních sítí, e-mailů, WhatsAppu a další komunikace,“ nechal se tehdy slyšet lidovecký člen Evropského parlamentu.

Související

Více souvisejících

Pavel Novotný policie Rusko Ondřej Kolář (TOP 09) Zdeněk Hřib Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL)

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

Putin opět promluvil o útoku na další evropské státy

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl obvinění, že Rusko plánuje agresi proti jiným evropským zemím. Reagoval tak na mnohá prohlášení západních politiků, kteří tvrdili, že je nutné pomoci Ukrajině, protože pokud se Putinovi podaří porazit ji, zaútočí na její spojence na Západě.

včera

včera

Teroristé Hamásu

Příměří, nebo nic. Hamás promluvil o osudu rukojmích

Osud rukojmích, kteří byli uneseni z Izraele do palestinského Pásma Gazy, může být vyřešen pouze v případě, že dojde k uzavření příměří. Člen politického křídla palestinského radikálního hnutí Hamas Básim Naim to uvedl ve statusu zveřejněném na platformě Telegram.

včera

V ZOO Praha se narodilo gorilí mládě, letos už druhé

V noci na dnešek přišlo na svět v pražské zoologické zahradě další mládě gorily nížinné. Jeho matkou je samice Kijivu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy