Ve čtvrtek pokousal v Praze na Petříně pes čtyřleté dítě, které skončilo v kritickém stavu v nemocnici. Majitel psa utekl, policie po něm pátrá, uvedl na policejním webu mluvčí pražské policie Jan Rybanský. Policisté zveřejnili snímky muže, který psa venčil, a prosí veřejnost o pomoc při pátrání.
Pes napadl ve čtvrtek kolem poledne chlapce, který byl s matkou na procházce v parku pod petřínskou rozhlednou. Muž, který psa vedl, potom utekl, aniž vážně zraněnému dítěti pomohl. "Majitel ihned po incidentu z místa činu utekl směrem k restauraci Nebozízek a dále k takzvané Hladové zdi, aniž by sečkal na policisty," sdělil Rybanský.
Dítě muselo být podle policie po napadení převezeno do nemocnice s mnohočetnými poraněními. "Chlapec utrpěl velmi vážná poranění. Byl v kritickém stavu, ale při vědomí převezen do motolské nemocnice,“ řekla serveru iDnes.cz mluvčí pražské zdravotnické záchranné služby Jana Poštová. Podle mluvčího policie je nyní chlapec po operaci v umělém spánku.
Hledaný majitel psa je podle policistů atletické postavy, holohlavý, ve věku kolem 30 až 40 let. Na sobě měl tričko s krátkým rukávem a dlouhé tmavé kalhoty. "Pokud ho na záběrech poznáváte nebo víte, kde bydlí či se zdržuje, kontaktujte prosím neprodleně linku 158," požádal veřejnost mluvčí policie. Pes mohl být podle svědků asi stafordšírský bulteriér.
Související
Soukromé registry nestačí, za ignorování hrozí pokuty. Centrální evidence psů startuje, co o ní potřebujete vědět?
EU schválila povinné čipování psů a koček, zavádí minimální standardy pro jejich chov
Psi , Praha , Policie ČR
Aktuálně se děje
před 46 minutami
Česko opět zasáhnou silné bouřky. Hrozit budou i ráno a dopoledne
před 1 hodinou
Policejní pátrání na jezeře Most. Dva lidé se pohřešují po úterní bouřce
před 2 hodinami
Trumpovi chodil ozbrojený muž po golfovém hřišti. Našly se u něj zbraně
před 3 hodinami
Česko netrápí jen tropy. V Praze a dvou krajích se vyskytuje smog
před 3 hodinami
Kyjev čelil raketám a dronům. Nejméně 14 mrtvých, další lidé jsou zranění
před 4 hodinami
EU zpřísňuje Ukrajincům podmínky pro dočasnou ochranu. Problém hrozí zejména mužům
před 5 hodinami
Horké letní počasí má úřadovat i po víkendu, naznačuje výhled
včera
Knížákova rehabilitace se bude řešit u soudu. Umělec dříve narazil
včera
Vlaky mezi Kolínem a Kutnou Horou zrychlí a přestanou ovlivňovat provoz na koridoru
včera
Občanští demokraté představili kandidáty pro podzimní volby
včera
Morava hlásí poprvé přes 40 stupňů. Nejtepleji ale bylo v Plzni
včera
Požár na Benešovsku se rozšířil i na chatky. Platí zvláštní stupeň poplachu
včera
Hansardův pohřeb byl plný hudby. Vystoupila i Markéta Irglová
včera
Neumím si to představit. Macinka promluvil o Pavlovi a dalším summitu NATO
včera
Dočkala se. Su Ťij se dočkala první návštěvy po více než dvou letech
včera
Slovensko hlásí nový teplotní rekord. Takovou noc ještě nezažilo
včera
Ruský voják vraždil na Krymu. Zemřeli nejméně čtyři lidé
včera
Počasí ukáže jinou tvář. Z tropů se vyvinou až velmi silné bouřky, platí varování
včera
Záhada z Krkonoš. Policie chce zjistit identitu tajemného muže
včera
Musíme posílit hranice Evropské unie, napsala von der Leyenová do Madridu
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyzvala členské státy Evropské unie ke společným krokům poté, co desetitisíce migrantů v minulém týdnu pronikly z Maroka do španělské exklávy Ceuta.
Zdroj: Lucie Podzimková