Pohřeb Karla Gotta v ohrožení? Zasáhnout může Anglie

V pražském Edenu dojde v pátek 11. října k utkání kvalifikace mistrovství Evropy mezi Českou republikou a Anglií. Anglický policejní důstojník Mark Roberts se bojí konfliktů v ulicích Prahy. Zkoušel podniknout kroky, aby se utkání hrálo v jiný den. S pohřbem Karla Gotta to nemělo žádnou spojitost.

Karel Gott
doporučujeme

Rozloučení s Karlem Gottem proběhne také v pátek 11. října. Do Prahy má namířeno až statisíce lidí z celé České republiky. Mark Roberts žádal o přeložení zápasu ještě dřív, než se svět dozvěděl o úmrtí a pohřbu Karla Gotta.

Nabádal k přeložení zápasu, protože Praha je pro Angličany lákadlem. "Požádal jsem UEFA, aby přehodnotili výkop v pátek večer. Ale je téměř nemožné s UEFA něco vyjednat. Myslím, že ten termín je nešťastný, protože se dá předvídat riziko. Mohli jsme tomu předejít, jenže teď bohužel budeme muset této situaci čelit a pokusíme se ji zvládnout. Ale možná budeme litovat," řekl Mark Roberts pro server The Guardian. Jeho návrh nebyl vyslyšen. V pátek večer bude v Praze 3731 fanoušků na tribunách a dalších 2500 v centru města.

Zápas, který se odehraje v den pohřbu Gotta je považován za vysoce rizikový. Česká policie je připravena nasadit i anglicky mluvící protikonfliktní jednotky. Protiteroristické jednotky budu také připravené k zásahu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V domově důchodců v Unhošti hoří, hasiči evakuovali kolem 100 lidí

04.07.2020 21:01 Aktualizováno Hasiči dnes v podvečer vyjížděli k požáru v areálu domova důchodců v Unhošti na Kladensku. Hořelo v…

Lidem věřícím dezinformacím nemá smysl oponovat, shodli se účastníci…

04.07.2020 10:14 REPORTÁŽ - Českem se šíří dezinformace a konspirační teorie o sítích 5G. Například město Jeseník…

Češi v červnu polevili v opatřeních proti covidu, ukázal průzkum

03.07.2020 19:06 Lidé v Česku v červnu polevili v opatřeních proti šíření nemoci covid-19. Většina už neomezovala…

Inspekce odhalila nebezpečný potravinový doplněk, obsahuje mix rozpouštědel

03.07.2020 16:47 Mix různých rozpouštědel a aromatických uhlovodíků našla Státní zemědělská a potravinářská inspekce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy