Na 18 místech na tocích v České republice přetrvával k dnešnímu večeru první povodňový stupeň, tedy stupeň bdělosti. Platil pro hladiny řek a potoků v Ústeckém, Jihočeském, Jihomoravském a Středočeském kraji a na Vysočině. Na většině míst voda postupně opadá a pozvolna se vrací k běžným průtokům. Vyplývá to z aktuálních informací Českého hydrometeorologického ústavu ČHMÚ a jednotlivých povodí.
Hladiny začaly stoupat ve středu a většinou kulminovaly ve čtvrtek. Způsobil to déšť v kombinaci s táním sněhu.
Na jihu Moravy stále platí první povodňový stupeň na Svratce ve Veverské Bítýšce. Hladina od pátečního odpoledne mírně klesla. Na stejné řece je bdělost také v Brně v ulici Poříčí, řeku ale v tomto místě ovlivňují manipulace vodohospodářů na brněnské přehradě. První stupeň je také na Dyji v Ladné, což rovněž ovlivňuje manipulace na novomlýnských nádržích.
Na jihu Čech první povodňový stupeň platí na Nežárce, Lužnici, Černovickém a Hamerském potoce. Voda na většině míst dál klesá.
V Ústeckém kraji platí první stupeň na dvou místech, a to na Labi v Děčíně a na Bílině v Ústí nad Labem. Ve Středočeském kraji se drží nad normálem Sázava, Berounka a Blanice.
První povodňový stupeň na Vysočině přetrvává na řece Jihlavě v obci Bransouze a v Ptáčově na Třebíčsku. V Olomouckém kraji se už řeky vrátily k normálnímu stavu, ale následky zvýšené hladiny stále způsobují komplikace na některých silnicích v regionu. Dočasně zavřená je silnice u obce Nová Hradečná na Olomoucku a také úsek silnice mezi Lukavicemi a Bohuslavicemi na Šumpersku.
Související
Počasí se má uklidňovat. Povodňová hrozba vyvrcholí ještě dnes
Novinky o počasí. Meteorologové rozšířili varování před povodněmi
Aktuálně se děje
včera
Opozice tepe vládu, Babiš se brání. Tvrdá kritika Česka z úst Merricka rezonuje politiky
včera
Izraelská armáda vydala rozsáhlý příkaz k evakuaci statisíců Libanonců
včera
Vládní poslanci vlepili políček spravedlnosti. Sněmovna nevydala Babiše ani Okamuru ke stíhání
včera
Babišova vláda má problém. Trumpův muž tvrdě zkritizoval Česko, stane se jednou z nejhorších zemí v NATO
včera
Ceny ropy na světových trzích dál prudce rostou. Zklidnění situace zatím nehrozí
včera
Íránské drony zaútočily v Ázerbájdžánu. Alijev slibuje odvetu, uvedl armádu do stavu nejvyšší pohotovosti
včera
ANO Babiše a Okamuru ke stíhání nevydá. Porušuje vlastní kodex, tepe koalici opozice
včera
NATO údery na Írán podporuje, prohlásil Rutte. Aktivaci článku 5 ale nezvažuje
včera
Válka mezi Íránem, Spojenými státy a Izraelem nabírá na obrátkách. Konflikt otevírá dveře čtvrté straně
včera
Brutální metoda zachraňující životy. Před sestřelením amerických F-15 se piloti katapultovali, hrozí jim doživotní problémy
včera
Proč válka v Íránu tlačí ceny ropy nahoru? Nehraje se o nedostatek, ale očekávání
včera
„Přestaňte fňukat.“ Opozice před hlasování o vydání tepe Babiše
včera
Nebojím se vás, ale vy se bojte mě, řekl Babiš. Požádal poslance, aby ho nevydávali ke stíhání
včera
Napětí z války v Íránu se přenáší na další země. Kurdové se bojí o svůj sud
včera
Sněmovna začala rozhodovat o vydání Babiše a Okamury ke stíhání
včera
Izraelská armáda opět udeřila v Íránu a Libanonu. Íránská armáda vyslala na Izrael rakety
včera
Počasí bude v příštím týdnu stabilní. Ranní a odpolední teploty se mají výrazně lišit
4. března 2026 21:58
Pošta od dubna mění ceník. Platby zákazníků budou vyšší
4. března 2026 21:05
Slovensko stupňuje tlak. Fico oznámil ukončení nouzových dodávek elektřiny na Ukrajinu
4. března 2026 20:09
Počasí v Česku: Uplynulá zima očima meteorologů. Možná vás překvapí, jaká byla
Meteorologická zima je už několik dní minulostí. Pokud máte dojem, že byla chladná a bohatá na srážky, odborníci vás vyvedou z omylu. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) byla nadprůměrně teplá a srážkově chudá.
Zdroj: Jan Hrabě