Zima nedopadla, v létě už ale Češi do ciziny chtějí. O zájezdy je již nyní velký zájem

Ke koronavirem zasaženým oblastem podnikání patří také cestovní kanceláře. Probíhající zimní sezóna se nevyvíjí zrovna ideálně, v létě by však mohlo být všechno přesně naopak. O zájezdy k moři je totiž mezi klienty velký zájem.

Ilustrační foto
doporučujeme

Řeklo by se, že doba koronavirové pandemie cestování moc nepřeje. Jenže zvyk je železná košile, o čemž svědčí informace, které EuroZprávy.cz získaly u vybraných cestovních kanceláří. O letní dovolené evidují značný zájem také letos.

Zástupci cestovních kanceláří potvrzují, že lidé stojí především o tzv. first moment či minute zájezdy. „Aktuálně si objednává svou dovolenou na léto 2021 skoro tisícovka klientů denně,“ uvedl pro EuroZprávy.cz tiskový mluvčí Exim Tours Petr Kostka.

CK Fischer začala s prodejem zájezdů později než v minulých letech, letos by se mohla dostat na 60 % celkového objemu za rok 2019. Alexandria spustila prodej 1. prosince, rovněž se zpožděním oproti dřívějším zvyklostem. Čekalo se, až opatření proti šíření koronaviru umožní otevření poboček. Nyní se prodeje opět přesunuly do online prostředí.

„Prodeje se rozjely hned od prvního dne a předčily naše očekávání. Celkové prodeje za prosinec v podstatě atakovaly čísla z loňského roku,“ řekl pro EuroZprávy.cz marketingový ředitel CK Alexandria Petr Šatný.

Vysoké počty zájemců o zájezdy souvisí s aktuální politikou jednotlivých firem. „Zákazníkům nabízíme spoustu výhod, od slev pro dospělé, přes zájezdy pro děti zcela zdarma, až po možnost bezplatné změny zájezdu. Samozřejmostí je i nabízené připojištění pro případ onemocnění covid-19,“ vysvětlil Šatný.

„Výrazně jsme upravili podmínky. Klient platí pouze jednu zálohu a zbytek zájezdu doplácí až 30 dní před odletem. Konečné rozhodnutí necháváme pouze na klientovi,“ podotkl pro EuroZprávy.cz tiskový mluvčí CK Fischer Jan Bezděk. Jeho zaměstnavatel klientům umožňuje bez udání důvodu zájezd zrušit, přičemž jsou jim vráceny všechny peníze.

Zájem lidí chápou i v Exim Tours. „Důvod je jasný, klientům jsme dali jistotu, nakupují bez rizika s nízkou zálohou a v případě problému vracíme hotovost. I když klient uplatní voucher, my mu v případě storna vracíme hotovost,“ konstatoval Kostka.

Pokud jde o destinace, v případě všech tří výše zmíněných cestovních kanceláří patří k nejoblíbenějším zemím Turecko a Řecko. V nabídce je však také Egypt, Tunisko nebo Bulharsko.

Ani zimu ještě cestovní kanceláře nevzdávají

Cestovní kanceláře ještě nevzdávají ani zimní sezónu. Fischer eviduje zájem zejména o cesty do italských a rakouských středisek během jarních prázdnin. „Momentálně čekáme na to, kdy se v Alpách otevřou lyžařská střediska,“ vysvětlil mluvčí.

Jak Bezděk uvedl, kancelář klientům dokonce nabízí testování na koronavirus ve vlastní laboratoři, a to za zvýhodněné ceny.

U Alexandrie se prodej lyžařských zájezdů zastavil. Podle marketingového ředitele Petra Šatného je však možné jejich prodej okamžitě spustit, jakmile to bude možné. „Odhadovat nyní další vývoj, to je spíše věštění, než reálná predikce,“ poznamenal.

„Bude záležet na vývoji epidemie nejen u nás, ale i v oblíbených zahraničních lyžařských destinacích, tedy především v Itálii a Rakousku. Je vidět, že naši zákazníci by na lyže rádi odcestovali, ale současná nejistá situace cestování na hory bohužel příliš nenahrává,“ dodal Šatný.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Praze se demonstrovalo, policisté zadrželi desítky osob

07.03.2021 22:02 Aktualizováno Stovky odpůrců vládních protiepidemických opatření dnes demonstrovaly v Praze. Jejich ohlášené akce…

OBRAZEM: Bez roušek a v davu. Lidé demonstrovali proti opatřením

07.03.2021 19:43 Stovky odpůrců roušek a dalších vládních protiepidemických opatření dnes demonstrovaly v Praze.…

Termín pro podání daňového přiznání se nejspíš o měsíc prodlouží

07.03.2021 16:04 Stát o měsíc prodlouží termín pro podání daňového přiznání, uvedla dnes Česká televize. V papírové…

Policie nepustila z Karvinska několik autobusů na demonstraci do Prahy

07.03.2021 12:55 Aktualizováno Policie dnes nepustila za hranice okresů několik autobusů, které mířily na demonstraci proti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama