ZOO Praha otevřela vnitřní expozice a pavilony, návštěvníci musí nosit roušku

Zoologická zahrada v Praze dnes otevřela vnitřní expozice a pavilony, návštěvníky dál čekají některá omezení. Botanická zahrada v pražské Troji otevře návštěvníkům svůj skleník Fata Morgana v úterý 26. května. ČTK to dnes sdělili mluvčí zahrad. Datum dalšího rozvolnění bezpečnostních opatření v zahradách stanovila vláda na dnešek.

V pražské zoo je vstup do pavilonů a vnitřních expozic možný za dodržení stanovených omezení. "Před vstupem je povinná dezinfekce rukou, uvnitř je nutné mít zakrytá ústa a nos a dodržovat rozestupy alespoň dva metry s výjimkou rodin," uvedla zoo na svých webových stránkách.

Podle mluvčí Zoo Praha Heleny Petákové bude počet návštěvníků ve vnitřních prostorách v případě potřeby regulován zaměstnanci zoo. Doplnila, že nadále nebude možný vstup do průchozí expozice lemurů. Podle mluvčí zde za běžného provozu dochází k přímému kontaktu mezi zvířaty a návštěvníky.

Ve venkovních prostorách budou muset mít návštěvníci i zaměstnanci zahrady roušku tehdy, pokud se přiblíží ke skupině alespoň dvou lidí na vzdálenost menší než dva metry. V zoo se otevřou pokladny a restaurace. Vstupenky již tak nebude nutné zakoupit výhradně on-line cestou, jako tomu bylo doposud.

Zoologická zahrada v Troji se poprvé otevřela 28. září 1931. Do zoo loni zavítalo 1,456.526 návštěvníků. Chová přes 670 druhů zvířat.

Skleník Fata Morgana v trojské botanické zahradě se otevře v úterý 26. dubna a nabídne nové druhy orchidejí či begonií, uvedla mluvčí Klára Hrdá. "Čas, kdy byl skleník nuceně uzavřený pro veřejnost, jsme využili k tomu, abychom provedli několik významných zásahů do výsadeb," uvedl již dříve ředitel botanické zahrady Bohumil Černý. Skleník Fata Morgana bude pravidelně vždy v pondělí uzavřený.

Botanická zahrada v Troji byla založena v roce 1969. Venkovní expozice se rozkládají na ploše téměř 25 hektarů. V areálu mohou návštěvníci vidět 15.000 druhů stromů a květin.

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy zpřístupní skleník v úterý 2. června. "V tuto chvíli upravujeme interiéry tak, aby vyhovovaly bezpečnostním předpisům," uvedl ředitel zahrady Ladislav Pavlata. Ve zdejším skleníku, jehož návštěva je zpoplatněná, jsou k vidění například kaktusy, cykasy, palmy či tropické kapradiny.

Zahrada, která je součástí Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, má rozlohu 3,5 hektaru a ročně ji navštíví asi 100 000 návštěvníků. Vyplývá to z informací na webu.

Zahrady se kvůli bezpečnostním opatřením proti nemoci covid-19 uzavřely veřejnosti 13. března. Znovuotevřít venkovní prostory mohly podle vládních nařízení v pondělí 27. dubna.

Související

Více souvisejících

ZOO Praha Praha Zvířata Botanická zahrada Praha Roušky a respirátory život

Aktuálně se děje

před 44 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Dominik Feri

Feri míří na tři roky do vězení, rozhodl odvolací soud

Exposlanec Dominik Feri půjde na tři roky do vězení za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, rozhodl odvolací soud v pondělí. Feri byl už loni v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let. Někdejší politik, který vinu odmítá, se může dovolat k Nejvyššímu soudu.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Válka v Izraeli

Válka v Pásmu Gazy má už 34 tisíc mrtvých. Úřady nacházejí stovky těl u nemocnic

Pracovníci úřadu civilní obrany v Pásmu Gazy od pátku vyzvedli těla 210 Palestinců z improvizovaného pohřebiště v areálu nemocnice Násir ve městě Chán Júnis na jihu oblasti, informuje agentura AP. Od začátku izraelské operace loni v říjnu v Pásmu Gazy zemřelo nejméně 34 151 Palestinců a dalších 77 084 bylo zraněno, sdělily dnes tamní úřady.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

Zemřela Hana Brejchová, mladší z dvojice herecky nadaných sester

Den po oznámení ohledně Josefa Laufera přichází další smutná zpráva. Ve věku 77 let zemřela Hana Brejchová, mladší ze sesterského dua a hvězda filmu Lásky jedné plavovlásky režiséra Miloše Formana. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy