Praha – Agentura lobbisty Josefa Jindry zneužívala sportovce. Na jejich jména vystavovala faktury za reklamy sponzorů, které se však posléze nikde neobjevily, jak o tom informují Hospodářské noviny.
Sportovní agentura Kentaura do svého účetnictví od roku 2000 do roku 2003 zanesla přesně 106 faktur za neexistující reklamu. Obchodní ředitel firmy, Petr Šperka, za to byl letos v květnu nepravomocně odsouzen na šest let za krácení daní. Způsobil totiž státu škodu 25 milionů korun.
Mezi zneužitými sportovci je i bývalá Jindrova partnerka a olympijská vítězka Kateřina Neumannová, která o neexistujících sponzorech také nevěděla.
Jindrovy fígle
Lobbista Jindra o daňových únicích nechce hovořit a Hospodářským novinám zaslal pouze strohý e-mail: „Do pravomocného rozhodnutí tohoto případu se společnost Kentaura nebude vyjadřovat. Ctíme presumpci neviny!“
Nicméně rozsudek nad Šperkou povrzuje dohady, že sportovním byznysem protékají peníze nejasného původu. Odkud se takové sumy vzaly, není možné zjistit, protože zainteresované filmy už buď neexistují, nebo jsou v likvidaci.
Toto však není jediný případ, do něhož je Josef Jindra zapleten. Nedávno se totiž MF Dnes podařilo získat odposlechy rozhovorů, v nichž Jindra vyjednával provize za přidělení stamilionové veřejné zakázky zbrojařské firmě Patria. A podle jeho návrhů měly být vyúčtovány jako sportovní akce.
Jeho nejznámějším případem je lyžařské mistrovství světa v Liberci, po kterém zbyl dluh 106 milionů. Oficiální šéfkou sice byla Neumannová, ale Jindra jednal s obchodními partnery.
25. března 2026 13:26
Válka v Íránu se propíše o peněženek Čechů. První velký dodavatel energií zdražuje
Související
Vláda zavře areály, ale není připravena nahradit ztráty. Jdeme cestou kočkopsa, říká Neumannová
Neumannová radila Stropnickému za 46 tisíc měsíčně
Aktuálně se děje
před 26 minutami
Počasí do konce týdne: Bude ještě mrznout, přidají se i deště
včera
Írán nepochopil, že Libanonu se příměří netýká, prohlásil Vance. Izrael by se ale podle něj mohl zklidnit
včera
Trump pohrozil uvalením padesátiprocentních cel na zemi, která bude dodávat zbraně Íránu
včera
Pojedu v čele české delegace na summit NATO, oznámil Pavel
včera
Írán opět zavřel Hormuzský průliv, tentokrát kvůli Libanonu. Ten ale nebyl součástí dohody, varuje Trump
včera
Předvolební průzkumy v Maďarsku: Očekává se historický zlom a drtivé vítězství opozice
včera
Evropa se hádá kvůli Orbánovi. Kreml se pustil do EU, Německo argumentuje Vancem
včera
Írán prosil o příměří, zastaví obohacování uranu. Chameneí je po útocích znetvořený, prohlásil Hegseth
včera
Co znamená dohoda s Íránem pro USA? Trumpovi poskytla únikovou cestu
včera
Moment úlevy pro celý svět. Starmer vyrazil do Perského zálivu projednat další kroky příměří
včera
Doručoval jsem miliony dolarů. Slavný kulturista popsal, jak ruské podsvětí sponzorovalo Orbána
včera
Vance kope v Maďarsku do všeho a všech. Opřel se do Bruselu, zkritizoval Británii i Zelenského
včera
Příměří zahrnuje i Libanon, tvrdí Pákistán. Na ten se nevztahuje, míní izraelská armáda a pokračuje v útocích
včera
Jak se Magyar katapultoval z pozice řadového úředníka do čela opozice?
včera
Desetibodový mírový plán zveřejněn: Co požaduje Írán od USA?
včera
V Česku začaly platit maximální ceny pohonných hmot
včera
Trump našel únikovou cestu z patové situace. Vsadil na chladný rozum
včera
Trump mluví o velkém dni pro světový mír i totálním vítězství USA
včera
Počasí: Tento týden noční mrazy přetrvají, v tom příštím se ale citelně oteplí
včera
Trump oznámil, že s Íránem uzavřel čtrnáctidenní příměří. Žádá okamžité otevření Hormuzského průlivu
Americký prezident Donald Trump v úterý večer oznámil, že dosáhl dohody o čtrnáctidenním příměří s Íránem. Toto rozhodnutí přišlo jen hodinu před vypršením jeho vlastního ultimáta, které stanovil na osmou hodinu večerní východoamerického času. Prezident na sociálních sítích uvedl, že po tuto dobu pozastavuje veškeré útoky a bombardování, přičemž zdůraznil, že klid zbraní musí být oboustranný.
Zdroj: Libor Novák