Praha - Při odměňování manažerů státních firem se zřejmě nedodržuje usnesení vlády, které omezilo tzv. zlaté padáky. Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) proto nařídil, aby ministři vypracovali zprávy o stavu odměňování ve státních firmách.
Vláda v létě 2015 schválila změnu odměňování vedoucích zaměstnanců ve státních firmách. Materiál tehdy sjednotil odstupné nebo využití konkurenční doložky na šestinásobek průměrného měsíčního výdělku.
Pravidla pro odměňování se mají týkat vedoucích pracovníků například Čepra, Mera, Českého Aeroholdingu, Českých drah, ČD Carga, Lesů ČR, Povodí Labe, Vltavy, Ohře, Leteckých opraven Malešice, Vojenského technického ústavu, Vojenských lesů a statků, České energetické přenosové soustavy či České pošty.
"Paní ministryně financí (Alena) Schillerová předložila pro informaci materiál ve věci odměňování manažerů ve státních firmách. Musíme konstatovat, že usnesení vlády z roku 2015 tak asi není respektováno, jak to vidíme například u České pošty," uvedl dnes Babiš.
Ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar (za ANO) odvolal ke konci února generálního ředitele České pošty Martina Elkána. Podle informací některých médií Elkán dostane v rámci tzv. zlatého padáku 8,5 milionu korun.
Související
Žádné výmluvy a výjimky. Trumpova Amerika reaguje na české obranné výdaje
Vláda odmítla opatření k rostoucím cenám paliv kvůli válce v Íránu. Zabýváme se jen situací doma, prohlásil Babiš
Vláda ČR , Andrej Babiš , státní firmy
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Tři fáze útoku na Írán. První se spojencům nepodařila, USA a Izrael jsou na prahu třetí
před 2 hodinami
Trump zjišťuje, že z Íránu už nelze vycouvat. Válku skončím, až to ucítím v kostech, prohlašuje nově
před 3 hodinami
Spojené arabské emiráty, Saúdská Arábie a Katar opět sestřelovaly íránské rakety a drony
před 5 hodinami
Počasí o víkendu rozdělí Českou republiku napůl
včera
Hrdinky z paralympiády. Edlingerová se postarala o první zlato pro Česko po 24 letech, Bubeníčková po dvou stříbrech bere i bronz
včera
Příprava invaze na Tchaj-Wan? Podivné formace čínských rybářských člunů nedokáží vysvětlit ani experti
včera
USA pošlou na Blízký východ 2500 mariňáků námořní pěchoty
včera
O nic se nepokoušejte, koupili jsme od Ruska Orešniky, vzkázal Západu Lukašenko
včera
Válku proti Íránu vedou nejbohatší státy. Největší cenu za ni ale platí nejchudší země
včera
„Atomová bomba tržního hospodářství.“ Vláda řeší, co s rostoucími cenami paliv
včera
Francouzský jaderný deštník u expertů narazil. Sloužit má jako pojistka, pokud selže jednotné evropské odstrašení
včera
Macron chce nad Evropou vybudovat jaderný deštník. S Českem se nepočítá
včera
Počet obětí války v Íránu roste. USA ztratily tankovací letoun, zemřeli čtyři vojáci
včera
Na nové ceny si zvykejme, pohonné hmoty jen tak nezlevní, varují analytici
včera
Trump vyzval posádky tankerů, aby projevily odvahu a proplouvaly průlivem i přes íránské útoky
včera
CNN: Pentagon Írán podcenil. Nevěřil, že zablokuje Hormuzský průliv
včera
Počasí se změní, avizují meteorologové. Na horách znovu napadne sníh
12. března 2026 21:58
Novinky z kauzy Macinkových esemesek. Poradce prezidenta naznačil závěry policistů
12. března 2026 21:04
Ombudsman se zastal ženy, které na výdaje zbývalo 2500 korun měsíčně
12. března 2026 20:13
Karel III. promluvil ke Commonwealthu. Republikáni protestovali kvůli Andrewovi
Britská monarchie nemůže být překvapena tím, že kvůli kauze bývalého prince Andrewa čelí protestům. Král, jeho žena i syn s manželkou se v těchto dnech dostali do konfrontace s protestujícími, které zajímá, co věděli o Andrewově chování.
Zdroj: Lucie Podzimková