Air Bank odpustí klientům část půjčky za včasné splácení

Praha - Při zodpovědném splácení závazků odpustí Air Bank svým klientům několik posledních splátek, o které půjčku zkrátí. Díky tomu se bude moci každý zákazník dostat na úrokovou sazbu 8,9 procenta a RPSN (roční procentní sazba nákladů) 9,28 procenta, banka o tom informovala ve středu.

"Před necelým rokem jsme začali měnit český bankovní trh novým konceptem banky, kterou by lidé mohli mít rádi. Náš přístup k bankovnictví oslovil v letošním roce necelých 70 tisíc klientů, čímž jsme splnili svá předsevzetí o dva měsíce dříve, než jsme plánovali," uvedl generální ředitel společnosti Air Bank Erich Čomor a dodal: "Nyní se podobným způsobem chystáme změnit trh půjček."

Například klientovi, který si u Air Bank půjčí 80 tisíc korun na šest let, se při včasném splácení zkrátí půjčka o 13 splátek a ušetří tím přes 20 tisíc korun. "Namísto sankcí chceme klienty k dobrému splácení motivovat pozitivně," vysvětlil generální ředitel Čomor.

Podle jeho slov vládnou českému bankovnictví dva hlavní nešvary. Prvním je velká řada nesmyslných poplatků za vedení půjčky. Například za její schválení, vedení a podobně, což zastiňuje skutečnou hodnotu půjčky. Druhým problémem je podle Čomora slovo "od". "Banky nabízejí půjčky od šesti procent, sedmi procent a tak dále, ve skutečnosti na tyto sazby nedosáhne téměř nikdo a i proti tomu chceme bojovat. Nabídneme tedy půjčku bez poplatků a s jasnou úrokovou sazbou," vysvětlil.

Nový finanční produkt se Air Bank chystá uvést na český trh od poloviny listopadu 2012.

Související

Výpadek Komerční banky

Mimořádná zpráva K útokům na české banky se přihlásili proruští hackeři. Napadli i web pražské burzy

Pět velkých českých bank se dnes potýkalo s výpadky svých internetových služeb. Problémy na webu či na twitteru ohlásila hlásí Komerční banka, Česká spořitelna, ČSOB, Air Bank a Fio banka. Podle vyjádření jejich tiskových oddělení pro server EuroZprávy.cz se banky staly terčem takzvaných DDoS útoků. S podobnými problémy se v pondělí potýkala řada polských bank a úřadů, které se staly cílem proruské hackerské skupiny NoName057(16). Ta se posléze přihlásila i k útokům v Česku. Vláda ani Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost rozsáhlý kybernetický útok na přímé dotazy serveru EuroZprávy.cz nekomentovaly.

Více souvisejících

Air Bank

Aktuálně se děje

Aktualizováno včera

včera

Seismograf, ilustrační fotografie

Východ Slovenska zasáhlo zemětřesení

Východní Slovensko zasáhlo ve čtvrtek zemětřesení, uvedl Kristián Csicsay, vedoucí oddělení seismologie Slovenské akademie věd (SAV), pro agenturu TASR. Jednalo se o otřesy loňského říjnového zemětřesení, které pocítili lidé v okresech Vranov nad Topľou a Humenné.

včera

včera

Mark Rutte

Boj o šéfa NATO finišuje. Žhavým kandidátem je nizozemský lídr

Americký prezident Joe Biden podporuje kandidaturu nizozemského premiéra Marka Rutteho na post generálního tajemníka NATO. Pro agenturu Reuters to ve čtvrtek uvedl nejmenovaný zdroj z prostředí americké administrativy. Jeho kandidaturu podporují i další státníci včetně Británie.

včera

důchody

Bude na důchody? Nová zpráva ukázala, jak stát hospodaří s penězi důchodců

Loni skončil systém důchodového pojištění se schodkem ve výši 72,8 miliardy korun, což je dosud největší propad. Celkové výdaje na penze a správu dosáhly přes 692,3 miliardy korun. Na starobní, invalidní a pozůstalostní důchody bylo vyplaceno o 97,2 miliardy korun více než v roce 2022, čímž se penzijní výdaje zvýšily téměř o 17 procent. 

včera

včera

včera

Rusko, Kreml

Navalého tým chce potrestat Kreml. Vyzval Západ k radikálnímu kroku

Leonid Volkov, člen ruské exilové opozice, ve čtvrtek vyzval Západ, aby reagoval na smrt Alexeje Navalného zmrazením majetku osob blízkých ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Dále žádal, aby Západ zvážil neuznání výsledků březnových prezidentských voleb v Rusku a posílení pomoci ruským občanům v jejich boji proti putinovskému režimu.

včera

včera

včera

Ukrajinská armáda, ilustrační fotografie.

Ukrajinci opět zasáhli cvičící ruské vojáky. Obětí mají být desítky

Ukrajinci se pochlubili dalším zásahem ruského výcvikového prostoru. Kyjev tvrdí, že jeho síly zasáhly cvičiště nedaleko vesnice Podo-Kalynivka na levém břehu Dněpru na jihu Ukrajiny. Při úderu zemřelo přibližně 60 ruských vojáků, uvedla mluvčí ukrajinské armády Natalija Humeňuková ve čtvrtek.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ukrajina v Evropské unii? Šéfka EK nastínila další kroky, věci se letos dají do pohybu

Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová ve středu uvedla, že jejím cílem je předložit rámec přístupových jednání Evropské unie s Ukrajinou do začátku léta.  

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy