Developer obchodních center Avion mění strategii expanze

Praha - polečnost Inter IKEA Centre Group ČR/SR, developer, vlastník a provozovatel nákupních center Avion Shopping Park, plánuje posílit svou pozici na českém a slovenském trhu a mění strategii expanze. „Chceme rozšířit své portfolio obchodních lokalit v České republice i na Slovensku, a to nejen cestou otevření nových center společně s obchodním domem IKEA, ale také případnou akvizicí již existujícího nákupního centra nebo retail parku,” uvedl David Nekovář, nový ředitel pro expanzi společnosti Inter IKEA Centre Group ČR/SR.

Developer má zájem o existující nákupní centra, která mají potenciál, jsou v dobré lokalitě s dopravní dostupností a skýtají prostor pro další růst. „Prioritou jsou centra ve větších městech s širokou spádovou oblastí. Zdroje na případnou akvizici máme připravené, zatím však chybí kvalitní nabídka," dodal David Nekovář. Developer IICG aktuálně dokončuje proces první akvizice, díky níž se do jeho portfolia zařadí WOLA Center v polské Varšavě.

Společnost IICG ČR/SR současně vybírá vhodné lokality pro stavbu nových center Avion Shopping Park a analyzuje jejich potenciál. „Chtěli bychom se dostat blíže k většímu počtu zákazníků nejen v Čechách, ale i na Slovensku. Zároveň však klademe velký důraz na stávající centra a snažíme se maximálně využívat jejich potenciálu. Naším dlouhodobým cílem je, aby centra byla atraktivní jak pro zákazníky, tak pro nájemníky. To si žádá neustálou obměnu nabídky a přizpůsobování se tržnímu potenciálu," dodal David Nekovář.

Společnost IICG ČR/SR v současnosti vlastní a provozuje tři centra Avion v Česku a jedno na Slovensku. Podle ředitele expanze na obou trzích stále existuje prostor pro nová nákupní centra: „Cílem společnosti IICG je přinést zákazníkům moderní nákupní prostory s komplexní nabídkou, která vyhovuje současným trendům. V úvahu bereme i to, do jaké míry budou internetové nákupy ovlivňovat ty v kamenných obchodech. I přes výrazný posun v telekomunikačních technologiích jsem přesvědčen, že se lidé budou chtít i nadále setkávat a společně trávit volný čas, a my se budeme snažit jim k tomu vytvářet dobré podmínky," uzavřel David Nekovář.

Související

Avion Shopping Park

Supermoderní s největším kinem v Česku. Avion Shopping Park Brno expanduje!

AVION Shopping Park Brno, první a zároveň nejstarší brněnské nákupní centrum, projde největším rozšířením a modernizací ve své historii. Stavební povolení na první etapu rozšíření již nabylo platnosti, a tak zde během příštího roku vyroste část nového traktu, ve kterém bude mimo jiné umístěno největší kino v ČR s 19 promítacími sály. Po dobu modernizace zůstane nákupní centrum v plném provozu.

Více souvisejících

Avion Shopping Park Ikea

Aktuálně se děje

před 11 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Putin kandiduje, proto se Rusové snaží změnit vývoj války na Ukrajině

Rusové se navzdory zimnímu počasí snaží pokračovat v ofenzivních operacích na několika místech na Ukrajině. Podle amerického Institutu pro studium války (ISW) touží po převzetí a udržení iniciativy do ruských prezidentských voleb v březnu 2024, v nichž bude Vladimir Putin obhajovat mandát. 

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Adventní věnec

Adventní věnec. Kde se vzal symbol vánočního času?

Na adventním věnci již hoří svíce značící adventní neděle a odpočítávající čas do Štědrého dne. Zatímco dnes si předvánoční dobu bez adventního věnce nedokážeme představit, dříve ho lidé neznali. Věnec se svíčkami se stal symbolem adventu teprve v 19. století.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Veronika Bílková

75 let od Všeobecné deklarace lidských práv. Vnímáme ji jako samozřejmost, což však mnohde stále neplatí, varuje Bílková

Valné shromáždění OSN schválilo před třičtvrtě stoletím, 10. prosince 1948, Všeobecnou deklaraci lidských práv. Nevedla k tomu jen zvěrstva druhé světové války, ale také zkušenost s totalitními režimy v meziválečném období, upozorňuje profesorka Veronika Bílková. V rozhovoru pro EuroZprávy.cz přiznává, že dokument není právně závazný nástroj, zároveň dodává, že se stal základem pro jiné smlouvy, které právně závazné jsou. Odbornice na mezinárodní humanitární právo z Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze dále vysvětlila například to, proč si nemyslí, že nastal čas Deklaraci aktualizovat či měnit, a z jakého důvodu není šťastné zmiňovat lidská práva pouze v souvislosti s jejich porušováním.

před 6 hodinami

Aktualizováno včera

Poslední čtyři páry dvanácté řady StarDance.

Ve StarDance se rozhodlo o finalistech, dotancovala Iva Kubelková

Ve StarDance se v sobotu večer rozhodlo o tom, kdo postoupí do finále, kterým letošní řada soutěže vyvrcholí za týden, kdy budou vyhlášeni vítězové, tedy král a královna tanečního parketu. Dnes tančily ještě čtyři soutěžní páry, postupujícími jsou Eva Adamczyková, Darija Pavlovičová a Vavřinec Hradilek.

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Olaf Scholz

Na Německo se Ukrajina může spolehnout. Scholz slibuje další pomoc

Německo hodlá navzdory vlastním problémům pokračovat ve vojenské pomoci Ukrajině, na sobotním sjezdu německé sociálnědemokratické strany SPD to řekl její lídr a kancléř Olaf Scholz. Podle předsedy spolkové vlády to zatím na konec konfliktu na východě Evropy nevypadá. 

včera

Ladislav Županič

Zemřel herec Ladislav Županič, bylo mu 80 let

Ve věku 80 let zemřel populární herec Ladislav Županič, který úspěšně působil ve filmu, televizi, dabingu i v divadle. Karlínské hudební divadlo dokonce svého času úspěšně vedl jako ředitel. 

včera

včera

včera

Adidas a Reebok opět v Moskvě. Řetězec ASP zde otevřel první prodejnu s těmito značkami

První pobočka obchodního řetězce ASP byla otevřena v prodejně Belaya Dacha v Moskvě, která nabízí produkty od značek Adidas a Reebok. Informaci zveřejnil server Kommersant s odkazem na prohlášení vedoucího marketingového oddělení Iljy Komissarova ze společnosti Lestate (ASP) ruské státní agentuře TASS.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy