Americké investice v Česku prohlubují vzájemné vztahy mezi zeměmi

USA patří mezi největší země dle počtu realizovaných investic v České republice. Nejvíce investičních projektů bylo zaměřeno na automobilový průmyslu, strojírenství, letectví nebo vývoj softwaru. Na prvním U.S. - Czech Business fóru, které pořádala v týdnu Ambasáda Spojených států amerických na pražském Žofíně, představila agentura CzechInvest své služby zahraničním investorům. Akce se účastnil také ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.

„Díky americkým investičním projektům u nás vzniklo více než 45 tisíc pracovních míst. Zároveň se jedná o našeho strategického partnera i vzhledem k tomu, že hodnota obchodu stoupla za uplynulou dekádu o skoro 60 % a jedná se o náš největší exportní trh mimo Evropu,“ uvedla Eva Jungmannová, ředitelka divize investic a zahraničních aktivit.

Své příspěvky během dne U.S. - Czech Business fóra k podpoře vzájemných obchodních česko-amerických vztahů nebo také komentáře k dění ve světě přednesl vedle ministra průmyslu a obchodu Josefa Síkely a prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého také například CEO Westinghouse Electric Corporation Patrick Fragman nebo bývalý ministr zahraničí a senátor Spojených států amerických John Kerry prostřednictvím videozáznamu. Den předtím se navíc ministr Síkela sešel i s Americko-českou komorou podnikatelů reprezentující zájmy amerických firem v ČR. Setkání se vedle 16 firem z obranného, leteckého, chemického, stavebního, farmaceutického, finančního, telekomunikačního a IT průmyslu účastnila i ředitelka CzechInvestu Eva Jungmannová.

„Od založení agentury CzechInvest byly zprostředkovány investice v hodnotě více než 103 miliard korun, které mají pro naši ekonomiku přínos v jiném přístupu k inovacím, obchodu i podnikání. Mezi nejvýznamnějšími investory jsou například společnosti EATON, Red Hat, Honeywell a GE Aviation,“ dodává Eva Jungmannová.

Témata prezentací a panelových diskusí během fóra byla zaměřena na byznys v kontextu zmírňování dopadů na klima, cirkulární ekonomiku a energetiku. Celým dnem účastníky provázel Todd Jurkowski, Public Affairs Officer Ambasády Spojených států amerických.

Související

Soudy, ilustrační fotografie

Kauza CzechInvest: Bývalý ředitel agentury Křížek byl opět zproštěn obžaloby

Obvodní soud pro Prahu 2 opět zprostil obžaloby bývalého ředitele státní agentury CzechInvest Miroslava Křížka, který je stíhán v souvislosti se zakázkou na provedení personálního auditu za více než dva miliony korun. Osvobodil i druhého obžalovaného Zdeňka Hurského, který audit vytvářel. Případem se zabýval už počtvrté. Vyplývá to z informací zveřejněných na justičním serveru InfoSoud.

Více souvisejících

czechinvest Česká republika USA (Spojené státy americké) Jozef Síkela

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Jiřina Bohdalová v televizním filmu Svatá.

RECENZE: Svatá s démonickou Bohdalovou se pod podnětnou premisou hroutí a učí nás překrucovat

V neděli v lineárním vysílání odpremiéroval očekávaný snímek České televize Svatá, nyní si jej můžete pustit na iVysílání. Produkce spoléhá na osvědčená tvůrčí i herecká jména a po záplavě seriálů a minisérií se navrací k formátu dlouhometrážního televizního filmu. Slibná zápletka prestižního projektu s možnostmi ambivalence však v závěru vyzní banálně a dialog nevede.

včera

včera

včera

Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 v Praze

MS v ledním hokeji: Česko - Kanada 3:4. Velký návrat, pak prohra v prodloužení

Česko v závěrečném zápase skupinové fáze domácího mistrovství světa proti Kanadě hrálo o první místo ve skupině A. Za národní tým poprvé na šampionátu nastoupil nejlepší český hráč současnosti David Pastrňák. I on byl na ledě, když národní tým v předposlední minutě dokonal návrat z dvoubrankové ztráty. V prodloužení ale rozhodl o vítězství zámořského týmu Cozens.

včera

Ruská armáda, ilustrační foto

V Rusku začaly manévry s nestrategickými jadernými zbraněmi

Ruská armáda v úterý zahájila úvodní fázi manévrů s nestrategickými jadernými zbraněmi, uvedla agentura Interfax s odvoláním na ministerstvo obrany. Cvičení probíhá v Jižním vojenském okruhu, pod který spadají i okupované části ukrajinského území. 

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Teroristé Hamásu

Nepřijatelné a absurdní. Itálie se vyjádřila k zatykači na Netanjahua

Porovnávání Izraele a palestinského militantního hnutí Hamás je nepřijatelné a absurdní. Prohlásil to v úterý italský ministr zahraničí Antonio Tajani poté, co hlavní prokurátor Mezinárodního trestního soudu (ICC) Karim Khan požádal o vydání zatykačů na představitele Izraele i Hamásu. Uvedla to agentura AFP.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Andrzej Duda

Duda čelí kritice za kondolenci k úmrtí íránského prezidenta

Polský prezident Andrzej Duda čelí kritice za to, že přirovnal smrt íránského prezidenta Ebráhima Raísího ke smrti polského prezidenta Lecha Kaczyńského při letecké nehodě před 14 lety. Íránský prezident zahynul v neděli při nehodě vrtulníku. O incidentu informovala agentura DPA.

včera

Úterní počasí: Silné bouřky udeří už odpoledne. Hrozí i rozvodnění menších toků

V části Česka hrozí v úterý odpoledne a večer a v noci na středu silné bouřky, příslušnou výstrahu vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Napršet v nich může i kolem 50 milimetrů, zesílí také vítr. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy