Penny dobylo bránu do Krkonoš

Jilemnice, nazývaná Branou do Krkonoš, je druhým městem, jehož obyvatelé se v roce 2021 mohou radovat z nejnovější prodejny Penny. Ta vyrostla na příjezdu od Nové Paky směrem dál do hor a stala se další prodejnou, díky níž se Penny přiblíží hranici 400 obchodů u nás.

Nová prodejna v Jilemnici s prodejní plochou 831 m2 je dalším obchodem tohoto řetězce s nejvyšším počtem prodejen u nás. Ten byl postaven ve druhé polovině roku 2020 na příjezdu do Jilemnice od Nové Paky, tedy na hlavní tahu dále do Krkonoš. „Návrh prodejny v Jilemnici jsme, tak, jak to děláme na všech místech, navrhli v souladu s okolím. Tady jsme stavěli na místě volných ploch bývalého ČSAD a měli vlastně volnou ruku. Zvolili jsme vzhled prodejny s využitím kamenného obkladu, který nám koresponduje s atmosférou města na vstupu do Krkonoš,“ řekl při otevření nové prodejny Mathias Mentrop, jednatel Penny, a dodal. „Vzhledem k umístění prodejny na hlavním tahu směrem do centra nám záleželo na tom, co návštěvníci hor při příjezdu do tohoto krásného horského městečka potkají jako první, a jsem přesvědčen, že se nám to podařilo a uvítá je moderní prodejna zapadající do drsného horského prostředí.“

Výstavba nové prodejny probíhala na volné ploše, přesto bylo zapotřebí se vypořádat s původními komunikacemi bývalého dopravního podniku ČSAD. Výsledkem je moderní prodejna podle konceptu Markhtalle s prodejní plochou 831 m2 a 62 parkovacími místy. V průběhu výstavby došlo ve spolupráci s městem k výstavbě kruhového objezdu na ulici Čsl. Legií, který zvýší bezpečnost na této hlavní komunikaci městem, a současně umožní plynulý příjezd k nové prodejně. Nájemcem řeznictví, které je, jak bývá zvykem, součástí nové prodejny, je Novák maso-uzeniny.

Prodejna v Jilemnici je druhou letošní novou prodejnou. Tou první byla prodejna ve středočeské Dobrovici nedaleko Mladé Boleslavi. Do konce roku Penny plánuje překročit hranici 400 svých obchodů a potvrdit tak svoji pozici řetězce s nejvyšším počtem obchodů u nás. V loňském roce otevřelo hned 8 nových prodejen, a to v Praze Holešovicích, středočeských Řevnicích, Týnci nad Labem, Netolicích, Ivanovicích na Hané, Hořicích, Chocni a poslední novou prodejnou roku 2020 se stala prodejna v Rožmitále pod Třemšínem.

Související

Teenageři

Pokřikující bezdomovci, opilci a špína. Děti ze školky tu mají strach

Jilemnice - V jilemnické městské části Hrabačov se nachází na první pohled poměrně nenápadná budova. Jedná se o bývalý hotel Cedron, který je opuštěný, chátrá a přitahuje bezdomovce a narkomany. Místním obyvatelům se situace nelíbí a sepisují petici za vyřešení tohoto neuspokojivého stavu.

Více souvisejících

Jilemnice Penny Market

Aktuálně se děje

před 4 minutami

Harry a Meghan v novém dokumentu z produkce Netflix.

Harry a Meghan budí zájem Američanů, ukázaly to hry Invictus Games

Harry a Meghan se po odchodu z britské královské rodiny usadili v rodné zemi bývalé herečky, tedy ve Spojených státech amerických. Jak se ukazuje, mnozí Američané, včetně těch nejmladších, je přijali za své. Potvrdilo to i setkání amerických školáků s hvězdným párem během nedávných Invictus Games. 

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Dvouletý Martínek trpí AADC syndromem.

Češi vybrali 150 milionů na pomoc Martínkovi. Sbírka se danit nebude

Téměř 150 milionů se vybralo na nákladnou léčbu dvouletého Martínka, jemuž byl diagnostikován vzácný AADC syndrom. Pomoci by měla genová terapie, kterou však zdravotní pojišťovna odmítla zaplatit. Rodina bude mít získané prostředky k dispozici v celé výši, příjem ze sbírky totiž nepodléhá zdanění. 

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Národní rada Slovenské republiky (Českou obdobou je Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky)

EU varuje sociální sítě kvůli volbám na Slovensku. Hrozí vysoké pokuty

Evropská komise varovala sociální sítě firem Alphabet, TikTok a Meta před potenciálním šířením lživých zpráv v rámci předvolební kampaně na Slovensku, kde se za pár dní odehrají volby do Národní rady. Zavedená pravidla vyžadují pravidelnou kontrolu obsahu ze strany technologických společností tak, aby se zde co nejméně vyskytoval nelegální obsah. 

včera

včera

Američané chtějí Varšavě pomoci s modernizací armády. Nabízí miliardovou půjčku

Spojené státy americké nabídly Polsku, které pracuje na nahrazení zbraní sovětské výroby předaných do rukou ukrajinských ozbrojených sil moderní technikou, půjčku ve výši dvou miliard dolarů. Varšava by měla peníze využít na modernizaci polské armády. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy