Dovolená v Chorvatsku? Pro Čechy stále jasná volba

Ani zavedení eura neodradilo řadu českých turistů od návštěvy oblíbeného Jadranu. Chorvatsko je zkrátka ideální prázdninovou destinací, kde panuje příjemné klima a moře je díky pozvolnému vstupu a malým vlnám vhodné pro každého. Kde se ale při návštěvě ubytovat a co dalšího je na Chorvatsku tak lákavé?

Možnosti ubytování v Chorvatsku

Ubytovat se v Chorvatsku můžete v apartmánech, hotelech či kempech. Apartmány jsou skvělé v tom, že vás nijak neomezují a jste nezávislí. K dispozici máte ložnici, vlastní kuchyňku i toaletu a apartmán slouží jako váš letní byt.

Jak ušetřit na dovolené? Vsaďte na last minute nabídky

Pokud si chcete užít příjemnou dovolenou u moře za co nejnižší částku, počkejte si na ty nejvýhodnější nabídky. Last minute Chorvatsko může cenu ubytování snížit o pět, deset, ale třeba i o padesát procent.

Pláže s jemným pískem i oblázky? V Chorvatsku si přijde na své každý

Chorvatsko je zemí mnoha tváří. Například pláže, členité pobřeží a tyrkysově zbarvené moře dělají z této země ráj na zemi. Oblast, kterou se rozhodnete navštívit, si můžete vybírat podle toho, zda toužíte po písčité pláži, dáváte přednost molům nebo se rádi procházíte po oblázcích.

Nádherné přírodní parky

Synonymem Chorvatska je také nádherná příroda. Národní parky Plitvická jezera, Krka a Paklenica patří k místům, která byste alespoň jednou měli navštívit. V nich vás totiž okouzlí přírodní krásy, na které budete ještě dlouho vzpomínat.

Historie na každém kroku

Také z pohledu historie a architektury má Jadran co nabídnout. Diokleciánův palác, rodiště Marca Pola, romantické uličky, původní domy, amfiteátry a spousta dalších zajímavých míst se nachází právě v Chorvatsku.

Celoročně příjemné klima

Na Jadran můžete utéct také na jaře i na podzim a užít si zde mnohem příjemnější klima než to, které máme v Česku. Dokonce i zimy jsou tu poměrně mírné a snesitelnější než u nás.

Bezpečí na prvním místě

Rádi navštěvujete místa, kde se nemusíte mít neustále na pozoru před zloději a násilníky? I tehdy byste měli vyrazit vstříc chorvatským hranicím. Z pohledu bezpečnosti se totiž jedná o lokalitu, kde si budete připadat bezpečně a výskyt zločinu je nízký.

Oblíbené místo filmařů

V souvislosti s Jadranem samozřejmě musíme zmínit také oblíbený seriál Hry o trůny. Chorvatsko je totiž u filmařů velmi oblíbené, protože nabízí skvělé kulisy a ušetří filmovým štábům finance, jež by jinak padly na výrobu kulis. Natáčela se zde ale také řada dalších filmů, například Poklad na Stříbrném jezeře, Účastníci zájezdu, Diana, Šťastný nový rok 2: Dobro došli a také seriály Boj o moc a Na vlnách Jadranu. Patříte-li k filmovým a seriálovým fanouškům, můžete se vydat po stopách svých oblíbených hrdinů a navštívit filmové i seriálové lokace.

Vyrazte do Chorvatska za kulturou

Kromě moře, turistických tras, architektonických skvostů a národních parků je možné se do Chorvatska vydat také za kulturou. Vybrat si můžete z řady festivalů, lokálních oslav a slavností, hudebních a tanečních událostí i oblíbených plážových párty. Provětrejte své šatní skříně, sbalte si své oblíbené letní outfity a vydejte se za zábavou do Chorvatska, kde vás přivítají srdeční obyvatelé, spousta slunečních dní, příjemné venkovní teploty a zažijete zde spoustu nových zážitků, na které budete dlouho vzpomínat.

Chcete-li změnit prostředí a vydat se do země, kde je možné procházet se po písčitých plážích, skákat z mola rovnou do tyrkysově zbarvené vody, kochat se pohledy na desítky vodopádů, dát si do těla při túře a toulat se po místech, která znáte z televizní obrazovky, vydejte se na Jadran.

Související

Ilustrační foto

Dovolená se blíží. Kde na ni vzít, když nejsou peníze?

Letní sezóna se blíží a s ní se zvyšuje i touha po odpočinku a dobrodružství. Mnoho lidí si ale dovolenou nemůže kvůli nedostatku financí dovolit. Naštěstí existuje hodně možností, jak si užít volno naplno i s nízkým rozpočtem a jak nemilou situaci vyřešit.
Ilustrační foto

4 podivuhodné evropské stavby, které v průvodcích nenajdete

Turistické brožury a příručky jsou skvělými pomocníky, když jste v novém městě poprvé. Pokud se ale na místo vracíte opakovaně, často Vám již novou inspiraci pro zajímavou procházku nenabídnou. Pojďme se společně podívat na místa neprávem opomíjená.

Více souvisejících

pr článek dovolená Chorvatsko

Aktuálně se děje

před 57 minutami

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Princezna Kate řekla pravdu o nemoci kvůli hackerům, tvrdí expertka

Zítra uplyne přesně měsíc od chvíle, kdy princezna Kate oznámila světu, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Stalo se tak po mnoha spekulacích. Podle české odbornice na britskou královskou rodinu by si manželka následníka trůnu nechala pravdu pro sebe, kdyby ji k reakci nedonutily okolnosti. 

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 12 hodinami

Aktualizováno před 13 hodinami

Josef Laufer

Zemřel legendární herec a zpěvák Josef Laufer

Českou uměleckou obec zasáhla v neděli smutná zpráva. Ve věku 84 let zemřel herec a zpěvák Josef Laufer. Informaci o jeho skonu přinesl deník Blesk. Laufer strávil poslední čtyři roky života na nemocničním lůžku v umělém spánku. 

před 13 hodinami

před 14 hodinami

Fotbal, ilustrační fotografie.

Odejde František Straka ze Slovenska do Afriky? O jeho služby má prý zájem Gambie

V současnosti je bývalý kouč Sparty, Slavie i české fotbalové reprezentace František Straka zaneprázdněn svou další záchranářskou misí na Slovensku, kde tentokrát vede Michalovce a počíná si tam poměrně úspěšně. Mohlo by se však stát, že navzdory záchraně tohoto slovenského klubu ve slovenské první lize by Straka nemusel v tomto angažmá pokračovat v další sezóně. Zajímá se totiž o něj fotbalová reprezentace Gambie, kde před nedávnem skončil belgický stratég Sainflet.

před 14 hodinami

před 15 hodinami

Senát Spojených států bude o penězích pro Ukrajinu hlasovat 23. dubna

Senát, tedy horní komora amerického Kongresu, se připravuje dokončit proces schvalování pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu. Hlasování je naplánováno na úterý 23. dubna, uvedl vůdce senátní většiny Chuck Schumer.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy