Zhruba třetina investorů podle průzkumu společnosti Bank of America Merrill Lynch (BAML) očekává, že světová ekonomika se během příštích 12 měsíců dostane do recese. Podíl respondentů předpovídajících globální recesi je tak nejvyšší od roku 2011, napsala agentura Reuters.
Výsledky průzkumu rovněž ukázaly, že obavy ohledně vývoje hospodářské situace vedou k silnému zájmu o investice do dluhopisů. Za hlavní riziko pro finanční trhy investoři podle průzkumu považují obchodní konflikt mezi Spojenými státy a Čínou.
Banka Goldman Sachs minulý týden uvedla, že již neočekává dosažení obchodní dohodu mezi Washingtonem a Pekingem před prezidentskými volbami v USA v příštím roce. Varovala rovněž před rostoucím rizikem, že vleklá obchodní válka povede k hospodářské recesi.
Obavy ohledně hospodářského vývoje obvykle zvyšují zájem o státní cenné papíry na úkor rizikovějších investic, jako jsou například akcie. Největší aktivita nyní podle průzkumu panuje na trhu s dluhopisy vlády Spojených států. V Evropě jsou tradičním bezpečným útočištěm investorů dluhopisy německé vlády, napsala agentura Reuters.
25. března 2026 16:07
Evropě hrozí v dubnu vážný nedostatek pohonných hmot a energií, varuje šéf Shell
Související
Benzin na příděl? Svět čelí větší hrozbě než za velké ropné krize, hrozí výrazné zdražování potravin i paliv
Tři měsíce války vyšroubují cenu ropy na 185 dolarů za barel. Ekonomiku může potkat nepředstavitelný otřes
Ekonomika , investoři , goldman sachs , USA (Spojené státy americké)
Aktuálně se děje
před 30 minutami
Maďarsko hlásí rekordní volební účast. Odvoleno mají Orbán i Magyar
před 1 hodinou
Fidesz, nebo Tisza? Maďaři dnes rozhodnou o budoucnosti své země, pod Orbánem se láme větev
před 3 hodinami
Počasí: Příští týden se citelně oteplí
včera
Ceny Anděl 2025 předány. Uspěli Michal Prokop, James Cole i Gufrau a Victor Kal
včera
Bílý dům oficiálně odhalil plány Trumpova největšího oblouku na světě
včera
Trump plánuje udělit milost každému, kdo se přiblížil k Oválné pracovně na 200 stop
včera
CNN: Američané odcházejí z USA do zemí jako je Česko. Hledají bezpečí, nižší náklady a pomalejší tempo
včera
Tesla slaví. První evropská země schválila autonomní řízení FSD
včera
Jednání o ukončení války v Íránu narazilo na nečekaný problém: Teherán neví, kam dal miny
včera
Hrozí rozpad NATO? Experti vysvětlují, co se v alianci děje
včera
V pákistánském Islámábádu začaly mírové rozhovory mezi Íránem a USA
včera
Experti: Bomba u srbského plynovodu byla snahou ruských tajných služeb ovlivnit volby v Maďarsku
včera
Hnutí MAGA pochybuje o Trumpově duševním zdraví. Ztroskotanci, hlupáci, vzteká se prezident
včera
Co potřebujete vědět o volbách v Maďarsku: Výsledky se mohou sčítat týden, průzkumy věstí pád Orbána
včera
Kamala Harris zvažuje kandidaturu na prezidenta v roce 2028
včera
Maďarsko na prahu historického přelomu. Do voleb zbývá jediný den
včera
Historický milník: Mise Artemis II úspěšně dokončena, astronauti se v pořádku vrátili na Zemi
včera
Počasí bude o víkendu stabilní. Oproti pátku se změní k lepšímu
10. dubna 2026 21:58
Návrat Chlopčíka a jedna novicka. StarDance odhalila složení poroty
10. dubna 2026 21:05
Praha prozradila, jak Dvorecký most změní hromadnou dopravu
Už příští týden začne v Praze fungovat nový most, který ovlivní zejména provoz městské hromadné dopravy. Změny se od přespříštího víkendu dotknou především tramvajových a autobusových linek.
Zdroj: Jan Hrabě