Francouzská ekonomika ve třetím čtvrtletí rekordně vzrostla, proti předchozím třem měsícům vykázala vzestup o 18,7 procenta. Uvádí to dnešní konečná zpráva francouzského statistického úřadu (INSEE).
V předchozím čtvrtletí se hrubý domácí produkt (HDP) v reakci na dopady šíření nového koronaviru a zavedení plošné karantény naopak o 13,8 procenta snížil.
V předběžné zprávě úřad INSEE růst hrubého národního produktu ve třetím kvartálu odhadoval na 18,2 procenta. Údaj revidoval po přehodnocení spotřeby domácností a investic do služeb. Meziročně nicméně francouzská ekonomika v období od července do září klesla o 3,9 procenta.
Hospodářství i po rekordním růstu zůstává pod úrovní, kde bylo před koronavirovou krizí. Ministr financí Bruno Le Maire na konci října uvedl, že za celý rok tamní ekonomika zaznamená pokles o 11 procent.
Související
Benzin na příděl? Svět čelí větší hrozbě než za velké ropné krize, hrozí výrazné zdražování potravin i paliv
Tři měsíce války vyšroubují cenu ropy na 185 dolarů za barel. Ekonomiku může potkat nepředstavitelný otřes
Ekonomika , Francie , Bruno Le Maire
Aktuálně se děje
před 19 minutami
Takové počasí historie nepamatuje. Příští rok otřese globálními statistikami, varuje WMO
před 1 hodinou
Politico: EU vylučuje Maďarsko z citlivých diskusí kvůli riziku úniku informací do Ruska
před 1 hodinou
IEA: Situace na světových energetických trzích překonává největší krize moderní historie
před 2 hodinami
Benzin na příděl? Svět čelí větší hrozbě než za velké ropné krize, hrozí výrazné zdražování potravin i paliv
před 4 hodinami
Počasí se v týdnu promění. Přes Česko přejde studená fronta
včera
Norská princezna v dokumentech o Epsteinovi. Zmanipuloval mě, tvrdí
včera
Velikonoce i letos ovlivní důchody. Tři výplatní termíny budou jiné
včera
Norrise poctil prezident Trump. Byl to skvělý chlap, ocenil herce
včera
Česko má po osmi letech medaili z halového MS. Lurdes Gloria Manuel ovládla čtvrtku
včera
Smrtelná nehoda ve středních Čechách. Zasahoval vrtulník
včera
Írán oplácí stejnou mincí. Varoval Trumpa, ceny ropy mohou ještě vzrůst
včera
Sparta odvetu osmifinále s Alkmaarem nezvládla. Olomouc nestačila na Mohuč
včera
Paříž či Londýn v ohrožení. Írán představuje globální hrozbu, zní z Izraele
včera
Policie apeluje na média. Jde o dopadení pachatelů útoku v Pardubicích
včera
Ochlazení v Česku potvrzeno. Meteorologové naznačili, co přinese příští týden
včera
ANO je suverénní, do Sněmovny by proniklo jen pět stran
včera
Novinky z vyšetřování požáru v Pardubicích. Policie opustila místo činu
včera
Jsme mimořádně oslabení a ohrožení, říká Fico po unijním summitu
včera
Evakuace žižkovské věže v Praze. Na místě zasahovali hasiči
včera
Češi či Poláci stáhli vojáky z Iráku. Důvodem je situace na Blízkém východě
Někteří zahraniční vojáci se v uplynulých dnech stáhli z Iráku. Příslušníky odvolaly například armády České republiky a Polska. Důvodem je současná komplikovaná bezpečnostní situace na Blízkém východě.
Zdroj: Jan Hrabě