Jak si nejjednodušeji půjčit peníze do další výplaty

Od výplaty k výplatě žije 45 % zaměstnanců, vyplývá to z loňských dat Českého statistického úřadu. Mnozí z nich v případě nouze sáhnou po rychlé online půjčce. Tato cesta však není rozumná, zkuste 2 výhodnější způsoby, které udrží vaše finance v dobré, zdravé formě.

Život bez půjčky si už mnozí z nás nemohou představit, potvrzují to i data. Zkušenosti s úvěrem má podle České bankovní asociace 74 % Čechů, přičemž ne vždy sáhneme po půjčce, která by byla fér. Zejména v období před výplatou, kdy se rozhodujeme pod finančním tlakem.

Máme pro vás proto 2 tipy na půjčky, které vás nevyčerpají a zvládnete s nimi levou zadní pokrýt nenadálé výdaje nejen před výplatou. 

1. Kontokorent

Zkušenosti s touto službou má podle dat České bankovní asociace 31 % Čechů, přičemž více než polovina z nich ho využívá jako rezervu při nečekaných výdajích. Kontokorent je stálá finanční rezerva s předschváleným limitem. 

TIP

Pokud chcete mít zdravé finance, nastavte si kontokorent do maximální výše poloviny vašeho měsíčního příjmu.

S kontokorentem vlastně můžete z účtu čerpat finanční prostředky do minusových částek.

Výhody Kontokorentu

 • Nemá fixní splátky.
 • Automaticky se splatí s připsáním peněz na účet.
 • Má lepší úrok než nebankovní půjčky.
 • Dokud kontokorent nečerpáte, nic vás nestojí.
 • Peníze můžete využít na cokoliv.

2. Peníze na klik

Známe to všichni, pár dnů před výplatou se nám rozbije pračka, nenastartuje auto a děti potřebují zaplatit kroužek. Tady pomůže půjčka do výplaty neboli Peníze na klik.

U České spořitelny mluvíme o rezervě, kterou máte vždy po ruce a čerpat ji můžete až do výše 50 000 Kč. Jakmile budete peníze potřebovat, převedete si je stejně jednoduše, jako když posíláte úhradu z účtu na účet.

Výhody Peněz na klik

 • Je to rychlá online půjčka.
 • Peníze máte na účtu do 15 minut.
 • Mají lepší úrok než kontokorent a nebankovní půjčky.
 • Tato půjčka vás nevyčerpá.
 • Peníze využijete na cokoliv.
 • Půjčku doplatíte kdykoliv zdarma. 

Rozdíl mezi Penězi na klik a Kontokorentem

Oba produkty patří pod tzv. revolvingové úvěry, které se automaticky obnovují bez předchozího sjednání. Z těchto typu půjček zkrátka získáte stálou finanční rezervu, o kterou nemusíte žádat každý měsíc, nýbrž ji jednou banka schválí a vy ji můžete čerpat opakovaně. Výborný pomocník před výplatou.

Z praxe České spořitelny vyplývá, že kontokorent slouží jako první pomoc, když peníze před výplatou dojdou. Může se však stát, že přijde další nečekaný výdaj. A v tu chvíli přicházejí na řadu Peníze na klik.

Půjčíte si doslova na jeden klik a online. Peníze na účtu máte do 15 minut. Jde o jednoduchý způsob, jak se dostat k finančním prostředkům s fér úrokem, aniž byste si půjčovali od rizikových úvěrových společností.

Související

Úrokové sazby: Snazší začátky v investování díky vyšším úrokům u XTB

Úrokové sazby: Snazší začátky v investování díky vyšším úrokům u XTB

Svět investic rozhodně není jednoduchý, zejména v začátcích proto může být složité se zorientovat. Vždy je důležité se dobře informovat, než se do investování pustíte. Nicméně díky praktickým službám mohou být vaše první kroky jednodušší. Právě ty nabízí broker XTB. Jednou z výhod, které jistě oceníte, jsou vyšší úroky z vašich neinvestovaných prostředků.

Více souvisejících

pr článek Česká spořitelna

Aktuálně se děje

před 17 minutami

před 45 minutami

Mark Rutte

Mark Rutte se stane novým šéfem NATO, tvrdí Finsko

Finský prezident Alexander Stubb ve čtvrtek oznámil, že úřadující nizozemský premiér Mark Rutte je pravděpodobným kandidátem na nového generálního tajemníka Severoatlantické aliance (NATO). Informovala o tom agentura Reuters.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Mikuláš Bek

Univerzity upozorňují na kolaps systému. Ministerstvo vnímá problém a shání peníze

Vysokoškolští pracovníci jsou nespokojeni se současným stavem vysokého školství. Již v pondělí se vydali protestovat do ulic v rámci iniciativy Hodiny pravdy, tentokrát pod heslem Kolaps systému. EuroZprávy.cz v tomto kontextu obdržely prohlášení od resortu školství s tím, že pro příští rok žádá o navýšení rozpočtu pro vysoké školy o šest miliard. 

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Tomáš Zdechovský ve volebním štábu koalice Spolu. (9.6.2024) Prohlédněte si galerii

Zdechovský pro EZ: Úspěch Turka či Konečné je varováním, musíme zabrat. Do kampaně jsem dal maximum

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) bude europoslancem i dalších pět let, v evropských volbách získal téměř 67 tisíc preferenčních hlasů. V předvolební kampani se podle svých slov vyždímal na maximum. Všímá si přitom toho, že k úspěchu vede cesta i přes sociální sítě jako TikTok či Instagram. Na nového europoslance Filipa Turka je v Bruselu upřímně zvědavý. Zdechovský se dále v rozhovoru pro EuroZprávy.cz vyjadřuje k výběru nového českého eurokomisaře či k náplni své práce v Evropském parlamentu.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 9 hodinami

včera

Rusko dává k adopci děti unesené z Ukrajiny. Otřesné, reagují USA

Bílý dům ve středu označil za věrohodné zprávy o tom, že Rusko dává k adopci děti unesené z Ukrajiny. Poradce pro národní bezpečnost Jake Sullivan tento postup nazval "opovrženíhodným a otřesným". Upozornil na to server Financial Times.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy