Křetínský předčil Kellnerovou a je nejbohatším Čechem. Babiš ztrácí pozice

Nejbohatším Čechem je Daniel Křetínský, který si meziročně výrazně polepšil z 217 na 390 miliard korun. Na čele vystřídal Renátu Kellnerovou, jejíž majetek má hodnotu 350 miliard korun. O 50 miliard si naopak pohoršil expremiér Andrej Babiš. Vyplývá to z pravidelného žebříčku týdeníku Euro. 

Křetínského majetek je koncentrován zejména ve společnosti EP Corporate Group, kde drží zhruba 90 procent. Nejdůležitější součástí je Energetický a průmyslový holding (EPH), z jehož úspěchu těží i spoluzakladatel investiční skupiny J&T Patrik Tkáč, který se v žebříčku posunul na třetí místo s odhadovanou výší majetku 260 miliard korun.

Čtvrté místo mezi nejbohatšími Čechy drží zakladatel investiční skupiny KKCG Karel Komárek, jehož majetek v hodnotě 170 miliard korun se meziročně nezměnil. Pátý je majitel skupiny Sev.en Pavel Tykač, který si s Křetínským konkuruje v energetice i ve fotbale, protože oba vlastní pražská "S". 

Na šesté příčce se umístil Radovan Vítek z realitní skupiny CPI, ačkoliv si meziročně pohoršil o 22 miliard na 132 miliard korun. Sedmý je expremiér Andrej Babiš, jemuž momentálně škodí aktuální vývoj v oborech, kde působí Agrofert. 

Osmé místo zaujal zbrojař Michal Strnad (Czechoslovak Group), který si polepšil o více než 20 miliard na 56 miliard korun. Peněžně si polepšil i devátý vlastník ocelářské skupiny Moravia Steel Tomáš Chrenek. Desítku uzavírá Jozef Tkáč z J&T Finance Group s majetkem v hodnotě 53 miliard korun. 

Související

Britská královská pošta (Royal Mail)

Křetínský kupuje britskou poštu Royal Mail

Vláda Spojeného království dnes oficiálně schválila prodej společnosti Royal Mail českému miliardáři Danielu Křetínskému. Obchod v hodnotě 5,3 miliardy liber, uzavřený mezi vládou a Křetínského EP Group, zahrnuje řadu záruk týkajících se pracovních práv zaměstnanců, daňového sídla a struktury společnosti. Uvedl to server SkyNews.

Více souvisejících

Daniel Křetínský miliardáři Renáta Kellnerová Andrej Babiš

Aktuálně se děje

před 14 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 3 hodinami

včera

Juraj Loj v úspěšném filmu Sbormistr.

Sbormistra zatím televize neuvede. Soudní rozhodnutí obstálo

Problémy úspěšného filmu Sbormistr pokračují. Další soud totiž potvrdil stopku pro jeho televizní vysílání. Soud konstatoval, že pro tvůrce, kteří se věnují trestným činům inspirovaným skutečnými událostmi, platí zvýšené nároky ve vztahu k obětem trestné činnosti.

včera

HC Sparta Praha

Trenérem hokejové Sparty bude Augusta. Pomáhat mu mají Šmíd s Netíkem

Koncem dubna se potvrdilo to, o čem se v tuzemském hokejovém prostředí spekulovalo už delší dobu. Novým trenérem hokejové Sparty se stává Patrik Augusta, bývalý úspěšný trenér hokejových reprezentantů do 20 let. Spolu s ním budou nový sparťanský realizační tým tvořit asistenti Ladislav Šmíd a Tomáš Netík. Brankáře pak nově bude mít na starosti Michal Neuvirth. Šestapadesátiletý Augusta má sparťany vést alespoň dva roky, neboť právě na tak dlouho dobu s pražským klubem podepsal smlouvu.

včera

včera

včera

Tomáš Portlík

ODS chce vyhrát volby v Praze spolu s TOP 09. Primátorem má být Portlík

Členové pražské ODS a TOP 09 dnes v parku Přátelství na Praze 9 odstartovali kampaň pro letošní komunální volby. Stvrdili tím, že do boje o magistrát půjdou strany společně. Tento krok představuje pokračování skvělé spolupráce v rámci končícího volebního období – koalice proto ponese název SPOLU pro Prahu. 

včera

včera

včera

Andrej Babiš a Karel Havlíček přicházejí na zasedání nové vlády

Babiš zakončil asijskou pracovní cestu. V Uzbekistánu se snažil pomoci českým firmám

V Uzbekistánu zakončili premiér Andrej Babiš a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (oba ANO) pracovní cestu po střední Asii. Delegaci doprovázela podnikatelská mise čítající přibližně 50 zástupců českých firem. Na programu byla i účast na česko-uzbeckém podnikatelském fóru, jednání s nejvyššími představiteli země i návštěva průmyslových podniků. Škoda Group podepsala miliardový kontrakt o dodávce a servisu elektrických vlaků.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

HC Dynamo Pardubice slaví na Pernštýnském náměstí s fanoušky zisk titulu

Pardubice se po čtrnácti letech konečně dočkaly. Titul jim vystřelil Červenka

Tuzemská extraligová sezóna 2025/26 je po úterku definitivně minulostí. To proto, že Východočeši ovládli šestý finálový zápas mezi Třincem a Pardubicemi a celou finálovou sérii vyhráli 4:2 na zápasy. Průběh závěrečného zápasu byl vyrovnaný, takže za stavu 4:4 musel jít až do prodloužení. To však trvalo pouhých 57 vteřin, neboť právě za tak krátkou dobu rozhodl ten z nejzkušenějších – Roman Červenka, který se díky dvěma brankám v tomto zápase dostal na metu 201 gólů v české extralize a je tak výrazně pod tímto titulem pro Pardubice podepsán.

včera

Macinkovy esemesky na Hrad u policie prošly. Případ se odkládá

Policie ukončila prověřování esemesek, které ministr zahraničí Petr Macinka (Motoristé) zasílal na Pražský hrad. Věc odložila, rozhodnutí zatím není pravomocné. Prezidentská kancelář uvedla, že závěry policejního šetření respektuje. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy