McDonald's uzavřel kanceláře ve Spojených státech, chystá se propouštět

Americký provozovatel restaurací rychlého občerstvení McDonald's tento týden uzavřel kanceláře ve Spojených státech. Chystá se zaměstnance informovat na dálku o propouštění v rámci restrukturalizace.  

Informoval o tom list The Wall Street Journal. K počtu propuštěných se firma odmítla vyjádřit.

Společnost minulý týden v interním e-mailu zaměstnancům v USA a některým mezinárodním pracovníkům sdělila, že mají od pondělí do středy pracovat z domova. Požádala je, aby zrušili osobní schůzky s dodavateli a dalšími externími stranami v ústředí firmy.

Řetězec McDonald's v lednu oznámil, že sníží počet korporátních pracovních míst a zruší některé iniciativy, a to i přesto, že urychluje otevírání nových provozoven. Firma tehdy uvedla, že proces dokončí do 3. dubna. Na konci loňského roku měla společnost 150.000 zaměstnanců, uvádí agentura Bloomberg.

Související

Ilustrační fotografie.

Buča se stala symbolem ukrajinského utrpení. Nyní v ní obnovil provoz McDonald´s

V Buči u Kyjeva obnovila provoz restaurace rychlého občerstvení McDonald´s, jejíž budova byla poničená na jaře během ruské okupace. Firma to oznámila na facebooku. V restauraci bude generátor, který podniku umožní fungování i v době výpadků proudu, které jsou na Ukrajině na denním pořádku, uvedl k tomu ukrajinský server nv.ua.

Více souvisejících

mcdonald's

Aktuálně se děje

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy