Založení společnosti: Jaké alternativy se nabízejí?

Komerční sdělení - Uvažujete o podnikatelském startu a nevíte, co všechno budete potřebovat? Pokud ano, rozhodně se připravte na to, že úkonů nezbytných k započetí podnikání bude opravdu hodně. Jen pro představu, začít je nezbytné podnikatelským plánem a základním kapitálem. Dále nelze zapomenout na jednání s úřady, případně řešení sídla společnosti a jiné záležitosti. Pokusme se tedy upozornit na mnohé nezbytné úkony, které je zapotřebí absolvovat.

Váš byznys potřebuje jasný směr

V první řadě je třeba mít přesně stanovený plán svého byznysu. Měli byste si předem odpovědět na několik důležitých otázek. Jen pro představu je uvedeme postupně.

Budete vyrábět i prodávat?

Velmi důležité je mít v hlavě celkové fungování vaší společnosti. Jinými slovy, měli byste vědět, zdali budete pouze zboží prodávat, anebo jestli budete produkty i vyrábět. Ve druhém případě pochopitelně přijde mnohem více starostí. Především nákupy vám zaberou poměrně hodně času. Jinak ještě lze podnikat přímo ve službách, což je zcela specifický obor.

Jak na tom budete z ekonomického hlediska? 

Propracovaná ekonomická studie musí být základem každého podnikání. Příjmy i výdaje je zapotřebí mít přesně pod kontrolou. Jestliže zisky dlouhodoběji nepřevyšují výdaje, podnikatelská činnost může nabrat expresního konce.

Jaká je konkurence?

Oborů pro provozování byznysu je obrovské množství, proto je nezbytné najít takový, kde bude minimální konkurence. Nebo bude váš produkt či služba natolik originální, že vás ostatní prostě a jednoduše nebudou schopni dostihnout. Zajímavou volbou je například mezinárodní přeprava zboží anebo provozování restauračního zařízení. Podnikat lze klidně i na internetu online.

Klasické zakládání společnosti se protáhne

Hodláte založit novou firmu standardním způsobem? Pak se připravte na velmi zdlouhavé papírování. Budete totiž muset podat žádost o zápis do obchodního rejstříku. U té je vyžadováno nejen složení základního kapitálu, ale i uvedení jednatele či jednatelů firmy a také sídla společnosti.

Ready made společnost urychlí podnikatelský start

Celý proces založení nového podnikatelského subjektu můžete bez problémů urychlit. Stačí si koupit již předem založenou firmu, která dlouhodobě figuruje v obchodním rejstříku. V nabídce mnohých zprostředkovatelů jsou takovéto ready made společnosti za rozumnou cenu k dispozici. Také není od věci prostudovat pro grafický design manuál a zjistit si další relevantní informace.

A co daňové ráje? Vyplatí se?

Kdo by nechtěl odevzdávat na daních minimální částky? Asi každý. Vyřešit vše lze pouze jedním jediným způsobem, který představuje založení offshore společnosti na Kypru nebo v nějaké jiné zemi. Jen namátkou bychom mohli jmenovat například Monako, Bahamy a spousty jiných takzvaných daňových rájů. I při maximálních obratech a s nimi spojenými vysokými zisky z podnikání budete mít jistotu, že odevzdáte minimální sumy. Tím pádem pochopitelně ušetříte. Založení offshore společnosti s profesionály dnes není nijak náročné.

Připravte si zázemí

Každé podnikání si vyžaduje kvalitní zázemí. Na mysli máme nejenom výrobní prostory, ale i kanceláře, sklady a jiné nedílné součásti firemních prostor. Myslet musíte na veškerý spotřební materiál, jako jsou například počítače, jiná IT technika, kvalitní tonery pro tiskárny anebo kopírky i ostatní kancelářské přístroje. Pokud budete mít všechno zařízení a jméno vaší firmy již bude figurovat v obchodním rejstříku, můžete svou podnikatelskou dráhu začít. Na počátku sice musíte počítat s vysokými investicemi, nicméně bude-li se vám dařit, všechno rychle splatíte a vaše podnikatelská dráha bude mít velký progres.

Související

7 rizik při registraci domény

7 rizik při registraci domény

Komerční sdělení - Doména představuje důležitou součást obchodní značky. Přesto řada lidí nedbá na její správné zabezpečení. V článku najdete přehled nejčastějších případů zneužití či odcizení domény a doporučení, jak jim předcházet. Aby vaše doména byla skutečně vaše.

Více souvisejících

komerční sdělení firmy

Aktuálně se děje

před 10 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

včera

dron MQ-9 Reaper

Americké drony létají po incidentu s ruskou stíhačkou dále od Krymu, mají ale méně informací

Americká průzkumná bezpilotní letadla začala po nedávném incidentu se zapojením ruské stíhačky a amerického dronu MQ-9 Reaper létat dále od ukrajinského poloostrova Krym, který v roce 2014 v rozporu s mezinárodním právem anektovalo Rusko. Rozhodnutí létat jižněji nad Černým mořem přitom omezuje schopnost Američanů shromažďovat zpravodajské informace o ruské invazi na Ukrajinu, napsala dnes stanice CNN s odvoláním na nejmenovaný vysoce postavený zdroj z americké armády.

včera

Íránský dron Šáhid-136

Součástky dronů, kterými Rusko útočí na Ukrajinu, lze sehnat i na AliExpressu

Řada vnitřních součástek íránských dronů Šáhed je natolik jednoduchá, že je lze běžně zakoupit i v internetových obchodech, uvedl v reportáži Rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda (RFE/RL) nejmenovaný představitel ukrajinské rozvědky. Právě těmito drony ve vlnách útočí Rusko na ukrajinská města, naposledy během noci na dnešek.

včera

včera

Donald Trump a Mike Pence

Soud přikázal Penceovi vypovídat v kauze Trumpovy snahy zvrátit volby

Federální soudce nařídil bývalému viceprezidentovi Spojených států Mikeu Penceovi předstoupit před velkou porotu v rámci vyšetřování snahy někdejšího prezidenta Donalda Trumpa zablokovat výsledky prezidentské volby roku 2020. S odvoláním na své zdroje to uvádí televize CNN a další americká média. Pence se obsílce od zvláštního vyšetřovatele Jacka Smithe bránil s tím, že vzhledem k jeho dřívější dvojí funkci viceprezidenta a předsedy Senátu ho vláda nemůže nutit svědčit.

včera

Sisyfův balvan valili střídající se dobrovolníci v čele protestního pochodu Prahou směrem na Hrad.

"Vysoká škola, nízká mzda? Nejsme socky! Protestující studenti a učitelé se vydali na Hrad

Vysokoškolští pedagogové i studenti dnes v celém Česku protestovali proti nízkým platům vyučujících humanitních a společenskovědních oborů. Ministr školství Vladimír Balaš (STAN) médiím řekl, že rozčarování pedagogů chápe, ale zatím čeká na informace o systémových krocích škol, které má dostat do 21. dubna. Zástupci škol, zapojených do dnešní protestní akce Hodina pravdy, označili podfinancování veřejných vysokých škol a nízké platy vyučujících za ostudu, hanebnost a katastrofu. V Praze se akademici z několika fakult Univerzity Karlovy vydali na pochod před úřad vlády, kde přečetli otevřený dopis pro premiéra Petra Fialu (ODS), a poté pokračovali k Pražskému hradu.

Aktualizováno včera

Olympijské hry, ilustrační foto

Spor o ruské a běloruské sportovce: MOV nedodržuje doporučení OSN, z Česka zaznívá kritika

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) doporučil mezinárodním sportovním federacím, aby umožnily návrat neutrálních ruských a běloruských sportovců do soutěží. Na tiskové konferenci po dnešním jednání výkonné rady MOV to uvedl prezident MOV Thomas Bach. Ve všech sportech by měly být respektovány jasně dané podmínky pro neutralitu. MOV zatím nerozhodl, zda povolí účast sportovců z Ruska a Běloruska na olympijských hrách 2024 v Paříži a zimních olympijských hrách 2026 v Miláně a Cortině d'Ampezzo.

Aktualizováno včera

Francouzská policie, ilustrační foto

Francie pokračuje ve stávkách proti penzijní reformě, v ulicích je 13 tisíc policistů

V Paříži a dalších francouzských městech dnes znovu vypukly střety mezi demonstranty a policií při už desátém kole protestů proti nepopulární penzijní reformě, která mimo jiné zvyšuje věkovou hranici pro nárok na plný důchod. V ulicích je podle ministerstva vnitra 13.000 policistů, z toho 5500 v Paříži, kde krátce po začátku odpolední manifestace skončilo ve vazbě 22 lidí. Ráno byla ve Francii narušená železniční doprava, protestující také zablokovali silnice v okolí měst Rennes a Nantes, uvedla agentura AFP.

včera

Záporožská jaderná elektrárna

Boje u Záporožské JE zesílily. Podle MAAE se rýsuje dohoda

Dohoda, která má ochránit ukrajinskou Záporožskou jadernou elektrárnu před havárií, by mohla být blízko. Agentuře AP to dnes řekl šéf Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) Rafael Grossi. Zároveň upozornil, že v oblasti zesílily boje, což zvyšuje rizika týkající se této největší evropské atomové elektrárny.

včera

Bílý dům, Washington D.C., USA

USA chtějí zvláštní tribunál, který který by soudil Rusko za agresi proti Ukrajině

Spojené státy podporují zřízení zvláštního tribunálu, který by soudil Rusko za zločin agrese proti Ukrajině, oznámilo americké ministerstvo zahraničí. Navrhuje, aby takový orgán byl zakotven v ukrajinském soudním systému a zároveň měl "mezinárodní prvky". Washington tak podle agentury Reuters poprvé informuje o tom, jak plánuje podporovat snahu Kyjeva pohnat Rusy k zodpovědnosti za válku, kterou zahájili před více než rokem.

včera

Uprchlíci, ilustrační foto

Britská vláda chce vystěhovat tisíce afghánských uprchlíků z hotelů

V Británii se mají v příštích měsících vystěhovat tisícovky afghánských uprchlíků z hotelů, které jim Londýn na státní útraty nabídl jako dočasné útočiště. Konzervativní vláda premiéra Rishiho Sunaka dnes podle deníku The Times oznámila, že dotyční obdrží na konci dubna dopis s příslušnou výzvou.

včera

Sídlo Světové zdravotnické organizace

Zvažte očkování proti covidu u dětí, vyzvala státy WHO

Světová zdravotnická organizace (WHO) vzhledem k aktuálnímu vývoji pandemie covidu-19 upravila svá doporučení k očkování proti této nemoci a například doporučuje zemím, aby zvážily, zda je potřebná imunizace zdravých dětí a dospívajících. Lidé z vysoce rizikových skupin by si podle WHO měli pro posilující dávku dojít po šesti až 12 měsících od poslední injekce.

Aktualizováno včera

Pavel je na návštěvě Moravskoslezského kraje, problém vidí ve vzdělávání i odlivu lidí

Jedním z hlavních problémů Moravskoslezského kraje je podle prezidenta Petra Pavla odliv mladých lidí. Nekoresponduje přitom se zlepšováním kvality života v kraji, řekl dnes po jednání s hejtmanem kraje Ivem Vondrákem (dříve ANO). Důvodem podle něj může být setrvačnost myšlení, že "jinde je to lepší". Setkáním s Vondrákem prezident zahájil dvoudenní návštěvu severní Moravy a Slezska. 

Zdroj: ČTK

Další zprávy