Drahý leasing se vám nemusí vyplatit. Proč je lepší vzít si auto na půjčku?

Často od okolí slýcháte, ať si auto nekupujete, ale pořídíte ho na leasing? Ano, pronajmout si vozidlo není špatný nápad, můžete mít stále nový model, avšak s leasingem vám automobil nebude nikdy říkat pane. Pokud chcete vlastnit vůz, musíte si ho koupit. Jenže co když na koupi vozu nejsou peníze? (PR článek)

Leasing je dobrá věc, ale rozhodně není pro všechny. Každý měsíc můžete za pronájem platit klidně 10 000 Kč, za rok tak zaplatíte 120 000 Kč a přitom vám vozidlo nebude patřit. Navíc po deseti letech už se dostáváme k milionové částce.

Ano, je pravdou, že i při koupi nového vozu je nutné počítat s tím, že automobil ztrácí na hodnotě, a to nejvíce v průběhu prvních čtyř let. Možné je však pouvažovat po zánovních, popřípadě ojetých modelech. I přestože riziko s sebou nese i koupě ojetého automobilu, kdy náklady na opravy vás při špatné volbě mohou vyjít pekelně draho, to, že jste majitelem vozu, to vám nikdo nevezme. Navíc při prodeji se vám počáteční hodnota alespoň částečně vrátí, tu pak s dalšími penězi můžete investovat do koupě dalšího novějšího a spolehlivějšího modelu.

Nemáte peníze na koupi vozu? Půjčete si!

Při koupi automobilu ale vyvstává ještě jedna otázka: „Kde na něj vzít peníze?“ Leasing je v podstatě založen na měsíčních splátkách, což je pro někoho přijatelnější způsob financování, pokud aktuálně není v rodinném rozpočtu navíc stotisícová částka. Ideálním řešením ale může být úvěr na auto, jehož velkým pozitivem je, že po splacení budete majitelem vozu.

Za půjčku sice zaplatíte něco navíc, ale stále se jedná o výhodný způsob financování, když peníze aktuálně chybí. Samozřejmě je nutné si dobře propočítat, zda na splátku úvěru budete mít peníze a zda se zadlužením nedostanete do finančních problémů. Pomoci k tomu může online kalkulačka, díky níž si porovnáte nabídky na trhu a spočítáte, kolik při půjčené sumě a době splatnosti budete muset každý měsíc odložit.

Nenechte se nalákat na drahý úvěr v autobazaru

Půjčit na auto si můžete hned několika způsoby. Prvním z nich je, že si úvěr rovnou sjednáte v autobazaru nebo v autosalonu. Především v bazarech ale dejte pozor, ať neplatíte zbytečně vysoké poplatky, které mohou cenu vozidla o desítky tisíc korun navýšit.

Mnohem lepší variantou je nebankovní půjčka nebo půjčka od banky. Některé banky ve své nabídce dokonce mají i speciální produkty v podobě autopůjček. Výhodou těchto úvěrů je, že k nim získáte také bonusy, a to například slevu na povinné ručení, zdarma ověření historie kupovaného vozu nebo asistenční službu. Navíc se jedná o řádnou bankovní půjčku, tudíž lze získat také odměny v podobě odložení splátek či využití mimořádných splátek.

Možnosti existují, důležité jen je zvážit všechny varianty. Ne vždy je totiž oblíbený leasing s nejnovějším modelem tím nejvýhodnějším řešením, občas je lepší pohodlí vyměnit za úspory.

Kompletní srovnání půjček naleznete na https://www.pujcka.co/nebankovni-pujcky Srovnáváme také spořicí účty, hypotéky, stavební spoření a další.

Související

Ilustrační foto

Ze zákulisí Cermatu: jak se připravují a co testují jednotné přijímačky?

Státní přijímačky, tzv. jednotná přijímací zkouška Cermat, byla u nás jako součást přijímacího řízení na SŠ zavedena od roku 2017. Dva roky předem se testy tvořily a pilotovaly. Letos tedy již sedmým rokem psali deváťáci Cermat testy z českého jazyka a matematiky. A díky letošnímu silnému ročníku deváťáků, přetlaku zájmu o některé střední školy a chaosu po vyhlášení výsledků přijímacích zkoušek je nyní nastavení přijímacího řízení a podávání přihlášek pod drobnohledem. Řeší se, jaké změny v přijímacím řízení by měly do budoucna nastat a jestli jsou jednotné přijímací zkoušky opravdu takové zlo a nebo vhodným nástrojem k rozřazení žáků na střední školy. Jisté je, že pokud chceme digitalizovat přihlašování a vyhlašování výsledků přijímaček, bude nutné data od škol i Cermatu centralizovat a vytvořit funkční systém.

Více souvisejících

pr článek leasing

Aktuálně se děje

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

včera

Ilustrační foto

Důvěra v českou ekonomiku spadla nejníže od covidu. Důvěra v průmyslu je nejnižší od roku 2009

Důvěra v českou ekonomiku se letos v září propadla nejníže za celé období od března 2021. V březnu 2021 se přitom Česko potýkalo s pandemií covidu a souvisejícími restrikcemi, přičemž hrozily těžké lockdowny průmyslu. Není tedy divu, že tehdy byla důvěra v ekonomiku poměrně nízká. Nyní však k povážlivému poklesu důvěry na tehdejší úrovně dochází bez výraznější hrozby pandemických restrikcí. 

včera

Searching for Home

Jak zní jazz 21. století? Už ve středu se v klubu Jazz Dock odehraje finále soutěže Jazzfruit

Finále čtrnáctého ročníku soutěže Jazzfruit pro mladé jazzové i jazzem inspirované kapely ze střední Evropy se uskuteční již tuto středu 27. září v klubu Jazz Dock od 19.00 hodin. Vítězem letošního ročníku se může stát německá formace Searching for Home, polská skupina Ninja Episkopat nebo ostravská písničkářka Nika, která je zároveň vítězkou v kategorii Junior. O prvenství rozhodne nejen odborná porota, ale i samotní návštěvníci koncertu. Finálový koncert v Jazz Docku zakončí výherce minulého ročníku, polské Marcin Pater Trio.

včera

včera

včera

Jakub Voráček

Jágr povolal do kladenského realizačního týmu novou posilu. Voráček pomůže jako mentor

Přestože se hokejovému Kladnu povedlo po třech kolech konečně bodovat, když nad favoritem z Vítkovic na jeho ledě vyhrálo 3:2 po nájezdech, stále jsou Středočeši pasováni do role největších outsiderů extraligy. I proto se majitel Jaromír Jágr rozhodl k posílení realizačního týmu. Zavolal svému kamarádovi a bývalému reprezentantovi Jakubu Voráčkovi, aby právě on pomohl Kladnu coby mentor. Mistr světa z roku 2010, jenž svou kariéru v NHL musel přerušit kvůli zdravotním problémům, nakonec tuto nabídku přijal.

včera

Vít Rakušan

ANO hrozí kvůli Rakušanovi hlasováním o nedůvěře

Vít Rakušan (STAN) nemůže být podle předsedkyně poslaneckého klubu hnutí ANO Aleny Schillerové nadále ministrem vnitra. Ve hře je i hlasování o nedůvěře vládě, pokud bude premiér Petr Fiala (ODS) bagatelizovat zjištění, že Rakušan měl šifrovaný telefon.

Aktualizováno včera

včera

Hokej, ilustrační fotografie.

Kladenský útočník Strnad si tři zápasy nezahraje kvůli napadení čárového rozhodčího

Hokejové Kladno se bude muset ve třech zápasech extraligy obejít bez útočníka Jakuba Strnada. Ten v rámci zápasu 3. kola s Vítkovicemi srazil u mantinelu tvrdě na led čárového rozhodčího Vladimíra Rožánka, jenž se následně těžce sbíral z ledu a další minuty zápasu musela odřídit zbývající trojice sudích. Právě za tento incident, jak informovala v sobotu Asociace profesionálních klubů na webu, obdržel třízápasový distanc a k tomu navíc i pokutu ve výši 10 procent měsíčního platu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Exodus Arménců odstartoval. Náhorní Karabach opouštějí tisíce lidí, na silnicích se tvoří zácpy

Do dnešního rána odešlo do Arménie z Náhorního Karabachu, kde arménské separatistické síly minulý týden kapitulovaly před Ázerbájdžánem, 2900 lidí. Obyvatelé regionu, který byl osídlený Armény, se obávají etnických čistek, uvedl server Guardian.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy