Šanghaj - Více než 40 procent zboží prodaného v Číně loni přes internet byly buď padělky nebo zboží špatné kvality. Vyplývá to z vládní zprávy určené pro zákonodárce.
Podle zprávy pouze necelých 59 procent položek prodaných přes internet bylo "pravých nebo v dobré kvalitě".
Čína se snaží zbavit své pověsti, že je zemí, ve které kvete pirátství a padělání zboží, což již dlouhou dobu dělá starost světovým značkám zaměřených na čínský trh, od Applu po luxusní maloobchodní firmu LVMH.
Čínský internetový obchod Alibaba Group Holding se snaží lobbovat, aby zůstal mimo americkou černou listinu firem prodávajících padělané zboží, když se letos znovu dostal pod tlak kvůli podezření, že jeho obchodní stránky nabízejí padělky.
Zpráva, která se týká zavádění zákona na ochranu spotřebitelů, vyzývá k urychlenému přijímání zákonů v oblasti elektronických obchodů, zlepšení dohledu a vyjasnění práv spotřebitelů a povinností prodejců.
Dodává, že je to nutné vzhledem k rychlému rozvoji prodeje přes internet, který loni vzrostl o 40 procent na 2,8 bilionu jüanů (téměř 11 bilionů Kč). Nákupy přes internet se nyní na celkové spotřebitelské poptávce podílejí zhruba pětinou.
Související
Čínské roboty nechceme. USA zakázaly dovoz humanoidů i robotických psů
Macinka zmínil nové informace v případu Čecha zadrženého v Číně
Aktuálně se děje
včera
Knížakovi bude na pohřbu mluvit i bývalý prezident Klaus
včera
V Jablonci došlo k napadení dvou žen. Policisté se obrátili na veřejnost
včera
Dvě pošty přepadl muž, který si měl jít sednout za mříže
včera
Policie posílí bezpečnostní opatření na Prague Pride, oznámil Metnar
včera
Pavel bude mít nového spolupracovníka. Mění se ředitel zahraničního odboru
včera
První Čech přeplaval La Manche před 55 lety. Po několika letech si to zopakoval
včera
Zemřel divadelní režisér František Laurin, otec známé herečky
včera
Ebola se stává stále větší hrozbou. Šíří se nejrychleji v historii
včera
Putinova hlásná trouba ve Francii skončila. Paříž vyhostila bývalou šéfku proruské televize
včera
Nová data: Do španělské exklávy už dorazilo 60 tisíc migrantů. Téměř polovina se vrátila do Maroka
včera
Babiš vyzval k uzavření Schengenu pro Španělsko. Macinka by volil mírnější postup
včera
Evropa se bojí přílivu uprchlíků. Francie posiluje hraniční kontroly, Itálie žádá pro Španělsko stopku v Schengenu
včera
Na bojišti nemají šanci, pořád chtěli jen přestávky na kávu, říkají po společném cvičení s NATO ukrajinští vojáci
včera
Přijde změna počasí. Meteorologové varují před bouřkami
včera
Souboj titánů: Jak se liší přístup nejdražších firem světa k AI?
včera
Macinka odvolal šéfku Českých center Pánek Jurkovou
včera
Do španělské enklávy dorazilo za jediný den na 50 tisíc migrantů. Zdravotnictví zkolabovalo
včera
Masivní lesní požáry dál spalují Evropu. Podle vědců budou stále častější
včera
Proč Írán ukončil klid na Blízkém východě a zahájil překvapivý útok?
včera
Hamás pod tíhou katastrofální humanitární situace schválil Trumpův plán na odzbrojení
Po měsících maratónských jednání vyjádřili zástupci palestinského hnutí Hamás poprvé souhlas s rámcem rozsáhlého plánu na odzbrojení v Pásmu Gazy, který vznikl pod záštitou Spojenými státy podporované Rady míru. Tento krok představuje zásadní posun v dosavadním diplomatickém úsilí o urovnání konfliktu na Blízkém východě.
Zdroj: Libor Novák