Americká společnost Apple zahájila produkci chytrého telefonu iPhone 7 v Indii, kde až dosud vyráběl pouze levnější modely SE a 6S. Od počátku března je vyrábí tchajwanská firma Wistron ve svém závodě v Béngalúru. Informoval o tom list The Economic Times.
Náklady na výrobu telefonů v Indii jsou nižší a Apple vydělá na vyšších maržích, nicméně podle analytiků telefon iPhone 7 firma nejspíš zlevňovat nebude, protože prostředky investuje do odbytu a marketingu.
Předpokládají, že americká firma necílí na růst prodejů v Indii, ale tuto zemi považuje spíš za výrobní a exportní základnu.
Kvůli vysokým cenám iPhonů a levné nabídce z Číny se podíl Applu na indickém trhu vloni snížil na 1,2 procenta z 2,4 procenta v roce 2017. Výroba modelu iPhone 7 prodeje v Indii zřejmě nezvýší.
Tchajwanská firma Foxconn, která je hlavním dodavatelem Applu, začne v příštích týdnech ve zkušebním provozu vyrábět špičkový chytrý telefon Applu, model iPhone X. S odvoláním na informované zdroje to uvedla agentura Bloomberg.
Foxconn, který v Indii už vyrábí telefony pro společnosti Xiaomi a Nokia, bude přístroje iPhone X montovat v závodě ve městě Čennaí na jihu Indie.
Související
iPhone 7 přijde do Česka 23. září. Kolik bude stát?
Apple představil iPhone 7 a novou verzi hodinek Apple Watch
iphone 7 , apple , Indie , Ekonomika , mobily
Aktuálně se děje
včera
Tragickou nehodu na Šumpersku nepřežil důchodce. Žena utrpěla zranění
včera
Po potyčce cizinců v Chebu panuje podezření z pokusu o vraždu
včera
Klempíř na debatu s umělci nedorazil. Vymluvil se na jednání vlády
včera
České hokejistky s Kanadou zopakovaly stejně vysokou prohru jako s USA
včera
Pavel popíchl Motoristy po setkání s legendárním formulovým pilotem
včera
Běžec na lyžích Tuž se překvapivě postaral o nejlepší český úterní výsledek
včera
První informace o rozloučení s Brejchovou. Dva ministři přišli s návrhem
včera
Zimní počasí se pomalu začíná loučit, potvrzuje měsíční výhled meteorologů
včera
Jednání o míru je pro Putina jen zástěrka, varuje estonská rozvědka. Zanalyzovala, zda Rusko za rok napadne NATO
včera
Vytrvalostní biatlonový závod se českým mužům nevydařil. Nejlepší byl Hornig
včera
Tlak Washingtonu neustává. O budoucnosti Grónska budeme ještě mluvit, potvrdil Vance
včera
Kongres: Trumpovi úředníci začernili Epsteinovy spisy, aby zakryli jména významných osob
včera
MSC: Svět vstoupil pod vedením Trumpa do éry „politiky demoliční koule“
včera
Svět se stává příliš teplým i na umělý sníh. Počasí uvrhá zimní olympijské hry do nejisté budoucnosti
včera
Macron vyzval Evropu, aby konečně začala vystupovat jako skutečná velmoc
včera
Policie vyšetřuje možné ublížení na zdraví u stovek pacientů s defibrilátory
včera
Evropská komise chystá bezpečnostní opatření, kterým sníží vliv Číny v Evropě
včera
Putinovi se bezpečnostní záruky pro Ukrajinu nelíbí. Evropu to ale nesmí zajímat
včera
Jak Trump změnil Ameriku? Většině lidí se do USA nechce, zvažují i zrušení dovolené
včera
Starmer utnul výzvy k rezignaci. Odstoupit nehodlá
Britský premiér Keir Starmer čelí nejvážnější krizi svého úřadu poté, co lídr skotských labouristů Anas Sarwar veřejně vyzval k jeho rezignaci. Starmer na pondělním zasedání parlamentní frakce prohlásil, že není připraven odejít a uvrhnout zemi do chaosu, jeho pozice je však po sérii rezignací klíčových spolupracovníků vážně oslabena.
Zdroj: Libor Novák