Zakladatel firmy McAfee je obviněn z neplacení daní, dopadli ho v Barceloně

Zakladatel americké antivirové společnosti McAfee byl obviněn, že se vyhýbá placení daní. John McAfee podle obžaloby nepřiznal příjmy z propagace kryptoměn, konzultací, veřejných vystoupení a z prodeje práv k dokumentu o svém životě. V pondělí to uvedli prokurátoři v americkém státě Tennessee.

McAfee byl o víkendu zadržen ve Španělsku, informovala dnes agentura Reuters.

Úřady obvinily McAfeeho z daňových úniků a z úmyslného nepodávání daňových přiznání už v červnu. Federální soud v Memphisu ale obvinění rozpečetil až v pondělí.

McAfee byl zatčen v sobotu na barcelonském letišti, když se s britským pasem chystal odletět do Istanbulu. Nyní bude převezen do Madridu, kde počká na vydání do Spojených států, dodal zdroj.

McAfee založil jednu z prvních firem na tvorbu programů pro zajištění bezpečnosti na internetu. V minulosti už po něm pátraly americké úřady a také úřady ve středoamerickém státě Belize, kam se v roce 2008 odstěhoval z USA kvůli nižším daním. Do července 2019 byl zadržován v Dominikánské republice, kde jej vinili, že na své jachtě převážel zbraně.

Podle aktuálního obvinění v USA McAfee v letech 2014 až 2018 nepodával daňová přiznání, přestože získával podle žalobců značný příjem z několika zdrojů. Ty ale zřejmě neměly souvislost s firmou, která nese jeho jméno, sdělili státní zástupci. Pokud bude McAfee shledán vinným ve všech bodech obžaloby, hrozí mu až 30 let vězení.

Související

John McAfee

Zakladatel firmy McAfee byl obviněn z podvodů s kryptoměnami

Zakladatel americké antivirové společnosti McAfee byl ve Spojených státech obviněn z kryptoměnových podvodů. Úřady tvrdí, že John McAfee a jeho spolupracovníci díky klamání investorů získali přes 13 milionů dolarů (287 milionů Kč), napsala agentura AP.

Více souvisejících

John McAfee Daně Španělsko USA (Spojené státy americké) kryptoměna

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Napadená taxikářka ze Šumperka podlehla zraněním v nemocnici

Policie s největší pravděpodobností překvalifikuje případ ze Šumperku z pokusu o vraždu na obvinění z vraždy. Taxikářka, kterou muž bodl nožem, totiž zemřela v nemocnici. Obviněný navíc s jejím autem narazil do jiného vozidla a zranil další dva lidi. 

včera

Český lev

Českého lva letos doprovodí hudba skladatele Adriána Čermáka

Hudební rámec pro letošní slavnostní předávání cen Český lev, které 14. března nabídne v přímém přenosu z Kongresového centra Praha Česká televize na ČT1, vytvoří slovenský skladatel nejen filmové hudby Adrián Čermák. Diváci se mohou těšit na hudební doprovod vycházející z Čermákových zkušeností s filmovou a scénickou hudbou, který pracuje s atmosférou, emocemi a rytmem slavnostního večera a propojí elektronické prvky s živou interpretací samotného autora na klávesy. Na pódiu se během večera spojí s DJkou působící zejména na berlínské scéně Dariou Krylosovou aka DDK.

včera

Andrej Babiš a Igor Červený

Babišova vláda se zabývala prevencí vzniku závislostí a zrušila několik orgánů

Babišova vláda zasedla poprvé v kompletním složení, tedy už i s nově jmenovaným ministrem životního prostředí Igorem Červeným (Motoristé). Zabývala se mimo jiné zprávou o plnění Akčního plánu politiky v oblasti závislostí 2023–2025, zrušila několik svých pracovních a poradních orgánů a rozhodla o přesunu agendy Rady pro výzkum, vývoj a inovace z Úřadu vlády na Ministerstvo průmyslu a obchodu.

včera

Ukrajinská armáda ve válce s Ruskem

Ukrajinci zaútočili na ruskou továrnu. Sedm lidí přišlo o život

Ukrajinské drony zaútočily na továrnu na hnojiva v západním Rusku. Při události zemřelo sedm lidí, nejméně dalších deset osob utrpělo zranění. Informovala o tom BBC. K útoku došlo krátce po čtvrtém výročí zahájení války na Ukrajiny, kterou Moskva rozpoutala invazí do sousední země. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

24. února 2026 21:07

Ruská armáda, ilustrační foto

Experti: Rusko bude schopno pokračovat v invazi po celý rok 2026. Hrozba pro Evropu narůstá

Rusko bude schopno pokračovat v invazi na Ukrajinu po celý rok 2026, a to i přes narůstající ekonomické potíže a tlaky na trhu práce. Podle analýzy předního vojenského institutu IISS (International Institute for Strategic Studies) existuje jen málo náznaků, že by se schopnost Moskvy vést válku i v jejím pátém roce nějak výrazně snižovala. Zároveň se zvyšuje hrozba, kterou pro Evropu představují ruské rakety a drony.

24. února 2026 19:42

Nemáte odvahu přiznat, že jste selhali. Žádná velmoc nemůže vyhrát válku proti realitě, vzkázal Macinka Lavrovovi

Český ministr zahraničí Petr Macinka vystoupil v úterý na půdě Valného shromáždění OSN v New Yorku s neobvykle přímočarým projevem. U příležitosti čtvrtého výročí ruské invaze na Ukrajinu odmítl opakovat diplomatické fráze a svůj apel adresoval přímo ruskému šéfovi diplomacie Sergeji Lavrovovi, i když ten v sále osobně přítomen nebyl.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy