Úrokové sazby: Snazší začátky v investování díky vyšším úrokům u XTB

Svět investic rozhodně není jednoduchý, zejména v začátcích proto může být složité se zorientovat. Vždy je důležité se dobře informovat, než se do investování pustíte. Nicméně díky praktickým službám mohou být vaše první kroky jednodušší. Právě ty nabízí broker XTB. Jednou z výhod, které jistě oceníte, jsou vyšší úroky z vašich neinvestovaných prostředků.

Investování nejen pro začátečníky

S pomocí investování můžete dosáhnout různých finančních cílů. Mnohdy je využíváno pro ochranu financí před inflací. Nicméně jde i o způsob, jak peníze zhodnotit a můžete dosáhnout i dlouhodobých cílů – například našetřit si na důchod. Některé investice dokonce mohou poskytnout pasivní příjem, díky čemuž usnadňují dosáhnutí finanční nezávislosti.

Investování je vhodné v podstatě pro každého – ať už chcete investovat malé či velké částky. Nicméně je důležité si určit správnou strategii. Nabízí se různé možnosti. Vzhledem k tomu, že jich je celá řada, je vhodné alespoň do začátku využít pomoc profesionálů. Ta je v dnešní době snadno dostupná. XTB má pro vás připravené investiční plány. Lze tak relativně snadno investovat do ETF a případně i dalších aktiv. Výhodou je, že nemusíte neustále přemýšlet, jak a kam investovat. Získáte kvalitní základ pro pasivní investování, portfolio si pak můžete dál upravovat či doplňovat dle svých potřeb.

Velkou výhodou je, že XTB k tomu navíc nabízí vyšší úrokové sazby z neinvestovaných prostředků. Pokud si otevřete účet, po dobu 90 dní budete mít výhodnější úrok. Po uplynutí této doby se o něco sníží, nicméně stále vám zpříjemní investování.

●        Pokud si založíte účet v českých korunách, pak je úrok na prvních 90 dní 6 %, následně 2 %.
●        Pro účty v amerických dolarech platí úrok 5 %, později pak 2,5 %.
●        A v eurech je prvních 90 dní úrok 4,2 %, přičemž po uplynutí této doby je 2 %.

Jednoduché řešení

Začít s investováním je o kus jednodušší díky těmto praktickým službám. Výhodou je, že se nemusíte o nic starat. Úročení se aktivuje automaticky, pokud máte na svém účtu nezainvestované peníze. Můžete tedy čekat na vhodnou příležitost, kdy investovat – mezitím se peníze čekající na účtu zúročí. Nemusíte mít přitom žádnou minimální částku a není nastavena ani maximální výše.

Úroky se automaticky vypočítají každý den. Vypláceny jsou pak měsíčně – vždy do 5 pracovních dnů od konce kalendářního měsíce. Vaše volné prostředky se tak budou navyšovat, zatímco si můžete rozmyslet, kdy a kam je investujete.

Tento text slouží pouze pro informační účely, nejedná se o investiční poradenství. Vždy se před investičními rozhodnutími dobře informujte a zvažte své možnosti.

Zdroj: https://www.xtb.com/cz

Související

Více souvisejících

pr článek

Aktuálně se děje

před 20 minutami

před 58 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Estonsko, ilustrační foto

Pobaltí končí s Ruskem. Odpojí se od jeho elektřiny

Provozovatelé elektrických sítí tří pobaltských zemí v úterý oficiálně oznámili Rusku a Bělorusku, že ukončí dohodu z roku 2001, která spojuje Estonsko, Lotyšsko a Litvu s elektrickou přenosovou soustavou kontrolovanou Moskvou.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj chce sebrat státní vyznamenání "zrádcům" podporujícím Rusko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v úterý vyzval parlament, aby schválil zákon umožňující odebrání státních vyznamenání osobám označeným jako "zrádci". Podle serveru Ukrajinska pravda by se to týkalo těch, kteří podporují Rusko nebo se zapojili do jiných trestných činů proti Ukrajině.  

před 6 hodinami

před 8 hodinami

včera

Osmasedmdesátiletý bývalý prezident byl po střelbě v Butleru v Pensylvánii sveden z pódia s krví rozmazanou po obličeji, zatímco střelec a kolemjdoucí byli zabiti a dva diváci kriticky zraněni (14. července 2024).

CNN: Tajné služby věděly o atentátu na Trumpa, měl ho spáchat Írán

Americké úřady v posledních týdnech získaly informace o plánovaném atentátu na bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa ze strany Íránu. Tajné služby proto zvýšily bezpečnostní opatření pro republikánského kandidáta na prezidenta. Tuto informaci přinesla v úterý americká televize CNN.

včera

včera

zbraně, ilustrační fotografie (Foto: @ripster8)

Část munice, kterou Česko doručilo Ukrajině, se už používá na frontě

Část z první zásilky munice, kterou Česká republika doručila Ukrajině v červnu v rámci muniční iniciativy, už je podle ukrajinského premiéra Denyse Šmyhala používána na bojišti. Šmyhal to uvedl po společném jednání české a ukrajinské vlády v Praze. Také oznámil, že na Ukrajině vznikne nový závod na výrobu munice ve spolupráci s českou firmou Sellier & Bellot.

včera

Volodymyr Zelenskyj na mírovém summitu. (16.6.2024)

Rusko a USA zareagovaly na návrh Zelenského na další mírový summit

Spojené státy podporují návrh ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského na účast ruských zástupců na další mírové konferenci o Ukrajině. Rusko uvedlo, že nejdřív musí pochopit, co ukrajinský prezident Zelenskyj myslí druhým mírovým summitem, než případně přijme pozvání k jednání, uvedl v úterý mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

včera

včera

Jak funguje otroctví v KLDR? OSN zveřejnila znepokojivou zprávu

Organizace spojených národů (OSN) zveřejnila v úterý znepokojivou zprávu, která odhaluje systematické využívání nucené práce až po případy otroctví v Severní Koreji (KLDR). Uvedl to server NK News.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy