Meteorologové v průběhu dnešního dne zveřejnili výstrahu před bouřkami, které hrozí v části země v odpoledních hodinách. Varování je platné od 13 hodin pro okresy v Jihočeském, Jihomoravském, Olomouckém a Zlínském kraji a také na Vysočině.
Podle meteorologů je situace s bouřkami složitá a hraniční. "Čekejte je zejména na Vysočině a jižní Moravě, lokálně mohou být i organizovanější (možnost slabší supercely). V nejsilnějších z nich možnost menších krup a nárazů větru," uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na twitteru.
Z výstrahy vyplývá, že půjde o silné bouřky doprovázené krátkodobými intenzivními srážkami, menšími kroupami a nárazy větru o rychlosti kolem 70 km/h.
Varování platí pro celý Jihomoravský kraj a okresy Dačice a Jindřichův Hradec na jihu Čech, Bystřice nad Pernštejnem, Moravské Budějovice, Náměšť nad Oslavou, Telč, Třebíč a Velké Meziříčí na Vysočině, Konice a Prostějov na Olomoucku a Kroměříž, Otrokovice, Uherské Hradiště a Uherský Brod na Zlínsku.
Související
Do Evropy dorazil pozůstatek hurikánu. Počasí bude místy hodně nebezpečné
Týden deštivého počasí. Meteorologové ozřejmili, proč v Česku tolik pršelo
Bouřky , Počasí , Krupobití , ČHMÚ
Aktuálně se děje
před 54 minutami
Norská princezna zápasí s vážnou nemocí. Čeká ji transplantace
před 2 hodinami
Babiš vyzval zbrojařské firmy k maximálnímu zabezpečení areálů
před 3 hodinami
Začne další dlouhá výluka. Tramvaje nebudou jezdit u Pražského hradu
před 4 hodinami
Pavel chce počkat na závěry vyšetřování podezřelého požáru v Pardubicích
před 4 hodinami
Trump neví, s kým z Íránu mluvit. Američanům se prý daří extrémně dobře
před 5 hodinami
Nový vzkaz mladého Chameneího. Otce označil za mučedníka
před 6 hodinami
Babiš svolává Bezpečnostní radu státu. Stupeň ohrožení terorismem se může zvýšit
před 7 hodinami
Zemřel legendární akční herec Chuck Norris
před 7 hodinami
Budeme si pamatovat, že jste zbabělci, vzkázal Trump členům NATO
před 8 hodinami
Podezřelý požár v Pardubicích. Mohlo jít o terorismus, poprvé se ozval Babiš
před 8 hodinami
Trump zvažuje, co udělá s íránským ostrovem Charg. Ropa tudy proudí do světa
před 9 hodinami
Policie vyšetřuje požár v Pardubicích. Hlásí se k němu skupina hájící zájmy Palestinců
před 10 hodinami
Dubnové počasí. Teploty budou stoupat, naznačuje předpověď
před 11 hodinami
Pavel přes výhrady podepsal rozpočet. Zodpovídat se bude Babišova vláda
před 12 hodinami
Metro opět staví ve všech stanicích linky B. Českomoravská hlásí otevřeno
před 12 hodinami
Dánové počítali s americkou invazí do Grónska. Vojáci měli jasné rozkazy
před 13 hodinami
Tragédie v Prostějově. Jeden člověk nepřežil fyzické napadení
před 14 hodinami
Netanjahu promluvil o útoku na íránské ropné pole. Jednali jsme sami, řekl
před 15 hodinami
Počasí bude o víkendu deštivé, pak se oteplí
včera
Jak se zbavit závislosti na Hormuzském průlivu? Netanjahu navrhuje vybudování potrubí přes Arabský poloostrov
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu ve svém projevu k národu i mezinárodnímu společenství zdůraznil, že probíhající válka s Íránem bude trvat tak dlouho, „dokud to bude nutné“. Ve spolupráci se Spojenými státy se Izrael podle jeho slov soustředí na tři klíčové cíle: úplnou likvidaci íránského jaderného programu, zničení arzenálu balistických raket dříve, než je Írán stihne ukrýt hluboko pod zem, kde by byly imunní vůči leteckým úderům, a vytvoření podmínek pro to, aby íránský lid mohl získat zpět svou svobodu.
Zdroj: Libor Novák