Existuje devátá planeta? Dvojice vědců přišla s následující hypotézou

Záhadná Devátá planeta by mohla být podle fyziků prastará černa díra. Podle některých hypotéz se ukrývá někde na okraji sluneční soustavy. Údajná planeta číslo devět leží asi 300–1000 astronomických jednotek od Slunce.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Historicky první fotografie černé díry
doporučujeme

Vědci Jakub Scholtz a James Unwin představili teorii, že se jedná o takzvanou primordiální černou díru. Taková tělesa zatím nikdo nespatřil. Vzniknout měly krátce po samotném velkém třesku, tedy těsně po vzniku vesmíru.

Soudí přitom, že ty nejméně hmotné primordiální černé díry se už odpařily, ale ty hmotnější by mohly přežít až do současnosti. Právě takovým objektem by mohla být planeta devět.

Některá tělesa na okraji sluneční soustavy se podle řady astronomů chovají, jako by na ně působila gravitace dalšího objektu. Nejčastěji se to vysvětluje právě přítomností vzdálené nepopsané planety.

Černá díra by měla mít rozměr pět centimetrů a její hmotnost překračuje pětinásobek hmotnosti Země. Byla by prakticky neviditelná.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zkáza Země začne ve Švýcarsku, nic z nás nezbyde, tvrdí vědec

14.10.2019 13:11 Aktualizováno Uznávaný britský kosmolog a astrofyzik Martin Rees ve své nové knize popisuje hrozivé důsledky,…

Nejhorší nemoci na světě člověka zabíjejí roky. Jsou všude kolem nás

13.10.2019 16:05 Nemoci zabijí každoročně miliony lidí po celém světě. Velkou zásluhu na tom mají virová onemocnění,…

Lidstvo na pokraji vyhubení? Nový objev vyděsil vědce

12.10.2019 22:52 Aktualizováno Před 12 800 lety na Zemi dopadl asteroid, který vyhladil velkou část lidstva. Zjistili to nově…

Vědci objevili 20 nových měsíců Saturnu

11.10.2019 22:21 Vědci objevili 20 nových měsíců, jež obíhají Saturn, plynný obr je díky tomu planetou s nejvíce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama