Ahmed Necati Bigali (velvyslanec Turecka)

Klára Samková /TOP 09/

Kletba na tureckého velvyslance? Samková se bude proti pokutě bránit u soudu

Česká advokátní komora (ČAK) potvrdila advokátce Kláře Samkové pokutu ve výši 25.000 korun za její veřejný projev, při němž v červnu 2016 proklela tureckého velvyslance. Rozhodnutí komory je pravomocné, advokátka se chce nyní bránit u soudu správní žalobou, uvedl dnes server Česká justice. Hodlá také požádat o přijetí u prezidenta Miloše Zemana.
Prezident Miloš Zeman

"Nepřijatelné!" Tureckou ambasádu v ČR rozlítily Zemanovy výroky

Turecké velvyslanectví v Praze se ohradilo proti výrokům prezidenta Miloše Zemana, že Turecko je faktickým spojencem teroristického uskupení Islámský stát (IS). Vyjádření považuje za nepřijatelné, podle ambasády vychází z nepodložených obvinění. Velvyslanec Ahmet Necati Bigali v prohlášení zaslaném ČTK zdůraznil, že Turecko bylo zakládajícím členem globální aliance proti IS.
Turecká vlajka, ilustrační fotografie

Propuštění Muslima by mohlo poškodit vztahy s ČR, varoval turecký velvyslanec v Česku

Praha - Turecký velvyslanec v České republice Ahmet Bigali dnes varoval, že propuštění kurdského politika Sáliha Muslima, který byl o víkendu zadržen v České republice, by mohlo mít negativní vliv na česko-turecké vztahy. Uvedl to na tiskové konferenci. V Turecku je Sálih Muslim považován za terorismu. Podle Kurdů se Muslim na diplomatickém poli angažoval v boji proti Islámskému státu (IS).
Turecká vlajka, ilustrační fotografie

Příznivci Samkové v akci: Připravili nepříjemné překvapení

Praha – Boj proti tureckému velvyslanci nekončí. Poté, co vyzval k potrestání advokátky Kláry Samkové, které označila islám za totalitní ideologii a srovnala ho s nacismem a fašismem, se kolem kritičky islámu objevily skupiny, které jí vyjádřili podporu. Ta se teď přetavila do akce „Bota pro Ahmeta“.
Klára Samková

Žaloba na Samkovou? Urazila islám, to je trestné i v Česku, říká turecký velvyslanec

Praha – Vyjádřením advokátky Kláry Samkové o islámu by se měli zabývat čeští státní zástupci. Myslí si to turecký velvyslanec v Praze Ahmet Bigali. Podle něj šlo o urážku islámu jako náboženství, což je podle něj trestné podle evropského i českého práva. Případem se začaly z vlastní iniciativy zabývat Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1 i Česká advokátní komora (ČAK). 

Aktuálně se děje

před 4 minutami

před 53 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

StarDance odhalila jména pěti mužských účastníků třinácté řady.

StarDance 2024 je kompletní. Tančit budou také herci Blažek a Hes

Jména všech deseti účastníků podzimní třinácté řady StarDance jsou známá. Česká televize ve středu na sociálních sítích odhalila jména pěti mužů, kteří se objeví na parketu. Už v pondělí prozradila, jaké slavné ženy budou usilovat o titul královny tanečního parketu. 

před 4 hodinami

včera

včera

včera

Zbyněk Stanjura

ODS po volbách nepočítá s vytvořením vládní koalice s hnutím ANO

Podle ministra financí a prvního místopředsedy ODS Zbyňka Stanjury strana nepočítá s možností vytvoření vládní koalice s hnutím ANO po příštích sněmovních volbách v roce 2025. Stanjura to uvedl v České televizi v podvečer. Podle něj se ODS bude příští rok snažit o volební vítězství s cílem získat pozici premiéra a stát se nejsilnější vládní stranou.

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj podepsal zákon o mobilizaci

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal v úterý zákon o mobilizaci zaměřený na zvýšení počtu vojáků ukrajinské armády, informovala agentura AFP. Hlavní ustanovení zákona vstoupí v platnost měsíc po datu podpisu, tedy 16. května.

včera

včera

Vladimir Putin

Kreml jednal s Íránem. Varuje před katastrofálními následky

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý telefonicky mluvil se svým íránským protějškem Ebráhimem Raísím, kterému řekl, že další eskalace napětí na Blízkém východě může mít katastrofální následky pro celý region. Zároveň vyjádřil naději, že všechny strany projeví zdrženlivost a zabrání novému kolu konfrontace, uvedla agentura AFP s odvoláním na prohlášení Kremlu.

včera

včera

včera

včera

Týdenní výhled filmů: Dadaistický Dalí, zhýralost církve a rozštěpená americká společnost

Pravidelný výhled začínajícího filmového týdne představí osm premiérových titulů v kinech a zároveň upozorní na některé z nových přírůstků do katalogů rozmanitých VOD platforem. Do kin míří bohatá nabídka pro mladé publikum, české dokumenty i americké thrillery.

Zdroj: Martin Pleštil

Další zprávy