Auto vjelo do chodců před londýnskou mešitou (19.6.2017)

Dodávka najela do chodců před londýnskou mešitou (19.6.2017)

Muž, který loni najel do skupiny muslimů, byl usvědčen z vraždy

Londýn - Brit, který loni u londýnské mešity najel dodávkou do skupiny muslimů, byl dnes uznán vinným z vraždy. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž soud trest 48letému Darrenu Osborneovi uloží v pátek. Policie a prokuratura se domnívaly, že šlo o teroristický čin.
Dodávka najela do chodců před londýnskou mešitou (19.6.2017)

Londýnská mešita, kde došlo k teroristickému útoku, má znepokojivou historii. Našli se v ní zbraně a falešné pasy

V Londýně došlo k dalšímu teroristickému útoku. Tentokráte ale proti muslimům, jak oficiálně přiznala britská premiérka Theresa Mayová. Muž vjel do davu lidí opouštějících mešitu Finsbury Park. Podle bezpečnostních složek se jedná o zneklidňující důkaz vzrůstajících protimuslimských nálad a násilností. Muslimští představitelé i politici už vyzvali k lepšímu zabezpečení mešit.
Theresa Mayová

Mayová odsoudila teroristický útok proti muslimům

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová dnes odsoudila teroristický útok nedaleko mešity ve čtvrti Finsbury Park na severu Londýna. Označila jej za odporný. Vyzdvihla pohotovost policie i duchapřítomnost lidí, kteří pachatele zadrželi.
Dodávka najela do chodců před londýnskou mešitou (19.6.2017)

OBRAZEM: V Londýně vjela dodávka do davu před mešitou, nejméně jeden mrtvý

Londýn - Jeden člověk přišel o život a dalších deset utrpělo zranění, když v noci na dnešek najel v Londýně řidič dodávky do skupiny muslimů odcházejících z mešity. Policie, která muže zadržela, podle předsedkyně vlády Theresy Mayové incident vyšetřuje jako možný teroristický útok. Premiérka hned na dnešek svolala zasedání výboru pro mimořádné situace.
Muslim

Křik a šok, popisují svědci atentát u londýnské mešity

Londýn - Svědci incidentu u londýnské mešity, kde najela do chodců dodávka, hovoří o šoku a křiku. Starosta britské metropole Sadiq Khan označil atentát za útok na společné hodnoty, stejně jako tomu bylo při nedávných podobných událostech v Manchesteru a v Londýně.

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Hradec Králové mění podruhé v sezóně trenéra. Kotal rezignoval kvůli zdravotním problémům

Podruhé v tomto týdnu se uskutečnila trenérská změna v tuzemské nejvyšší fotbalové Fortuna lize a podruhé v této sezóně 2023/24 se trenérská změna uskutečnila v Hradci Králové. Zatímco na podzim si musel balit kufry kvůli nevýrazným výsledkům Jozef Weber, aby ho nahradil velezkušený Václav Kotal, tentokrát končí poněkud nečekaně právě on. Jednasedmdesátiletý stratég, jenž byl po Miroslavu Koubkovi druhým nejstarším trenérem v lize, svůj konec odůvodnil zdravotními problémy. Nástupcem se stal David Horejš.

včera

včera

Timothée Chalamet v pokračování Duny.

RECENZE: Duna: Část druhá je přeceňovaná a emočně vyprahlá. Velkofilm století se nekoná

Všeobecné nadšení, pověst nejspektakulárnější sci-fi naší doby, hlasy opěvující nedosažitelnou audiovizuální formu. Očekávaný velkofilm sklízí jednu nadšenou reakci za druhou. Je však pokračování Duny skutečně tak revolučním blockbusterem? Nebo jde jen o líbivými a epickými motivy pokrytou, v jádru však vyprázdněnou nádobu? Film se ukájí sebou samotným a sklouzává k midcultu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Ukrajina hlásí těžké boje západně od města Avdijivka

Západně od ukrajinského města Avdijivka, které je pod ruskou kontrolou, probíhají těžké boje a ukrajinská armáda má potíže se stabilizací své obranné linie, uvedl ve čtvrtek hlavní velitel ukrajinské armády Olexandr Syrskyj. 

včera

včera

včera

včera

včera

Putin Západu opět vyhrožuje jadernou válkou

Většina ruských občanů podporuje "speciální vojenskou operaci" ruských sil na Ukrajině, uvedl prezident Vladimir Putin při svém projevu o stavu země před poslanci obou komor parlamentu a dalšími hosty. Země Severoatlantické aliance podle něj riskují jaderný konflikt, pokud vyšlou své vojáky na Ukrajinu. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy