ceny thálie

Ceny Thálie 2020

Thálie za výkony v činohře získali Groszmannová a Štěpán

Ceny Thálie za mimořádné výkony v činohře dnes získali Tereza Groszmannová a Petr Štěpán. Groszmannovou ocenili za titulní roli Mirandolíny v inscenaci Národního divadla Brno. Štěpán si odnesl skleněnou plastiku se stylizovanou hereckou maskou za roli Satana v inscenaci Ztracený ráj (Zpráva o člověku) Městského divadla Brno.
Předávání cen Thálie

Ceny Thálie 2017 byly předány. Sošku dostal Bhöm i Korn, Grossová neuspěla

Praha - V sobotu proběhl v pražském Národní divadle jubilejní 25. ročník slavnostního předávání cen Thálie, které uděluje Herecká asociace. Nejvíce skleněných cen dle návrhu Bořka Šípka si odneslo Národní divadlo moravskoslezské Ostrava a Národní divadlo Praha, kteří shodně proměnily po dvou kategoriích.
Yui Kyotani v baletu Don Quijote (foto: Jan Procházka)

Moravské divadlo Olomouc se raduje z vyšší návštěvnosti a tržeb

Olomouc – Divadelní sezóna právě skončila a nastal čas na prázdninovou rekapitulaci. Moravské divadlo Olomouc uvedlo dvanáct nových inscenací, z nichž většina se záhy zařadila mezi divácké hity. Olomoucké divadlo překročilo stotisícovou hranici návštěvnosti a může se radovat i z nárůstu tržeb a Ceny Thálie.
Chodník slávy Městského divadla Brno (foto: jef Kratochvil)

Brněnský chodník slávy se opět rozroste

Brno – Dnes odpoledne se opět o pár metrů prodlouží barevný chodník slávy na Lidické ulici. za doprovodu slavnostních fanfár zde totiž otisknou své dlaně další herci a herečky Městského divadla Brno. Na chodníku, vinoucím se podél budov divadla, bude s novými otisky celkem čtyřicet jedna párů rukou.
Josef Vojtek

Divoký rocker ďábelsky zahrál a vyhrál Cenu Thálie

Praha - V Národním divadle bylo uděleno 15 prestižních divadelních Cen Thálie. Ceny se udělovaly za mimořádné umělecké výkony v oborech činohra, opera, balet, pantomima či jiný tanečně dramatický žánr a muzikál.
Cenu za celoživotní činoherní mistrovství si na Cenách Thálie 2015 odnesl Stanislav Zindulka.

Ceny Thálie 2015: Ocenění za celoživotní mistrovství převzal Stanislav Zindulka, Ladislav Županič i Dalibor Jedlička

REPORTÁŽ: Praha – V sobotu 26. března se opět po roce rozdávaly v pražském Národním divadle Ceny Thálie za rok 2015. Ty uděluje každoročně Herecká asociace nejlepším divadelním výkonům i zasloužilým umělcům, kteří získávají ceny za celoživotní mistrovství. Ocenění nejvyšší, kterým je Thálie za celoživotní činoherní mistrovství, získal herec Stanislav Zindulka.
Divadlo, ilustrační foto

Kdo získá Thálie 2015? Šanci má 24 umělců z 15 divadel

Praha - Celkem čtyřiadvacet herců, tanečníků a operních pěvců z patnácti divadel a společností nominovala Herecká asociace na výroční ceny Thálie za mimořádné jevištní výkony v roce 2015. Loni se pražské soubory podílely na nominacích ve 14 případech, letos jsou zastoupeny osmkrát. Z toho pětkrát zazněl na dnešní tiskové konferenci v Praze název Národního divadla (ND), čtyřikrát Národního divadla moravskoslezského v Ostravě a třikrát Národního divadla Brno.
Leni

Ceny Thálie znají oceněné. Jsou mezi nimi Vilma Cibulková, Tomáš Savka či Blanka Bohdanová

budePraha – Sobotní večer patřil českému divadlu. V pražském Národním divadle byly předány Ceny Thálie za rok 2014. Hlediště aplaudovalo všem vynikajícím hercům, kteří si převzali krásnou ocenění za výkon v loňském roce i těm, kteří byli ocenění za celoživotní mistrovství. A nešlo zapomenout na významné výročí oslavence, který za celým udělováním Ceny Thálie stojí.
Národní divadlo v Praze

Kdo je nominován na Ceny Thálie za rok 2014? Podívejte se

Praha – Nezávislá profesní odborová organizace výkonných umělců Herecká asociace, která letos slaví pětadvacet let od založení, zveřejnila nominace na Ceny Thálie 2014. Prestižní divadelní ceny budou vyhlášeny v sobotu 28. března.
Národní divadlo v Praze

Ceny Thálie za rok 2013 jsou rozdány

Praha - Ceny Thálie byly uděleny ve čtyřech kategoriích; v činohře, v opeře, v baletu, pantomimě či jiném tanečnědramatickém žánru a v muzikálu, operetě či jiném hudebnědramatickém žánru. Dále se předává cena Kolegia za mimořádný umělecký přínos českému divadelnímu umění.

Aktuálně se děje

před 10 minutami

před 53 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

včera

Policie, ilustrační fotografie.

Policie chce jezdit k méně nehodám na silnicích. Návrh už řeší s ministerstvem a pojišťovnami

Policisté si přejí zvýšení hranice škody, při které mají řidiči povinnost oznámit dopravní nehodu. Vzniknout by měla speciální on-line platforma, jejímž prostřednictvím by se nehoda nahlašovala včetně dokumentace pro pojišťovny. Nyní jsou podle ředitele dopravní policie Jiřího Zlého hlášeny některé nehody zbytečně, přičemž policisté poté chybí jinde. 

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Má se hrát fotbal v zimě?

Sněhová kalamita zavařila vedení Ligové fotbalové asociace. Zaslouženě

To, že se nejvyšší fotbalové soutěže hrají i přes Vánoce a Silvestra v Anglii či ve Španělsku, je známá věc, přeci jenom tam ale panují trochu jiné klimatické podmínky umožňující fotbal hrát. Pravda, situace, která nastala o prvním prosincovém víkendu v Česku, je v mnoha ohledech mimořádná a nemusí nastávat každý rok, přeci jenom je ale větší pravděpodobnost v tom, že v českých zeměpisných šířkách a délkách nastane takováto situace častěji. 

včera

včera

Pavel Nedvěd

Hledání trenéra fotbalové reprezentace se dostalo do další fáze. Šanci má Hašek s Nedvědem

Jak známo, česká fotbalová reprezentace je pouhý půlrok do mistrovství Evropy v Německu bez trenéra. Stalo se tak poté, co po úspěšné kvalifikaci v listopadu na svůj post rezignoval kouč Jaroslav Šilhavý. Od té doby se v médiích přetřásalo mnoho jmen, která by ho mohla nahradit, od představitelů Fotbalové asociace ČR (FAČR) ale žádné jméno případného nového trenéra nedostanete. Jak sám předseda FAČR Petr Fousek v pondělí uvedl, do doby, než bude něco jistého, žádné jméno neřekne. Obecně se ale nejvíce spekuluje o tom, že by měl národní tým převzít tandem Ivan Hašek-Pavel Nedvěd.

včera

včera

včera

UEFA

Češi znají soupeře na Euru 2024. Utkají se s Portugalskem, Tureckem a vítězem baráže

V německém Hamburku se v sobotu v podvečer dozvěděli fotbaloví fanoušci složení základních skupin nadcházejícího mistrovství Evropy, které se v příštím roce uskuteční v Německu. Český tým se tak po losu, kterého se zúčastnil i Tomáš Rosický, dozvěděl, že první zápas v rámci šampionátu sehraje 18. června v Lipsku proti Portugalsku s Cristianem Ronaldem. Dále se pak ve skupině F utká s postupujícím z barážové větvě C (Řecko, Gruzie, Kazachstán nebo Lucembursko) a na závěr pak s Tureckem. Tyto dva duely se odehrají v Hamburku.

včera

Ilustrační foto

Počasí v Česku lámalo rekordy. Meteorologové podobně teplý podzim nepamatují

Letošní podzim v pražském Klementinu zaznamenal nejteplejší teploty od počátku měření v této stanici v roce 1775. Podle tiskové zprávy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) byla průměrná teplota od září do konce listopadu 13,6 stupňů Celsia, což představuje odchylku od normálu let 1991 až 2020 o 2,6 stupně.

včera

včera

včera

Hamás plánoval útok na Izrael několik let. Měl i pokyny, které rukojmí zabíjet

Údaje a dokumenty získané od palestinského militantního hnutí Hamás po útoku na Izrael 7. října ukazují, že militanti tento útok dopodrobna plánovali několik let. V úterý to uvedli dva nejmenovaní zpravodajští důstojníci z Izraele, napsal server The Guardian.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy