Důl Darkov

Covid-19, ilustrační foto

OKD zahájilo preventivní testování zaměstnanců na covid-19

OKD dnes ráno zahájilo preventivní testování zaměstnanců na covid-19. U čtyř dolů působí celkem čtyři odběrové týmy. Každý den odeberou vzorky až od 600 lidí. Výsledky budou horníci znát nejpozději do 36 hodin. ČTK to řekla mluvčí těžební společnosti Naďa Chattová.
Ilustrační foto

Plošné testování v OKD odhalilo dva nakažené zaměstnance

Další vlna plošného testování v těžební společnosti OKD na Karvinsku odhalila dva zaměstnance nakažené nemocí covid-19. ČTK to dnes řekl Petr Kopřivík z Krajské hygienické stanice (KHS) v Ostravě. Mluvčí OKD Naďa Chattová řekla, že během tří dnů minulého týdne byly odebrány vzorky více než 4800 lidí. Plošné testování zaměstnanců firmě nařídila KHS. Testy už na Karvinsku odhalily několik set případů nákazy.
Ilustrační foto

Covid-19 v Česku opět sílí. Přibylo 118 nakažených, nejvíc za dva měsíce

V Česku ve čtvrtek přibylo 118 nových případů nemoci covid-19 způsobované koronavirem. Je to nejvyšší denní přírůstek od 21. dubna. Od té doby se nárůst až na dvě výjimky držel pod stovkou, v posledních dnech byl kolem padesátky. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) za skokovým nárůstem počtu nakažených jsou nové případy na Frýdecko-Místecku a Karvinsku.
Ilustrační foto

OKD plošně testuje na covid-19, dnes má dorazit až 1500 zaměstnanců

Plošné testování zaměstnanců těžební společnosti OKD na Karvinsku na covid-19 dnes od rána pokračuje na dvou odběrových místech - na Dole ČSM-Sever a Dole ČSA. Během dneška by mělo testem projít až 1500 lidí. ČTK to řekla mluvčí OKD Naďa Chattová. Za první den bylo ve středu v OKD otestováno 1254 lidí, žádný nebyl pozitivní.
Ilustrační foto

Krizové jednání hygieniků: OKD musí všechny zaměstnance otestovat na covid-19

Počet nakažených covidem-19 v souvislosti s Dolem Darkov společnosti OKD v Karviné stoupl od neděle o čtyři na 494. Přibyli tři zaměstnanci a rodinný příslušník. Krajská hygienická stanice (KHS) v Ostravě nařídila společnosti OKD, aby do konce června nechala na covid-19 otestovat všechny své zaměstnance kromě pracovníků z Dolu Darkov a Golf Resortu Lipiny. Vyplývá to z informací na webu KHS.
Ilustrační foto

Koronavirus: V souvislosti s ohniskem na Dole Darkov přibylo pět nakažených

V Moravskoslezském kraji v souvislosti s ohniskem nákazy na Dole Darkov těžební společnosti OKD v Karviné přibylo za víkend pět nakažených. V sobotu počet nemocných s covidem-19 vzrostl o čtyři osoby, dnes to byl jeden případ nákazy. Celkem tak hygienici evidují 490 nemocných. ČTK to za Krajskou hygienickou stanici Ostrava řekl Petr Kopřivík.
Ilustrační foto

Ohnisko koronaviru na Karvinsku vymýceno. Hygienici zrušili mimořádná opatření

Krajská hygienická stanice (KHS) v Ostravě zrušila mimořádná opatření zavedená kvůli šíření koronaviru na Karvinsku. Povolila akce nad 100 lidí i návštěvy ve zdravotnických a sociálních zařízeních. Města a obce v okrese Karviná už rovněž nemusí pravidelně provádět dezinfekci veřejných prostranství. Zrušení opatření dnes (KHS) oznámila na svých internetových stránkách.
OKD

OKD žádá stát, aby proplatil 1,2 miliardy vynaložené na útlum

Těžební společnost OKD požádala stát, aby jí proplatil 1,2 miliardy korun, které vynaložila na útlum. Radiožurnálu to řekla předsedkyně představenstva OKD Vanda Staňková. Firma podle ní nechce propouštět ani snižovat platy. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) novinářům řekla, že k žádosti nemá potřebné informace. Chce shromáždit všechny podklady a jednat o tom s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO) uvedl, že jeho resort zahlazování následků těžby postupně plně převezme.
Ilustrační foto

V souvislosti s Dolem Darkov přibylo 19 nově nakažených

Dalších 19 nových případů nákazy koronavirem evidují od neděle hygienici v souvislosti s ohniskem v Dole Darkov těžební společnosti OKD v Karviné. Celkem už covidem-19 onemocnělo 426 zaměstnanců a jejich blízkých. V úterý by v dole měla skončit druhá vlna testování. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnila Krajská hygienická stanice v Ostravě.
Ilustrační foto

V souvislosti s Dolem Darkov přibyli tři nakažení covidem-19

V souvislosti s ohniskem nákazy covid-19 na Dole Darkov společnosti OKD v Karviné přibyli od čtvrtka tři nakažení - dva zaměstnanci a jeden rodinný příslušník. Celkem je tam v evidenci hygieniků 396 pozitivně testovaných. Vyplývá to z dat, která dnes zveřejnila Krajská hygienická stanice (KHS) v Ostravě.
Ilustrační foto

Greenpeace podává trestní oznámení na OKD, v souvislosti s ohniskem v Dole Darkov onemocnělo už 393 lidí

Počet nakažených covidem-19 v souvislosti s ohniskem v Dole Darkov těžební společnosti OKD v Karviné se zvýšil o dalších osm lidí. Celkově je tak 393 pozitivně testovaných. Vyplývá to z informací hygieniků. Organizace Greenpeace dnes oznámila, že podala na firmu OKD a její vedení trestní oznámení pro podezření z šíření nakažlivé nemoci. Firma podle ní pochybila, když nepřerušila provoz Dolu Darkov poté, co se tam rozšířila nemoc covid-19.
Češi se nechávají testovat na covid-19

Testy na Dole Darkov odhalily dalších 16 nakažených

V souvislosti s ohniskem nákazy v karvinském Dole Darkov společnosti OKD přibylo od úterý 16 nakažených - 11 zaměstnanců dolu a pět jejich příbuzných. Nárůst se projevil po úterním plošném testování, při němž hygienici odebrali vzorky 387 lidem. Vyplývá to z dat, která dnes zveřejnila Krajská hygienická stanice (KHS) v Ostravě.
Covid-19, koronavirus SARS-CoV-2, ilustrační foto

Situace v ohnisku nákazy na Dole Darkov se uklidňuje, přibyli jen čtyři nakažení

V souvislosti s ohniskem nákazy na Dole Darkov těžební společnosti OKD v Karviné přibyli od soboty čtyři lidé s onemocněním covid-19. Nemocných je nyní celkem 347 pracovníků dolu a jejich blízkých. Situace v ohnisku se tak podle hygieniků postupně zklidňuje. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnila Krajská hygienická stanice v Ostravě.
Ilustrační foto

Důl Darkov přerušil těžbu, hejtman nehodlá vyhlásit stav nebezpečí

Důl Darkov těžební společnosti OKD v Karviné byl kvůli hromadné nákaze covidem-19 odstaven z důlní těžby. Přešel na technologické minimum, které musí důl zajistit, tedy odčerpávání vody a větrání. Po jednání krajského krizového štábu to dnes oznámil moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák (ANO). Důl podle něj nelze zavřít, to by znamenalo zavření celého OKD. Vzhledem k opatřením krajské hygienické stanice a zastavení těžby nepovažuje za nutné vyhlašovat stav nebezpečí.

Aktuálně se děje

před 19 minutami

před 48 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Boris Jelcin

Jelcin před 30 lety rozpustil parlament. Šlo o tvrdý mocenský střet, ne o souboj idejí, hodnotí Holzer

Dne 21. září 1993 se tehdejší ruský prezident Boris Jelcin rozhodl rozpustit parlament. Krok, který neměl oporu v platné ústavě, výrazně eskaloval politickou krizi v zemi, jež následně vyústila v násilnosti s několika stovkami mrtvých. Politolog Jan Holzer se nicméně nedomnívá, že by se jednalo o zásadní moment pro přehodnocení přístupu Západu vůči postsovětskému Rusku. Profesor z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v rozhovoru pro EuroZprávy.cz připomíná, že aktérů, kteří by výrazně podporovali ryze demokratické principy, bylo na ruské politické scéně naprosté minimum. Podle odborníka převládlo mocenské uvažování a hledání řešení bez ohledu na pevné ideové konstanty. Pokládá proto i otázku, zda Západ raději neupřednostnil sociálně-ekonomickou a územní stabilizaci Ruska před vizí jeho demokratizace.   

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Americké námořnictvo (U.S. Navy SEALs)

Američané se proti Číně musí dobře připravit. Případný brutální a drahý konflikt má změnit nová koncepce

Pokud někdy dojde k ozbrojenému konfliktu mezi americkou a čínskou armádou, Washington bude mít strategickou nevýhodu. Armáda Spojených států sice má ohromně silné letectvo a loďstvo, jenže vzdálenost, na kterých musí v Tichém oceánu fungovat, jsou obrovské. Mezi San Diegem na západním pobřežím USA a základnou Iwakuni na japonském území leží bezmála deset tisíc kilometrů zdánlivě nekonečné vodní plochy. Pomoct má nové koncepce, která ale čelí kruté realitě – válka mezi Čínou a USA by skončila brutálním krveprolitím, paralyzujícím obě armády. 

před 5 hodinami

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

Ázerbájdžánská armáda

Ázerbájdžán v Karabachu údajně ovládl desítky pozic. Úřady přistoupily na příměří

Ázerbájdžán tvrdí, že jeho ozbrojené síly převzaly v Náhorním Karabachu kontrolu nad desítkami vojenských pozic, které měli dříve v rukou tamní arménští separatisté. Operaci ale ukončí, až separatisté složí zbraně, řekl prezident Ilham Alijev v telefonátu s americkým ministrem zahraničí Antonym Blinkenem. Úřady Náhorního Karabachu následně přistoupily na příměří.

včera

včera

včera

traktor

Spor o ukrajinské plodiny sílí. Bulharsko zakazuje dovoz semen, Polsko hrozí dalším embargem

Spor o dovoz zemědělských plodin z Ukrajiny se vyostřuje. Zatímco Kyjev podá žalobu proti Polsku, Maďarsku a Slovensku za jejich rozhodnutí odmítnout ukončení zákazu dovozu ukrajinských zemědělských produktů, jak informoval server EuroZprávy.cz, bulharská vláda schválila dočasné zastavení dovozu slunečnicových semen. Polsko následně varovalo, že může zákaz dovozu ukrajinského obilí rozšířit na další ukrajinské zemědělské produkty.

včera

Scholz v OSN: Mír bez spravedlnosti se jmenuje diktát. Moskva si to musí konečně uvědomit

Německý kancléř Olaf Scholz na Valném shromáždění OSN podpořil v úterý mezinárodní snahy o ukončení války na Ukrajině. Zároveň však odmítl jakýkoli falešný mír, který by nebyl založen na principech spravedlnosti a svobody.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy