Paul Ryan (Kongres USA)

Radek Vondráček (ANO)

Radek Vondráček zakončil návštěvu Washingtonu, další schůzky ho čekají v New Yorku

Washington/Praha – Šéf české Poslanecké sněmovny Radek Vondráček, který je na návštěvě Spojených států, završil svá jednání ve Washingtonu a nyní míří do New Yorku. Vondráčkův pobyt v USA potrvá do 25. července. Po New Yorku Vondráčka čeká například cesta do Chicaga, které je známé početnou českou komunitou, a také do státu Wisconsin.
Miloš Zeman, prezident ČR Rozhovor

O stárnoucího Zemana nikdo nestojí? Západ z nás vystřízlivěl. Expert ostře analyzuje situaci, s Českem to nevypadá v EU dobře

ROZHOVOR – Brusel v poslední době vyslal celou řadu signálů, že změní svou dosavadní vstřícnou politiku vůči zemím střední Evropy. „Západ nám uvěřil, když jsme tvrdili, že patříme do rodiny liberálních evropských demokracií. To je pryč,“ říká v rozhovoru pro EuroZprávy.cz odborník na evropskou integraci Vít Beneš z Katedry International Relations and European Studies Metropolitní univerzity Praha. Upozornil na paradox, že „protiuprchlický prezident“ Miloš Zeman nemá co nabídnout ani západním nacionalistům.
Federální Kongres Spojených států amerických

Kongres USA hodnotí summit s Kimem váhavě, podle demokratů šlo o "reality show"

Washington - Setkání prezidenta Donalda Trumpa se severokorejským diktátorem Kim Čong-unem vyvolalo ve Washingtonu rozporuplné reakce. Republikánští kongresmani schůzku označili za krok směrem k míru, podle opozičních demokratů připomínal summit spíše „reality show". Také předseda Sněmovny reprezentantů, republikán Paul Ryan, varoval před unáhlenými závěry.
Paul Ryan v Praze

Ryan: Kim musí k mírovému procesu přistupovat vážněji

Washington - Severokorejský vůdce Kim Čong-un musí přistupovat k mírovému řešení jaderného patu na Korejském poloostrově s mnohem větší vážností. Dnes to v reakci na rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa odřeknout červnový summit s Kimem prohlásil předseda Sněmovny reprezentantů USA Paul Ryan.
Paul Ryan (Kongres USA)

Před volbami začali trápit dětští uprchlíci šéfa senátu USA, chtěl by jejich problém rychle vyřešit.

Washington 10. května (ČTK) - Republikánský předseda americké Sněmovny reprezentantů Paul Ryan chce ještě před listopadovými kongresovými volbami ve spolupráci s demokraty vyřešit otázku přistěhovalců, kteří do Spojených států přišli jako děti. Několik set tisíc migrantů v současné době chrání před deportací program DACA, který prezident Donald Trump sice zrušil, ale soud pro stávající účastníky nařídil záruky zachovat.
Třetí nejmocnější muž USA Paul Ryan v Praze

Odhalil Zeman tajenou pravdu? Ryan skončí, myslí si republikáni. Důvodem má být vnitropolitický boj

Washington - Předseda Sněmovny reprezentantů Spojených států amerických a třetí nejvýše postavený politik USA, Paul Ryan, byl před týdnem v Praze na soukromé návštěvě, při které přednesl řeč v Poslanecké sněmovně. Podle skeptických hlasů účelem jeho cesty byla dohlédnutí na to, že údajný ruský hacker Serger Nikulin bude vydán do USA. Prezident Miloš Zeman vyslovil podezření, že hacker bude použit ve vnitrostranické válce proti Trumpovi. Podle serveru The Vox se mezi republikány množí zprávy, že Ryan se chystá skončit – a důvody má být vnitrostranická situace.
Třetí nejmocnější muž USA Paul Ryan v Praze

OBRAZEM: Paul Ryan je na návštěvě v Praze

Praha - Předseda Sněmovny reprezentantů amerického Kongresu Paul Ryan dnes vystoupil s projevem v české dolní komoře a na konferenci v Senátu o roli USA v evropské bezpečnosti.
Miloš Zeman, prezident ČR

Proč se Ryan nesešel také se Zemanem?

Praha - Předseda Sněmovny reprezentantů USA Paul Ryan neřekl, proč se během svého pobytu v České republice nesetkal s prezidentem Milošem Zemanem. Pouze odkázal na prezidentskou kancelář. Hrad k tomu uvedl, že třetí nejmocnější muž USA přijel do ČR na soukromou, nikolik oficiální návštěvu.

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Joe Biden

Biden nemá nic jisté. Průzkum mezi demokraty pro něj nedopadl dobře

Bude se v listopadových prezidentských volbách v USA opakovat souboj z minula? Joe Biden to může mít nahnuté. Potvrzují to výsledky průzkumu amerického Centra pro výzkum veřejných otázek institutu NORC pro agenturu AP. Vyplývá z něj totiž, že dvě třetiny demokratů chtějí, aby Biden stáhl kandidaturu a umožnil straně vybrat jiného uchazeče o post prezidenta. 

včera

včera

včera

Armáda České Republiky

Armáda nahradí beznadějně zastaralou techniku. Nakoupí nové Tatry

Ministerstvo obrany koupí nové těžké nákladní vozy Tatra i munici pro americké vrtulníky. O zakázkách dnes ministryně obrany Jana Černochová (ODS) informovala vládu. V případě pořízení vozidel Tatra T-815 jde o rámcovou dohodu se společností Tatra Defence Systems s.r.o., u nákupu munice o smlouvu s českou firmou STV Group. 

včera

včera

Král Karel III. jmenoval Keira Starmera novým britským premiérem. (5.7.2024)

Karel III. prozradil priority Starmerovy labouristické vlády

Britský král Karel III. ve středu přednesl priority nové labouristické vlády premiéra Keira Starmera, která se chopila moci po nedávném drtivém vítězství nad konzervativci ve volbách. Starmer slibuje s ostatními členy kabinetu oživení ekonomiky či řešení nedostatku bytů a krize životních nákladů. Vláda chce také ztížit nelegální přistěhovalectví a zlepšit vztahy s Evropskou unií. 

včera

Roman Červenka, český hokejový útočník. Žurnalista Daniel Sallows z Bleacher Report označil Červenku jako sedmého nejlepšího hokejistu mimo NHL.

Hokejové Pardubice hlásí zvučnou posilu. Ze Švýcarska se vrací domů kapitán mistrů světa Červenka

Nadcházející extraligová sezóna 2024/25 nabídne tuzemským hokejovým fanouškům zajímavou podívanou. Na zdejších extraligových kluzištích se totiž bude prohánět kapitán českých mistrů světa z letošního roku, útočník Roman Červenka, jenž se tak po dlouhých osmi letech vrací ze zahraničí domů. Po návratu do Česka bude oblékat dres posledního vicemistra, tedy Pardubic. Ty tak tímto přestupem daly jasně najevo svůj záměr dokráčet tentokrát až k extraligovému titulu.

včera

včera

včera

včera

Elon Musk

Musk stěhuje své firmy v rámci USA. Vadí mu nový zákon v Kalifornii

Podnikatel a miliardář Elon Musk oznámil, že přesune sídla svých firem X a SpaceX v rámci USA z Kalifornie do Texasu. Za jeden z důvodů označil nový zákon, který v prvně jmenovaném státě zakazuje školským úřadům informovat kohokoliv včetně rodičů o rodové identitě či sexuální orientaci žáků. Upozornila na to BBC. 

včera

včera

Jaderná elektrárna Dukovany

Dva nové bloky jaderné elektrárny Dukovany postaví Korejci, rozhodla vláda

Dva nové bloky jaderné elektrárny v Dukovanech postaví korejská společnost Korea Hydro & Nuclear Power Company (KHNP). O preferovaném dodavateli strategického projektu rozhodla vláda na středečním zasedání. Informovalo o tom ministerstvo průmyslu v tiskové zprávě. Česko si od projektu slibuje, že zemi zajistí energetickou bezpečnost a soběstačnost na několik desetiletí dopředu. 

včera

včera

Osmasedmdesátiletý bývalý prezident byl po střelbě v Butleru v Pensylvánii sveden z pódia s krví rozmazanou po obličeji, zatímco střelec a kolemjdoucí byli zabiti a dva diváci kriticky zraněni (14. července 2024).

FBI se dostala do mobilu střelce na Trumpa. Pomohli Izraelci

Vyšetřování sobotního atentátu na republikánského prezidentského kandidáta Donalda Trumpa pokračuje. FBI se podle nejnovějších informací dostala do mobilu střelce Thomase M. Crookse, který byl na místě zneškodněn tajnou službou. Zásadně k tomu pomohla izraelská technologie, informuje web Times of Israel. 

včera

včera

včera

Nejednejte jménem EU. Přestřelka mezi Orbánem a Michelem pokračuje, šéf Evropské rady nešetří kritikou

Předseda Evropské rady Charles Michel odpověděl na dopis maďarského premiéra Viktora Orbána, který po své nedávné návštěvě Ukrajiny, Ruska a Číny vyzval Evropskou unii k diplomatickému řešení války na Ukrajině. Informoval o tom deník Népszava.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy