trolling

Sociální síť Twitter

Polská trollí farma odhalena, novinářka v ní strávila půl roku

V diskusi o jistém novinovém článku mohli nedávno polští uživatelé twitteru sledovat, jak se dvojice údajných konzervativně smýšlejících žen vysmívá liberální opozici v Polsku. To by samo o sobě nebylo ničím neobvyklým, v tomto případě ale ženy nebyly skutečné, nýbrž šlo o falešné profily vytvořené uvnitř marketingové firmy Cat@Net sídlící ve Vratislavi.
Hackeři, ilustrační foto

Západ vypustil hackery? Ruské instituce včetně Kremlu čelí útokům, stěžuje si Peskov

Weby ruských státních institucí včetně prezidentské kanceláře jsou pravidelně vystaveny kybernetickým útokům z USA nebo z Evropy. Novinářům to dnes řekl kremelský mluvčí Dmitrij Peskov. Kdo za těmito útoky stojí, odmítl spekulovat. Peskov komentoval informace amerického tisku o tom, že Pentagon zablokoval během loňských listopadových voleb do Kongresu přístup hlavní ruské takzvané trollí farmy k internetu.
Sociální síť Twitter

Trollové útočili na Kanadu. Nová várka tweetů šířila nenávist k uprchlíkům

Falešné účty na sociální síti twitter, které její správci již smazali, několik let šířily obsah ve snaze rozdmýchávat vášně v kanadské společnosti kolem stavby dálkových potrubí a imigrace. Na svém webu to dnes uvedla kanadská veřejnoprávní vysílací společnost CBC, která analyzovala miliony příspěvků z odstraněných účtů. Panuje prý podezření, že měly vazby na Rusko, Írán a Venezuelu.
Ilustrační fotografie

Úder ruských trollů? Moskva zkritizovala zprávu o vměšování do voleb v USA

Kreml dnes reagoval odmítavě na informace o údajném ruském vměšování do amerických prezidentských voleb, které v pondělí zveřejnil výbor amerického Senátu pro kontrolu zpravodajských služeb. Ve dvou zprávách privátních analytických firem se uvádí, že Rusko se v roce 2016 snažilo přes sociální sítě ovlivnit mínění americké veřejnosti v mnohem větším rozsahu, než se dosud předpokládalo.
Facebook

Zákeřné praktiky trollů? Senát USA zveřejní detailní zprávu o ruských dezinformacích

Senát amerického Kongresu tento týden zveřejní podrobnou zprávu o dezinformační kampani Ruska kolem prezidentských voleb v USA v roce 2016. Informoval o tom v neděli list The Washington Post. Jde o první analýzu milionů textových vzkazů, fotografií a videí na sociálních sítích, kterou senátnímu výboru pro kontrolu zpravodajských služeb poskytly společnosti Twitter, Facebook a Google.
Ruská policie, ilustrační fotografie

Útok na "trollí farmu" v Rusku. Do redakce letěl molotovův koktejl

Neznámí pachatelé v noci na dnešek podnikli žhářský útok na petrohradskou centrálu tiskové agentury FAN, považované za hlavní ruský zdroj demagogické propagandy a falešných zpráv šířených na webu a v sociálních sítích. Oznámil to petrohradský zpravodajský server Fontanka. Útok si nevyžádal zranění osob a zřejmě ani nezpůsobil vážnější hmotné škody.
Ilustrační foto

Ruští trollové jsou stále mazanější. Nechala se napálit i seriózní média

Londýn - Ve více než 100 článcích britského tisku se objevily twitterové příspěvky z falešných ruských účtů spravovaných Agenturou pro výzkum internetu (AII). Napsal to dnes deník The Guardian. Texty s citacemi ruských trollů se týkaly amerického prezidenta Donalda Trumpa, neúspěšné kandidátky Hillary Clintonové nebo osobností americké kultury.
Dezinformační weby jsou fenomén současnosti. Když proti nim nezakročí stát, musí si firmy poradit samy

Každodenní příval dezinformací? Ruské trollí farmy nikdy nespí, ovlivňují mínění po celém světě

Sankt Petěrburg/Washington, D. C. - Když narazíte na články, na nově založeném mediálním serveru USAReally.com, může se vám zpočátku zdát, že jste dostali na typický podvodný web, který pouze vykrádá zprávy z jiných solidnějších zdrojů, a vydává je za své. Ti pozornější si ale všimnou ještě důležitější věci, a to absence jakýchkoli reklam a inzerátů, které by je podporovaly. O tom, kdo tyto pochybné servery, financuje, se pokusil informovat server Bellingcat.com
Anonymní trolling

Trollové, zombie a tvrdé normy. Jak se pracuje v továrně na lež?

Petrohrad – Světem hýbe skandál okolo tzv. trollích farem, továren na lži, neboli míst odkud profesionální lháři prostřednictvím internetu šíří dezinformace s cílem ovlivnit veřejné mínění. Jedním takovým místem je petrohradské sídlo ruské agentury All. Jak to uvnitř vypadá?
Anonymní počítačový uživatel

USA budou žádat o vydání obviněných Rusů, jsou z trollí farmy

Washington/Petrohrad - Ruští občané přistižení při vměšování do prezidentských voleb v USA v roce 2016 mohou očekávat, že Washington bude žádat o jejich vydání. Jde o tři organizace a 13 osob. Ty jsou podle rozhlasové stanice Svoboda zaměstnáni v Agentuře pro výzkum internetu (AII), která je považovaná za prodlouženou ruku Kremlu.

Aktuálně se děje

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Zbyněk Stanjura

ODS po volbách nepočítá s vytvořením vládní koalice s hnutím ANO

Podle ministra financí a prvního místopředsedy ODS Zbyňka Stanjury strana nepočítá s možností vytvoření vládní koalice s hnutím ANO po příštích sněmovních volbách v roce 2025. Stanjura to uvedl v České televizi v podvečer. Podle něj se ODS bude příští rok snažit o volební vítězství s cílem získat pozici premiéra a stát se nejsilnější vládní stranou.

před 4 hodinami

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj podepsal zákon o mobilizaci

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal v úterý zákon o mobilizaci zaměřený na zvýšení počtu vojáků ukrajinské armády, informovala agentura AFP. Hlavní ustanovení zákona vstoupí v platnost měsíc po datu podpisu, tedy 16. května.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Vladimir Putin

Kreml jednal s Íránem. Varuje před katastrofálními následky

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý telefonicky mluvil se svým íránským protějškem Ebráhimem Raísím, kterému řekl, že další eskalace napětí na Blízkém východě může mít katastrofální následky pro celý region. Zároveň vyjádřil naději, že všechny strany projeví zdrženlivost a zabrání novému kolu konfrontace, uvedla agentura AFP s odvoláním na prohlášení Kremlu.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

Jan Cimický

Cimického u soudu hájila spolupracovnice, psychiatr opět nedorazil

V úterý pokračoval soud s psychiatrem Janem Cimickým, který je od loňska obžalován ze znásilnění a vydírání. Cimický dnes k soudu opět nedorazil. K výslechu se dostavily jeho spolupracovnice, přičemž jedna z nich řekla, že si myslí, že se její kolega ničeho nedopustil. 

před 11 hodinami

před 11 hodinami

Léky, ilustrační fotografie.

Algifen má výpadek. Za kapky existují alternativy, ujišťuje ministerstvo

Z výrobních důvodů panuje v Česku krátkodobý výpadek léku Algifen NEO. Ministerstvo zdravotnictví v pondělí uvedlo, že jedná se společností Teva o urychlení jeho dodávek. Lékaři byli informováni o možných alternativách, které jsou k dispozici v dostatečném množství. Algifen by měl být podle výrobce opět dostupný od konce května. 

před 12 hodinami

před 12 hodinami

před 13 hodinami

Dánský Notre-Dame: Ikonická budova Kodaně v plamenech, zhroucení věže lidem vyrazilo dech

Dánskou historickou budovu staré burzy v centru Kodaně zachvátil požár. Børsen ze 17. století je jednou z nejstarších budov města a podle serveru BBC zhroucení ikonické věže obyvatelům Dánska vyrazilo dech.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy