Mogadišo - Výbuch nálože v automobilu zabil v somálské metropoli Mogadišu nejméně 15 lidí, převážně civilistů. K odpovědnosti za útok se přihlásila místní teroristická skupina Šabáb.
Sebevražedný útok u areálu ministerstva obrany přežil nový šéf somálské armády Mohamed Ahmed Džimale, který byl právě uveden do úřadu a jehož konvoj jel kolem. Uvedla to somálská policie.
Výbuch zasáhl projíždějící minibus a zcela jej zničil. Počet obětí se tak může ještě zvýšit, řekli agentuře Reuters vojenští činitelé. Podle nich exploze zabila všechny cestující v minibusu a jejich přesný počet není znám. Zdroje agentury AP uvedly, že mezi oběťmi bylo pět vojáků, zbytek byli civilisté.
Po explozi vojáci zahájili palbu do vzduchu, aby rozptýlili shromážděný dav. Nad místem výbuchu se podle AP vznášel hustý oblak kouře. Mluvčí starosty Mogadiša řekl, že výbuch zasáhl dva plné minibusy a nikdo nepřežil.
Související
Budoucnost Palestinců z Gazy je i v rukou Trumpa. Američané ji údajně řeší v Africe
Teror v Mogadišu: Sebevražedný útočník zabil desítky lidí
Somálsko , bomby , sebevražedný atentát
Aktuálně se děje
před 51 minutami
Nad Česko doputoval prach ze Sahary. Může i ovlivnit počasí
před 1 hodinou
Kam se poděl Szijjártó? Od voleb se na veřejnosti neobjevil, jeho letadlo odletělo do Afriky
před 2 hodinami
Magyar: Szijjártó běžel po volbách na ministerstvo skartovat dokumenty. Omezíme výkon funkce premiéra
před 3 hodinami
Na uvolnění Hormuzského průlivu se bude podílet i Británie, prohlásil Trump. Podle Londýna je to úplně jinak
před 3 hodinami
Babišova vláda schválila zákon, který má pomoci s regulací cen pohonných hmot
před 4 hodinami
Rusové, jděte domů, hřmělo o víkendu Budapeští. Největším vítězem voleb je Ukrajina, míní experti
před 5 hodinami
Je hrozný a slabý, zaútočil Trump na papeže Lva. Ten promptně zareagoval
před 5 hodinami
VIDEO: Novináři se zeptali Trumpa na hodnocení voleb v Maďarsku. Urazil se a odešel
před 6 hodinami
Maďarsko po Orbánovi: Péter Magyar slibuje návrat k evropským hodnotám
před 7 hodinami
Cena ropy po Trumpově oznámení opět poskočila. Znovu překonala hranici 100 dolarů za barel
před 8 hodinami
Neliberální demokracie, nebo národní konzervatismus? Skončila Orbánova éra, kterou nikdo nedokázal pojmenovat
před 9 hodinami
Volby v Maďarsku rezonují světem. Podle Kremlu urychlí rozpad EU, v USA se mluví o prohře Trumpa
před 9 hodinami
Co má za lubem? Experti vysvětlili, proč Trump nařídil blokaci Hormuzského průlivu
před 9 hodinami
Magyar nesmí zklamat, konstatoval Babiš v gratulaci vítězi voleb
před 18 hodinami
Zelenskyj pogratuloval Magyarovi k vítězství. Chce posilovat a rozvíjet spolupráci s Maďarskem
Aktualizováno před 18 hodinami
Opoziční strana Tisza Pétera Magyara vyhrála volby v Maďarsku. Orbán přiznal porážku
včera
Nepomohlo překreslování volebních obvodů, ovládnutí médií ani Trumpova podpora. Proč Orbán prohrál?
včera
První povolební projev Magyara: Dnešek by se měl zlatým písmem zapsat do historie maďarské svobody
včera
Demokratická opozice se z pádu Orbána raduje. Česko ztratilo spojence, truchlí Macinka a ANO
včera
„Maďarské srdce dnes bije pro Evropu silněji.“ Evropa slaví konec Orbána
Vítězství opoziční strany Tisza v maďarských parlamentních volbách vyvolalo okamžitou vlnu reakcí napříč celou Evropou. Přední představitelé Evropské unie i jednotlivých států vnímají výsledek jako zásadní obrat v dosavadním směřování země. Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová v této souvislosti uvedla, že maďarské srdce dnes bije pro Evropu silněji, a zdůraznila, že si země vybrala společnou evropskou budoucnost.
Zdroj: Libor Novák