Krutý rituál: Šest dětí bylo zavražděno kvůli čarodějnictví

V jihozápadní Tanzanii bylo zabito šest dětí ve věku mezi dvěma a devíti lety, jejichž nalezená těla měla odřezané uši, zuby či končetiny. Podle policie se děti nejspíše staly oběťmi pověrčivosti, podle níž jejich orgány ochraňují před čarodějnictvím, informoval server BBC.

Podle tanzanské policie se ve městě Njombe od začátku prosince ztratilo deset dětí, z nichž čtyři byly nalezeny živé. Děti byly uneseny z domova během noci, když jejich rodiče prodávali potraviny na trhu.

"Jedná se o pověrčivost, neboť mnozí lidé se domnívají, že je (orgány dětí) pomohou ochránit před čarodějnictvím," řekla komisařka okresu Njombe Ruth Msafiriová. Policie zadržela jednoho podezřelého, který je blízkým příbuzným tří dětí, jež pocházely ze stejné rodiny.

Znalci místních poměrů také uvádějí, že někteří šamani lidem tvrdí, že části dětského těla mají zvláštní vlastnosti, které jim mohou přinést bohatství a štěstí.

Podle nevládních organizací se oběťmi lidské pověrčivosti nestávají pouze děti. V Tanzanii je pro obvinění z čarodějnictví každý rok zabito v průměru 500 starších lidí, především starých žen se začervenalýma očima, které se pokládají za důkaz čarodějnictví. Tento jev je přitom důsledkem dráždění očí, které u žen způsobuje kouř z kravského trusu používaného k topení v kuchyni. Obviňováni z čarodějnictví jsou zde například také albíni.

Související

Více souvisejících

Tanzánie Čarodějnictví děti

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Hradec Králové mění podruhé v sezóně trenéra. Kotal rezignoval kvůli zdravotním problémům

Podruhé v tomto týdnu se uskutečnila trenérská změna v tuzemské nejvyšší fotbalové Fortuna lize a podruhé v této sezóně 2023/24 se trenérská změna uskutečnila v Hradci Králové. Zatímco na podzim si musel balit kufry kvůli nevýrazným výsledkům Jozef Weber, aby ho nahradil velezkušený Václav Kotal, tentokrát končí poněkud nečekaně právě on. Jednasedmdesátiletý stratég, jenž byl po Miroslavu Koubkovi druhým nejstarším trenérem v lize, svůj konec odůvodnil zdravotními problémy. Nástupcem se stal David Horejš.

včera

včera

Timothée Chalamet v pokračování Duny.

RECENZE: Duna: Část druhá je přeceňovaná a emočně vyprahlá. Velkofilm století se nekoná

Všeobecné nadšení, pověst nejspektakulárnější sci-fi naší doby, hlasy opěvující nedosažitelnou audiovizuální formu. Očekávaný velkofilm sklízí jednu nadšenou reakci za druhou. Je však pokračování Duny skutečně tak revolučním blockbusterem? Nebo jde jen o líbivými a epickými motivy pokrytou, v jádru však vyprázdněnou nádobu? Film se ukájí sebou samotným a sklouzává k midcultu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Ukrajina hlásí těžké boje západně od města Avdijivka

Západně od ukrajinského města Avdijivka, které je pod ruskou kontrolou, probíhají těžké boje a ukrajinská armáda má potíže se stabilizací své obranné linie, uvedl ve čtvrtek hlavní velitel ukrajinské armády Olexandr Syrskyj. 

včera

včera

včera

včera

včera

Putin Západu opět vyhrožuje jadernou válkou

Většina ruských občanů podporuje "speciální vojenskou operaci" ruských sil na Ukrajině, uvedl prezident Vladimir Putin při svém projevu o stavu země před poslanci obou komor parlamentu a dalšími hosty. Země Severoatlantické aliance podle něj riskují jaderný konflikt, pokud vyšlou své vojáky na Ukrajinu. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy