Americká základna v Iráku se stala terčem raketového útoku

Letecká základnu Ajn al-Asad v západním Iráku, kde působí američtí vojáci a mezinárodní síly, se dnes ocitla pod raketovým útokem. Uvedly to bezpečnostní zdroje citované agenturou Reuters. Uvnitř základny byl slyšet jeden výbuch.

V sobotu byly na této základně zachyceny a sestřeleny dva bezpilotní letouny, které se nacházely v jejím okolí, uvedly stejné zdroje. 

Základna Ajn al-Asad byla cílem raketového útoku také ve čtvrtek. Dva nespecifikovaní američtí zástupci informovali agenturu Reuters, že americká armáda zneškodnila dvojici bezpilotních dronů předtím, než mohly zaútočit na Ajn al-Asad.

Základna Ajn al-Asad se nachází v provincii Anbár v západním Iráku. Podrobnosti o tomto incidentu nejsou zatím k dispozici.

Zatím není jasné, zda útoky souvisí s konfliktem Izraele s palestinským radikálním hnutím Hamás. Ten odstartoval 7. října útokem na Izrael, při němž zemřelo více než 1400 lidí. Celkový počet obětí izraelského bombardování v Pásmu Gazy podle tamního ministerstva zdravotnictví stoupl na 4100. Dalších 13 300 lidí bylo zraněno.

Počet mrtvých tak na obou stranách konfliktu překročil 5500, zraněno je nejméně 16 000 lidí. OSN uvedla, že od zahájení bombardování Izraele bylo vysídleno více než 400 000 obyvatel Pásma Gazy.
 

Související

Bombardér B-1B Lancer

USA letecky zaútočily v Sýrii a Iráku

V pátek večer Spojené státy zahájily letecké útoky v Iráku a Sýrii. Cílem těchto úderů jsou íránské revoluční gardy a milice podporované Teheránem. Tyto akce jsou odpovědí na nedělní útok na americkou vojenskou základnu v Jordánsku, který si vyžádal lidské životy.

Více souvisejících

Irák Americká armáda (U.S. ARMY)

Aktuálně se děje

před 21 minutami

před 57 minutami

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

před 2 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

FT: Česko po Evropě shání 1,5 miliardy dolarů na munici pro Ukrajinu. Ví, kde ji koupit

Česká republika se postavila do čela iniciativy usilující o shromáždění 1,5 miliardy dolarů (35 miliard korun) na dělostřeleckou munici pro Ukrajinu. Uvedl to deník Financial Times (FT) s tím, že ve hře je možnost zakoupit munici v zemích mimo EU. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy