Rio de Janeiro - Jihoamerickou Brazílii zasáhlo největší sucho za posledních 80 let a desítky milionů lidé se budou muset patrně připravit na radikální šetření s pitnou vodu. Podle ministryně je situace znepokojivá, její náměstek obavy mírní.
Ministryně pro životní prostředí Izabella Teixeirová v pátek varovala, že omezování spotřeby vody nejspíš bude nutné ve státech Rio de Janeiro, Sao Paulo a Minas Gerais. "Zásoby vody v nádržích a přehradách jsou téměř na nule," dodala politička.
Sucho přitom kromě domácností nadělá starosti i podnikatelům a zemědělcům a sníží produkci elektrické energie, protože vodní elektrárny budou moci fungovat jen omezeně nebo vůbec.
Také náměstek ministerstva životního prostředí André Correa připustil, že region čelí "nejhorší krizi dodávek vody v historii". Přesto podle něj žádná drastická opatření nejsou na pořadu dne a vše prý poběží jako dosud nejméně do července. Úřady prý totiž jsou schopné i s minimálními zásobami vyjít několik měsíců, i kdyby během nich vůbec nepršelo.
Zdroj: YouTubeSouvisející
Do domu brazilského exprezidenta vtrhla policie, Bolsonara zatkla
Guyana. Země, o které řada lidí nic neví, bude brzy jednou z nejdůležitějších na světě. A nebude sama
Aktuálně se děje
před 39 minutami
Ztráty ruské armády na Ukrajině jsou obrovské. Jak se jí přesto daří počty vojáků zvyšovat?
před 1 hodinou
Slovenský policista bez služebního čísla zbil Čecha na ubytovně, útok vysílal na TikToku
před 2 hodinami
Skupiny fotbalového MS rozlosovány. Češi mohou hrát proti Mexiku, Jižní Koreji a JAR
před 2 hodinami
Trump Rusům ustupuje, Putin nemá zájem polevit. Na Evropu může zaútočit dřív než porazí Ukrajinu, varuje Svoboda
před 2 hodinami
Stovky dronů, desítky raket. Rusko zahájilo na pozadí mírových rozhovorů útoky po celé Ukrajině
před 4 hodinami
Jindřich Rajchl obhájil post předsedy strany PRO. Chce z ní vybudovat „vůdčí sílu“ Česka
před 5 hodinami
Financování Ukrajiny se zaseklo. Maďarsko vetovalo další plán EU na podporu Kyjeva
před 6 hodinami
MAAE: Kryt v Černobylu po zásahu dronem neblokuje únik radiace
před 7 hodinami
USA hlásí pokrok v jednáních s Ukrajinou o plánu na ukončení války
před 8 hodinami
Provokace Kremlu se zvyšují. Švédské námořnictvo hlásí nárůst aktivity ruských ponorek
před 9 hodinami
Příměří se rozpadá. Pákistán a Afghánistán spolu na hranicích bojují, civilisté prchají
před 11 hodinami
Podzim v prosinci. Meteorologové přinesli předpověď na příští týden
před 15 hodinami
OBRAZEM: Mikuláš se svou partou čertů a andělů si podmanil ulice Prahy
včera
Experti rozebrali chování prince Harryho. Návrat domů není vyloučen
včera
Papír s informací o růstu důchodů už nepřijde každému, upozornil úřad
včera
V USA padl první trest v případu smrti herce Matthewa Perryho
včera
Nedorozumění vedlo k policejnímu zásahu ve škole v Praze
Aktualizováno včera
Zemřel populární moderátor Patrik Hezucký
včera
Německo schválilo dobrovolnou vojenskou službu. Čekají se protesty mladých
včera
Obchod roku: Vzniká obří streamovací gigant, Netflix kupuje Warner Bros., HBO a CNN
Společnost Netflix triumfovala v boji o získání legendárních studií Warner Bros. a HBO. V pátek ráno Netflix oznámil, že dosáhl dohody se společností Warner Bros. Discovery (WBD) o koupi legendárního televizního a filmového studia a jeho aktiv, včetně streamovací služby HBO Max, za částku 72 miliard dolarů. Toto oznámení podle CNN šokovalo Hollywood a přepsalo očekávání ohledně budoucího směřování WBD, která je zároveň mateřskou společností zmíněné televizní stanice.
Zdroj: Libor Novák