Indie zahájila operaci vyproštění těl horolezců, kvůli problémům ale byla přerušena

Indie dnes zahájila operaci, jejímž cílem je vyprostit z indické části Himálají těla pěti horolezců, které zřejmě zabila lavina. Mise, při níž byl nasazen vrtulník, byla ale brzy kvůli technickým problémům přerušena. S odvoláním na místní úřady o tom informovala agentura Reuters. Osmičlenná skupina, v níž byli čtyři Britové, dva Američané, Australanka a indický průvodce, se pohřešovala od minulého pátku. Indičtí záchranáři z vrtulníku našli zatím jen pět těl.

Kontakt se skupinou horolezců se minulý týden přerušil, když v oblasti, kterou procházeli, spadla lavina. Indické úřady následně zahájily pátrání, v pondělí z vrtulníku záchranáři spatřili pět těl. Předpokládají ale, že po smrti jsou i zbylí tři členové výpravy a že jejich těla se nacházejí v blízkosti pěti již nalezených.

Cílem výpravy byl výstup na jeden z vrcholů sedmitisícovky Nandá Déví v severoindickém státě Uttarákhand. Výstup na druhou nejvyšší horu země je považován za velice obtížný.

Dnes byla zahájena mise s cílem vyprostit těla horolezců, ale od počátku se potýkala s technickými problémy. "Dnes ráno dosud nebyla při počátečních výjezdech vyproštěna žádná těla," potvrdil zástupce vlády v odlehlé horské oblasti. Pro dnešek už nejsou plánovány žádné další starty vrtulníku, uvedla policie.

Související

Více souvisejících

Indie horolezec Himaláje, Indie

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Dominik Feri

Feri míří na tři roky do vězení, rozhodl odvolací soud

Exposlanec Dominik Feri půjde na tři roky do vězení za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, rozhodl odvolací soud v pondělí. Feri byl už loni v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let. Někdejší politik, který vinu odmítá, se může dovolat k Nejvyššímu soudu.

včera

včera

Válka v Izraeli

Válka v Pásmu Gazy má už 34 tisíc mrtvých. Úřady nacházejí stovky těl u nemocnic

Pracovníci úřadu civilní obrany v Pásmu Gazy od pátku vyzvedli těla 210 Palestinců z improvizovaného pohřebiště v areálu nemocnice Násir ve městě Chán Júnis na jihu oblasti, informuje agentura AP. Od začátku izraelské operace loni v říjnu v Pásmu Gazy zemřelo nejméně 34 151 Palestinců a dalších 77 084 bylo zraněno, sdělily dnes tamní úřady.

včera

včera

včera

včera

včera

Rusko se pomstí za pomoc USA. Posílí útoky na Ukrajinu, tvrdí experti

Západní vojenští odborníci očekávají v následujících týdnech posílení ruských raketových a dronových útoků na Ukrajinu, než dorazí nová americká vojenská pomoc schválená Sněmovnou reprezentantů. Uvedla to agentura DPA.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy