V Číně se za poslední den koronavirem nakazilo dalších pět lidí, o den dříve nejlidnatější země světa zaznamenala případy tři. Přes 1000 nových případů dnes ohlásila Indonésie a Filipíny, které evidují rekordní denní nárůst nakažených, informovala agentura Reuters.
Z pěti nových infekcí, které oznámila pevninská Čína, se lidé ve třech případech nakazili v zahraničí. Dva nakažené zaregistrovaly úřady v hlavním městě Pekingu, kde se v červnu objevilo nové ohnisko nákazy. Čína také informovala o čtyřech nakažených bez příznaků nemoci covid-19, které nezapočítává do celkové bilance. V souvislosti s covidem-19 nikdo nezemřel.
Země, která má zhruba 1,4 miliardy obyvatel a kde se virus poprvé před více než půl rokem prokázal, zaznamenala celkem 83.542 nakažených. Z nich 4634 zemřelo.
Filipíny dnes podle Reuters oznámily 1531 nových infekcí, což je zatím nejvyšší zaznamenaná denní bilance. V souvislosti s covidem-19 zemřelo šest pacientů. Celková bilance nakažených v zemi s více než 106 miliony obyvatel dosáhla 40.336, z čehož 1280 lidí zemřelo.
Indonésie nově eviduje 1301 nových případů nákazy a 49 zemřelých kvůli komplikacím v souvislosti s covidem-19, oznámil ministr zdravotnictví. V zemi s 267milionovou populací se od propuknutí nákazy infikovalo 60.695 lidí, z čehož se 27.568 už vyléčilo a 3036 zemřelo.
Japonsko dnes oznámilo, že v souvislosti s nárůstem infekcí v Tokiu není potřeba znovu zavádět stav nouze, který japonská vláda zrušila 25. května. Hlavní město dnes oznámilo 120 nově nakažených, podle agentury Kjódó jde o nejvyšší denní přírůstek za poslední dva měsíce.
Související
"Filipíny zvou vlky do domu, opovrhujeme tím." Číně se nelíbí rozmístění amerického raketového systému
Tajfun způsobil u Tchaj-wanu katastrofu. Převrátil tanker s miliony litrů paliva, zabil přes deset lidí
Filipíny , Tokio , Čína , Japonsko , indonésie , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Aktuálně se děje
včera
Evropská unie představila plán na boj s energetickou krizí
včera
Zelenskyj: Ukrajina nemůže čekat, až skončí válka v Íránu
včera
Bundeswehr chce být nejsilnější armádou v Evropě. Rusko je největší hrozbou
Aktualizováno včera
OBRAZEM: Klempíř se bojí studentů? Tisíce demonstrujících vyrazily do ulic, ministr za nimi nepřišel
včera
Lufthansa kvůli cenám paliva ruší 20 000 letů. Počítejte se zdražením, varují další aerolinky
včera
Rusku hrozí nová revoluce. A přijde už na podzim, varoval ve Státní dumě šéf komunistů
včera
Je potřeba sledovat kroky vlády, aby se veřejnoprávní média nestala závislá na politicích, vyzval Pavel
včera
Ministerstvo financí zveřejnilo nové cenové stropy pro prodej pohonných hmot
včera
Slovensko a Maďarsko daly zelenou dalším protiruským sankcím, státy souhlasí s půjčkou 90 miliard eur Ukrajině
včera
Írán tvrdí, že lodě v Hormuzském průlivu před útokem varoval. Británie tvrdí opak
včera
V Hormuzském průlivu dochází od rána k útokům na lodě. Situace je nejhorší od roku 1990
včera
Česko obnovuje dotace pro Agrofert
včera
Ukrajina obnovila čerpání ropy ropovodem Družba na Slovensko
včera
Proč Trump prodloužil příměří s Íránem? Za vším může stát zmatený Chameneí
včera
Trump opět otočil, prodloužil příměří s Íránem. Je to lest, myslí si Teherán
včera
Výhled počasí do poloviny května. Sucho se má prohlubovat
21. dubna 2026 21:57
StarDance může vypuknout. Složení párů už není tajemstvím
21. dubna 2026 21:02
Mužská bundesliga zažila premiéru. Poprvé klub vedla žena, stálou trenérkou se ale nestane
21. dubna 2026 20:16
Na pravou míru. Policie uklidňuje, přepadení ve Varech si někdo vymyslel
21. dubna 2026 19:29
První letošní tornádo bylo na Jičínsku. Meteorologové shánějí informace
V Česku bylo zdokumentováno první letošní tornádo, informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pondělí. Vyskytlo se na Jičínsku, bylo slabé a nezpůsobilo žádné větší škody.
Zdroj: Jan Hrabě