Jižní Korea oznámila 448 nových případů koronaviru, Filipíny vyhlásí stav nouze

Počet případů nákazy novým typem koronaviru přesáhl v Jižní Koreji 7000 a počet obětí nemoci COVID-19 vzrostl o dva na 46. Od pátku přibylo 448 nových případů nákazy, celkem je jich nyní 7041, oznámilo dnes večer (místního času) jihokorejské Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (KCDC). Jižní Korea podobně jako v předchozích dnech bilanci zvýšila dvakrát, nejprve v noci na dnešek oznámila 174 nových případů a večer informovala o dalších nakažených.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Více než polovina nově zaznamenaných případů má souvislost s kontroverzním náboženským hnutím Sinčchondži, mezi jehož členy ve městě Tegu se infekce šíří.

V tomto městě se také zdržoval 27letý Vietnamec, u něhož dnes vietnamské ministerstvo zdravotnictví potvrdilo nákazu novým koronavirem. Muž se do vlasti vrátil ve středu linkou národní letecké společnosti a po přistání byl umístěn do karantény, uvedlo ministerstvo. Celkový počet potvrzených případů nákazy novým koronavirem ve Vietnamu tak vzrostl na 18.

V pátek Vietnam ohlásil první nový případ potvrzené nákazy po třech týdnech, když byla na koronavirus pozitivně testována 26letá žena, která se vrátila do Hanoje z Evropy. Nikdo z prvních 16 osob nakažených koronavirem nemoci nepodlehl a všichni už byli propuštěni z nemocnic. V karanténě je nyní 101 osob, u nichž je podezření na možnost onemocnění, uvedl hanojské ministerstvo.

V Číně bylo za pátek nahlášeno 99 nových případů onemocnění, což je nejméně od 20. ledna, kdy tamní úřady začaly počty nakažených zveřejňovat. Už druhý den po sobě nepřibyli noví nemocní v provincii Chu-pej s výjimkou hlavního města Wu-chanu. Jak uvádí Reuters, většina nově nakažených v pevninské Číně pochází podle tamních úřadů ze zahraničí.

Na Filipínách se prezident Rodrigo Duterte chystá vyhlásit celostátní stav zdravotní nouze poté, co byl potvrzen první případ komunitního přenosu nemoci COVID-19 v zemi. Novinářům to podle Reuters sdělil šéf senátního zdravotnického výboru a blízký prezidentův poradce Bong Go.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Netěsnící respirátory, chybové rychlotesty. Jak je to opravdu s čínskou…

04.04.2020 12:00 Když byla do České republiky dopravena první část ochranných pomůcek z Číny, náklad na letišti…

Počet nově nakažených v Tokiu poprvé překonal 100, většina obchodů je…

04.04.2020 11:53 Aktualizováno Počet nových případů nákazy koronavirem za den v Tokiu poprvé překonal hranici 100. Celkem vláda…

Spor o hranici na moři: Vietnam podal protest Číně kvůli potopení lodi

04.04.2020 10:06 Vietnam podal Pekingu oficiální protest poté, co čínské hlídkové plavidlo potopilo ve sporném…

Čína oznámila 19 nových případů koronaviru, drží se smutek na paměť…

04.04.2020 08:46 Aktualizováno V pevninské Číně v pátek přibylo 19 nových potvrzených případů nákazy koronavirem a čtyři další…

Související:

Právě se děje

Další zprávy