Bejrút - Hnutí Hizballáh a radikální islamisté z Fronty dobytí Sýrie (bývalá An-Nusra) si dnes vymění těla zabitých bojovníků. Stane se tak v rámci dohody o příměří mezi oběma uskupeními, která vstoupila v platnost ve čtvrtek.
O chystané realizaci první fáze dohody o příměří v oblasti libanonsko-syrské hranice informovala podle agentury Reuters televize Al-Manar, která má blízko k libanonskému Hizballáhu.
Dohoda zahrnuje také propuštění pěti vězňů Hizballáhu a odchod bojovníků Fronty dobytí Sýrie do severní Sýrie se všemi civilisty, kteří si budou přát jít s nimi.
Hizballáh bojuje na syrské hranici společně se syrskými vládními jednotkami proti islámským radikálům. Minulý týden zahájila skupina ofenzivu proti islamistům blízko libanonského pohraničního města Arsál. Krátce po začátku operace Hizballáh ohlásil, že převzal kontrolu nad značnou částí oblasti kontrolované islamisty.
Šíitský Hizballáh, který podporují Íránci, se na boji proti sunnitským radikálům v libanonském pohraničí podílelo už dříve. Libanonská armáda se operace neúčastní.
Související
Izrael oznámil pozemní operaci v Libanonu. Křehké příměří se rozpadá, hrozí další konflikt
Situace je nejhorší za půl roku. Izrael po raketové palbě zútočil na Hizballáh
Hizballáh , An-Nusra , Sýrie , libanon
Aktuálně se děje
před 13 minutami
Dosáhli jsme rámcové dohody o Grónsku, bude navždy, prohlásil Trump a zrušil cla
před 1 hodinou
Může americký Kongres zabránit Trumpovi v převzetí Grónska? Má k tomu hned několik nástrojů
před 2 hodinami
Trump prohlásil, že se dnes setká v Davosu se Zelenským. Ten tam ale vůbec není, potkat se tak mají zítra
před 3 hodinami
Grónsko není Island, Spojeným státům nikdy nepatřilo. Trumpův projev byl plný chyb a hoaxů
před 5 hodinami
Trump navrhuje, aby jeho Rada míru nahradila OSN. Jmenoval se neodvolatelným předsedou
před 5 hodinami
Válka na Ukrajině se USA netýká, dal najevo Trump. Nemáme s ní nic společného, co z ní USA získaly, zeptal se
před 6 hodinami
Chceme okamžité jednání o koupi „kusu ledu“. Odmítněte a budeme si to pamatovat, řekl Trump v Davosu
před 6 hodinami
Trump v Davosu: Evropa se neubírá správným směrem. Ničí ji migrace a lídři nedělají nic, aby úpadek zastavili
před 7 hodinami
USA dávají najevo, že jsou ochotny jednat tvrdě. Zásah v Latinské Americe ale může povzbudit Čínu a Rusko, říká Řepa
před 7 hodinami
Češi více investují do bezpečnosti a estetiky bydlení. Moderní vchodové dveře do domu jsou toho důkazem
před 7 hodinami
Evropa by měla být Trumpovi vděčná, prohlásil v Davosu Rutte
před 8 hodinami
Nejprestižnější skupina v historii, říká Trump o Radě míru. Kdo do ní už vstoupil?
před 9 hodinami
Evropská unie pozastavila schvalování klíčové obchodní dohody s USA. Británie hrozí Trumpovi odvetnými cly
před 10 hodinami
Doba lichocení Trumpovi definitivně skončila. Evropa musí odpovědět silou, vyzval bývalý šéf NATO
před 11 hodinami
Do Davosu dorazil nečekaný dopis. Stovky milionářů a miliardářů požadují vyšší zdanění superbohatých
před 11 hodinami
Bessent dorazil do Davosu. Seďte a čekejte na Trumpa, vmetl evropským lídrům
před 12 hodinami
Může Trump skutečně získat Grónsko? Cesta k akvizici je mnohem složitější, než se zdá, ve hře jsou i jiné možnosti
před 13 hodinami
Letadlo s Trumpem mířící do Davosu se kvůli poruše muselo vrátit
před 14 hodinami
Výhled počasí na příští týden. Zima se otěží nepustí
včera
Policie odhalila detaily případu, který se má týkat zápasníka Vémoly
Protidrogová policie se den po propuštění Karlose Vémoly z vazby na kauci rozhodla odhalit, o co přesně v ostře sledované kauze jde. Některým obviněným v případu hrozí až 18 let za mřížemi.
Zdroj: Jan Hrabě