libanon

Izraelská armáda

Izrael vyhrožuje, že pošle Libanon do doby kamenné

Izraelský ministr obrany Joav Galant varoval ve středu Libanon, že izraelská armáda jej může v případě jakékoli války s tamním hnutím Hizballáh poslat "zpět do doby kamenné". Trval však na tom, že izraelská vláda preferuje diplomatické řešení situace na izraelsko-libanonských hranicích, uvedl server Times of Israel.
Libanon

Češi by neměli jezdit do Libanonu, ministerstvo od cest odrazuje

Ministerstvo zahraničních věcí v souvislosti s aktuální bezpečnostní situací na Blízkém Východě varovalo před cestami do Libanonu. V zemi sousedící s Izraelem působí militantní organizace Hizballáh, která v posledních dnech rovněž podniká sporadické útoky na Izrael.
Válka v Izraeli: Snímky zachycující dění od sobotního (7. října 2023) napadení Hamásem.

Zapojení Hizballáhu do války proti Izraeli by mohlo být fatální pro existenci Libanonu

Válka mezi Izraelem a Hamásem může mít obrovské dopady na zemi, která se jí fakticky vůbec neúčastní a platí zejména za svou blízkost k celému konfliktu. Podle serveru Politico jsou nyní Libanonci „opět přilepeni k televizorům a nutkavě kontrolují své mobilní telefony, sledují každý zvrat potyček na hranicích a snaží se odhadnout, zda se blíží další válka“. 

Aktuálně se děje

před 14 minutami

před 41 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Olympijské hry, ilustrační foto

Česko bude na olympiádě v Paříži reprezentovat 113 sportovců. První z nich už jsou v dějišti her

Po domácím hokejovém mistrovství světa a fotbalovém Euru v Německu se nezadržitelně blíží další velký sportovní svátek tohoto roku. Letní olympijské hry vypuknou v Paříži již v pátek 26. července. Již je jasné, že Českou republiku bude ve francouzské metropoli pod pěti olympijskými kruhy reprezentovat celkem 113 sportovců. První z nich už odlétají do dějiště Her, aby se mohli na start svých olympijských soutěží, které pro některé začnou ještě před oficiálním zahájením. Ubytují se tak v olympijské vesnici, která byla ve čtvrtek oficiálně otevřena.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Fotbal, ilustrační fotografie

Fotbalisty Anglie i přes druhé evropské stříbro v řadě nebude nadále trénovat Gareth Southgate

Do dalšího kvalifikačního cyklu, jehož cílem bude pro fotbalové reprezentace postoupit na světový šampionát 2026 v USA, Kanadě a Mexiku, už fotbalisty Anglie nepovede jejich dosavadní trenér Gareth Southgate. Navzdory tomu, že za poslední tři roky zaznamenal se svými svěřenci největší úspěchy Angličanů, když dokázal dvakrát v řadě dojít ke stříbrným medailím na evropském šampionátu. Po tom letošním v Německu se však na jeho hlavu snášela kritika za předváděné výkony národního týmu a nakonec se tak tento stratég rozhodl po osmi letech ve funkci skončit.

před 2 hodinami

Pozemní síly IDF operují v pásmu Gazy, jak ukazuje tato fotografie. (Gaza, 7. listopadu 2023).

Izrael ve vztahu k Palestincům porušuje mezinárodní právo, tvrdí ICJ

Izrael podle Mezinárodního soudního dvora (ICJ) v Haagu porušuje mezinárodní právo, když okupuje palestinská území a využívá tamní zdroje. Podle soudu dochází k systematické diskriminaci Palestinců na okupovaných územích a k porušování jejich práva na sebeurčení. De facto dochází k anexi. O závěrech dvora informovala agentura Reuters.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Aktualizováno před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Slovensko zažilo po atentátu na Fica další útok na politika

Slovensko řeší další útok na politika. Ve čtvrtek byl v okrese Turčianske Teplice fyzicky napaden poslanec Pavel Ľupták z poslaneckého klubu Slovenské národní strany (SNS). Informovala o tom agentura TASR s odkazem na stranu Národná koalícia/Nezávislí kandidáti. Policie potvrdila, že v případu zahájila trestní stíhání. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy