Danko absolvoval test na alkohol až druhý den, potvrdila policie

Slovenská policie v pondělí poskytla další informace k dopravní nehodě, kterou měl ve čtvrtek večer v Bratislavě místopředseda slovenské Národní rady a předseda Slovenské národní strany Andrej Danko. Především policisté prozradili, kdy politik absolvoval dechovou zkoušku na alkohol. 

Policie už v původním pátečním sdělení uvedla, že vzhledem k nepřítomnosti řidiče nemohlo na místě nehody dojít k vykonání dechové zkoušky na přítomnost alkoholu v dechu řidiče. Dnes sdělila, že test na přítomnost alkoholu byl proveden až druhý den.

"S podezřelým z předmětné dopravní nehody se podařilo policistům, kteří věc objasňovali, zkontaktovat až v pátek ve 14:30, kdy byl vyslechnut a podroben dechové zkoušce s negativním výsledkem," uvedla policejní mluvčí Jana Šimunková pro TASR. Ve věci bylo zahájeno trestní stíhání pro poškozování a ohrožování provozu všeobecně prospěšného zařízení.

Nehoda se stala ve čtvrtek večer na křižovatce v bratislavské městské části Dúbravka. Danko z dosud nezjištěných příčin narazil se svým vozidlem do sloupu světelné dopravní signalizace pro chodce a poškodil ho. Předseda SNS to veřejně přiznal. 

"Narazil jsem do sloupu, ohlásil jsem to pojišťovně a magistrátu. Pokud je třeba ještě něco udělat, všechno si splním," uvedl Danko v pátečním videu na sociální síti. S policií podle svých slov spolupracuje. "Věřím, že pojišťovna se s tím vypořádá. A kdyby ne, jsem si vědomý své zodpovědnosti," dodal. 

Danka ovšem vyzvaly opoziční strany, aby vyvodil zodpovědnost. Zástupci KDH a SaS jej přímo vyzvali k odstoupení z funkce. Pokud je šéf vládní SNS nevyslyší, jsou připraveni sesbírat podpisy potřebné ke svolání mimořádné schůze, na které by se řešilo jeho odvolání.

Související

Andrej Danko

Ukrajina by nám měla vrátit 3,5 miliardy eur, navrhuje Slovensko

Slovenská politická scéna se opět otřásá kontroverzními prohlášeními. Místopředseda Národní rady Slovenské republiky a předseda Slovenské národní strany Andrej Danko prohlásil, že Bratislava by mohla požadovat zpět finanční prostředky za pomoc, kterou poskytla Ukrajině. Upozornil na to ukrajinský server babel.
Tomáš Dvorský Rozhovor

Ficovo chování naznačuje, co bude dál. Covid ho změnil a už není cesty zpět, říká politolog pro EZ

Slovensko se nachází v turbulentním politickém období, které je poznamenané sérii protestů a rostoucí občanskou nespokojeností. Koalice je závislá na hlasech nezařazených poslanců a vláda čelí problémům, včetně kontroverzní utajované zprávy Slovenské informační služby, kterou přednesl premiér Robert Fico na mimořádné schůzi parlamentu. O aktuálním politickém dění na Slovensku a možné budoucnosti čtvrté Ficovy vlády exkluzivně pro EuroZprávy.cz promluvil politolog Tomáš Dvorský z Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košicích. 

Více souvisejících

Andrej Danko Policie SR Dopravní nehody Slovensko

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Ilustrační fotografie.

Pohonné hmoty zdražují. Obrat v trendu se zatím nedá čekat

Pohonné hmoty v Česku během uplynulého týdne zdražovaly, růst cen se týkal benzinu i nafty. Příčinou je napětí kolem Íránu, kdy administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa nevylučuje další úder proti íránskému jadernému programu. 

před 4 hodinami

Kim Čong-Un

Kim Čong-un poslal vzkaz Trumpovi. Jaderných zbraní se vzdávat nehodlá

Severokorejský diktátor Kim Čong-un vyjádřil záměr rozšířit jaderný arzenál a vyzval Washington, aby respektoval jadernou sílu jeho země. Podle Kima spolu mohou Severokorejci a Američané vycházet, pokud Bílý dům akceptuje, že Pchjongjang si ponechá jaderné zbraně. Informovala o tom BBC. 

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Počasí

Počasí v Česku může ovlivnit zajímavý jev. Jisté to ještě není

Česko si v těchto dnech užívá předčasné jaro, teploty dokonce mají v tomto týdnu překročit 15 stupňů. Zima ale možná ještě neřekla poslední slovo. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) není vyloučeno, že se k nám v březnu dostane chladný vzduch z Arktidy. 

včera

včera

včera

včera

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Napadená taxikářka ze Šumperka podlehla zraněním v nemocnici

Policie s největší pravděpodobností překvalifikuje případ ze Šumperku z pokusu o vraždu na obvinění z vraždy. Taxikářka, kterou muž bodl nožem, totiž zemřela v nemocnici. Obviněný navíc s jejím autem narazil do jiného vozidla a zranil další dva lidi. 

včera

Český lev

Českého lva letos doprovodí hudba skladatele Adriána Čermáka

Hudební rámec pro letošní slavnostní předávání cen Český lev, které 14. března nabídne v přímém přenosu z Kongresového centra Praha Česká televize na ČT1, vytvoří slovenský skladatel nejen filmové hudby Adrián Čermák. Diváci se mohou těšit na hudební doprovod vycházející z Čermákových zkušeností s filmovou a scénickou hudbou, který pracuje s atmosférou, emocemi a rytmem slavnostního večera a propojí elektronické prvky s živou interpretací samotného autora na klávesy. Na pódiu se během večera spojí s DJkou působící zejména na berlínské scéně Dariou Krylosovou aka DDK.

včera

Andrej Babiš a Igor Červený

Babišova vláda se zabývala prevencí vzniku závislostí a zrušila několik orgánů

Babišova vláda zasedla poprvé v kompletním složení, tedy už i s nově jmenovaným ministrem životního prostředí Igorem Červeným (Motoristé). Zabývala se mimo jiné zprávou o plnění Akčního plánu politiky v oblasti závislostí 2023–2025, zrušila několik svých pracovních a poradních orgánů a rozhodla o přesunu agendy Rady pro výzkum, vývoj a inovace z Úřadu vlády na Ministerstvo průmyslu a obchodu.

včera

Ukrajinská armáda ve válce s Ruskem

Ukrajinci zaútočili na ruskou továrnu. Sedm lidí přišlo o život

Ukrajinské drony zaútočily na továrnu na hnojiva v západním Rusku. Při události zemřelo sedm lidí, nejméně dalších deset osob utrpělo zranění. Informovala o tom BBC. K útoku došlo krátce po čtvrtém výročí zahájení války na Ukrajiny, kterou Moskva rozpoutala invazí do sousední země. 

včera

včera

Japonsko odhalilo, kdy nasadí rakety na ostrově u Tchaj-wanu

Japonsko plánuje nasadit rakety země-vzduch na ostrově Jonaguni u Tchaj-wanu do března 2031, uvedlo ministerstvo obrany podle BBC. Tokio stanovilo termín poprvé od okamžiku, kdy o budoucím nasazení raket rozhodlo v roce 2022. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy