Andrej Danko

Andrej Danko

Rusko není na Ukrajině agresorem, tvrdí šéf slovenské vládní strany

Andrej Danko, předseda slovenské vládní strany SNS a místopředseda parlamentu, tvrdí, že Rusko není agresorem v konfliktu na Ukrajině, ale pouze hájí své zájmy. Navrhl řešení konfliktu formou vytvoření demilitarizované zóny podobné té na Kypru. Kritizoval rozhodnutí české vlády pozastavit společná jednání se slovenským kabinetem a premiéra Petra Fialu za jeho schůzku s lídrem slovenské opozice.
Andrej Danko

Danko v parlamentu obstál. Opozici se ho kvůli nehodě odvolat nepodařilo

Slovenský parlament neschválil program mimořádné schůze k návrhu na odvolání šéfa Slovenské národní strany Andreje Danka z pozice místopředsedy parlamentu. Odvolat z funkce ho chtěla parlamentní opozice kvůli dopravní nehodě z minulého týdne. Danko podle posledních informací přišel o řidičský průkaz. 
Andrej Danko

Danko absolvoval test na alkohol až druhý den, potvrdila policie

Slovenská policie v pondělí poskytla další informace k dopravní nehodě, kterou měl ve čtvrtek večer v Bratislavě místopředseda slovenské Národní rady a předseda Slovenské národní strany Andrej Danko. Především policisté prozradili, kdy politik absolvoval dechovou zkoušku na alkohol. 
Andrej Danko

Šéf SNS Danko odjel od nehody v Bratislavě. Opozice ho chce odvolat

Místopředseda slovenské Národní rady a předseda Slovenské národní strany Andrej Danko ve čtvrtek večer havaroval v Bratislavě. Z místa nehody ujel. Na sociální síti v pátek přiznal, že k nehodě došlo. V případě potřeby je připraven uhradit způsobenou škodu. 
Robert Fico

Fico uctil památku Gustáva Husáka. Je třeba mu projevovat úctu, vysvětlil

Slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD) si ve středu připomněl 111. výročí narození posledního komunistického prezidenta Gustáva Husáka. Považuje ho za velkou osobnost slovenské moderní historie, ačkoliv šlo o vrcholného představitele minulého režimu, který utiskoval mnoho lidí v tehdejším Československu. 
Robert Fico

První reakce politiků: Smer mlčí, Hlas chce rozhodovat o koalici

Předčasné parlamentní volby na Slovensku dopadly jinak, než avizovaly první exit polly. Vítězem je Smer-SD, ovšem na vyjádření Roberta Fica se stále čeká. Zásadní stanovisko nepřednesli ani zástupci Progresivního Slovenska. Optimismus zavládl u Hlasu, jehož členové se domnívají, že rozhodnou o budoucí koalici. 
Národní rada Slovenské republiky (Českou obdobou je Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky)

Slovensko zruší některé armádní zakázky bývalé vlády, Danko přijde o hodnost kapitána

Slovenské ministerstvo obrany nehodlá pokračovat v zakázkách předchozí vlády na nákup obrněných vozidel pro armádu v hodnotě několika stovek milionů eur, upraví také projekt nákupu vojenských radarů. Novinářům to dnes řekl ministr obrany Jaroslav Naď, který v minulosti jako analytik a opoziční politik upozorňoval na netransparentní postupy při modernizaci zastaralé armádní techniky.
Národní rada Slovenské republiky (Českou obdobou je Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky)

Bizarní obstrukce trvá. Slovenský parlament je paralyzován

Slovenská sněmovna ani dnes nezahájila rozpravu k sociálnímu balíčku a k istanbulské úmluvě o potírání násilí na ženách. Šest nezařazených poslanců, kteří od úterý blokují řečnický pult v jednacím sále Národní rady na protest proti projednávání sociálních opatření krátce před parlamentními volbami, odmítli svou akci ukončit. Předseda parlamentu Andrej Danko schůzi následně přerušil do čtvrtka. Později řekl, že zajistí pokračování schůze bez ohledu na obstrukci poslanců.
Národná rada Slovenskej republiky

Mela ve slovenském parlamentu. Nezařazení poslanci okupovali řečnický pult

Skupina šesti nezařazených poslanců dnes obsadila řečnický pult v jednacím sálu slovenského parlamentu, který se necelé dva týdny před volbami mimořádně sešel k projednání návrhu sociálních opatření za více než 800 milionů eur (19,8 miliardy korun) a také istanbulské úmluvy o potírání násilí na ženách. Předseda parlamentu Andrej Danko jednání následně přerušil do středy. Zmínění poslanci hodlají v sálu zůstat celou noc a v protestu pokračovat i přes den. Premiér Peter Pellegrini je vybídl k ukončení akce.
Radek Vondráček (ANO)

Vondráček je pro rozšiřování EU o další státy. Francie může plán zhatit

Země jihovýchodní Evropy si zaslouží stát se plnohodnotnými členy Evropské unie, řekl dnes předseda české Poslanecké sněmovny Radek Vondráček v Bratislavě po schůzce s kolegy z dalších tří členských zemí EU a také Černé Hory a Srbska. Podobný postoj zastává podle hostitele jednání, šéfa slovenské sněmovny Andreje Danka, také Bratislava. Loni EU kvůli nesouhlasu Francie nezahájila přístupové rozhovory s Albánii a Severní Makedonii.
Peter Pellegrini

Vláda SR chce odvolat podpis pod istanbulskou úmluvou, Čaputová se zdráhá

Slovenská vláda bude rozhodovat o odvolání svého podpisu pod istanbulskou úmluvou o potírání násilí na ženách. Novinářům to dnes řekl premiér Peter Pellegrini po schůzce s prezidentkou Zuzanou Čaputovou a šéfem sněmovny Andrejem Dankem. Ke zmíněnému postupu bude ale kabinet potřebovat souhlas Čaputové, která řekla, že krátce před parlamentními volbami není naléhavý důvod se úmluvou zabývat. Úmluvu podepsalo v roce 2016 také Česko, kde dokument rovněž vyvolal rozporuplné reakce.
Jaroslav Kubera

Šéfové parlamentů V4: Musíme držet spolu a být rovnoprávní v EU

Země visegrádské skupiny (V4), tedy Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko, musí společně bojovat o to, aby byly vnímány jako plnoprávní členové EU. S ohledem na historické zkušenosti s komunismem jsou citlivější na vnucování různých ideologií. Kvůli jejich odlišnému názoru by ale na ně nemělo být nahlíženo povýšenecky. Shodli se dnes na tom šéfové parlamentů zemí V4 na zasedání v Praze, jehož tématy bylo porovnání okolností pádu komunismu v roce 1989 a následný vývoj.
Ilustrační foto

Lídři parlamentů V4 si v Praze připomenuli sametovou revoluci

Šéfové obou komor českého Parlamentu Jaroslav Kubera (ODS) a Radek Vondráček (ANO) dnes v Národním muzeu při oslavách výročí sametové revoluce připomenuli odpor proti komunismu v Maďarsku a Polsku. Osudy zemí visegrádské čtyřky jsou úzce propojené a dávají zemím sílu ke společnému postupu ve prospěch nejen těchto zemí, ale celé Evropské unie, zaznělo v projevech jejich hostů - předsedů parlamentů Slovenska, Polska a Maďarska. Večer předsedové parlamentů navštívili pietní místo na Národní třídě.

Aktuálně se děje

včera

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Princezna Kate řekla pravdu o nemoci kvůli hackerům, tvrdí expertka

Zítra uplyne přesně měsíc od chvíle, kdy princezna Kate oznámila světu, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Stalo se tak po mnoha spekulacích. Podle české odbornice na britskou královskou rodinu by si manželka následníka trůnu nechala pravdu pro sebe, kdyby ji k reakci nedonutily okolnosti. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

Josef Laufer

Zemřel legendární herec a zpěvák Josef Laufer

Českou uměleckou obec zasáhla v neděli smutná zpráva. Ve věku 84 let zemřel herec a zpěvák Josef Laufer. Informaci o jeho skonu přinesl deník Blesk. Laufer strávil poslední čtyři roky života na nemocničním lůžku v umělém spánku. 

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Odejde František Straka ze Slovenska do Afriky? O jeho služby má prý zájem Gambie

V současnosti je bývalý kouč Sparty, Slavie i české fotbalové reprezentace František Straka zaneprázdněn svou další záchranářskou misí na Slovensku, kde tentokrát vede Michalovce a počíná si tam poměrně úspěšně. Mohlo by se však stát, že navzdory záchraně tohoto slovenského klubu ve slovenské první lize by Straka nemusel v tomto angažmá pokračovat v další sezóně. Zajímá se totiž o něj fotbalová reprezentace Gambie, kde před nedávnem skončil belgický stratég Sainflet.

včera

včera

Senát Spojených států bude o penězích pro Ukrajinu hlasovat 23. dubna

Senát, tedy horní komora amerického Kongresu, se připravuje dokončit proces schvalování pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu. Hlasování je naplánováno na úterý 23. dubna, uvedl vůdce senátní většiny Chuck Schumer.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy