Bratislava - Teroristickým útokům v Paříži, které šokovaly celý svět, se dnes věnuje také slovenský tisk. Podle něj je důsledkem tragédie posílení atmosféry strachu v Evropě. Tu dle komentářů také čekají vělké změny, které ale nemusí být nutně k horšímu.
Deník Pravda napsal, že Evropa musí obnovit mír v Sýrii a potlačovat náboženský extremismus na Blízkém východě, ale i v samotné Evropě.
Podle listu Denník N by se útoky v Paříži neměly stát záminkou k všeobecnému odsouzení muslimů či k odmítání lidí, kteří prchají před válkou v Sýrii. "Evropa se musí bránit. Strach nás nemůže paralyzovat. Součástí evropské obrany ovšem musí být i schopnost nepodlehnout panice. Nemůžeme popřít to, co Evropu dělá Evropou," míní deník.
"Jsou před námi špatné časy. Nejen vyhlídky cestovních omezení a uzavírání hranic, nejen další útoky a sestřelená letadla. Ale destabilizace evropských společností kvůli rase a víře, které se znovu stanou základem pro podezřívání a nepřátelství," uvedl list Sme.
Podle deníku až po porážce radikálního islámu v Sýrii či Iráku může klesnout hrozba dalších útoků v Evropě a až následně se mohou miliony muslimů ze současné migrační vlny vrátit z vyhnanství domů.
Deník Hospodárske noviny uvedl, že Evropa se po útocích islámských teroristů v Paříži změní. "Je pravděpodobné, že evropské státy výrazně přitvrdí svou přistěhovaleckou politiku. Evropa za rok bude jiná, než jak ji známe. Nemusí to být ovšem špatná změna. EU je totiž momentálně zoufale pomalá při řešení bezpečnostních otázek," soudí list.
Související
Deset let od masakru v Bataclanu: Jak teroristické útoky změnily Francii?
Deset let po útocích v Paříži: Teroristická hrozba ve Francii se mění a radikalizovaní jedinci jsou stále mladší
Teroristické útoky v Paříži (13. 11. 2015) , Slovensko , Noviny / tisk
Aktuálně se děje
včera
Trump slíbil zrušení cel na whiskey. Zásluhy připsal králi Karlovi
včera
Čeká Real Madrid velký fotbalový návrat? Šéf klubu si přeje příchod trenéra Mourinha
včera
Vracím České televizi peníze, přiznal novinář Moravec
včera
Kupka se opřel do Babiše kvůli novému zmocněnci Landovskému
včera
Počasí se po víkendu změní, i když ne hned. Dorazí i kýžené srážky
včera
Hasiči hasí požár v Českém Švýcarsku na několika úsecích. Počasí vše komplikuje
včera
Spotify se snaží upozornit na hudbu od AI. Experti ale varují
včera
Vojáků stáhneme mnohem víc, vzkázal Trump do Německa
včera
Je to politická akce, nikoliv vojenské cvičení, odmítl Macinka účast Pavla na summitu NATO
včera
Německo poprvé zareagovalo na ohlášené stažení tisíců amerických vojáků
včera
Nové varování před požáry. Meteorologové rozšířili výstrahu
včera
Trump prozkoumá nový íránský mírový návrh. Dopředu ale naznačil, jak se zachová
včera
Babiš si prosadil dalšího zmocněnce. Landovský má dohlédnout na obranné výdaje
včera
Devět zraněných po nehodě horské dráhy v Hradci Králové. Případ řeší policie
včera
Rakouská policie zadržela muže v kauze otrávených dětských výživ
včera
Maraton omezí pražskou dopravu. Využijte metro, radí dopravce
včera
Sedm vrtulníků, posily z okolních krajů. Boj s požárem v Českém Švýcarsku pokračuje
včera
Dnešní počasí bude ještě teplejší, očekávají meteorologové
2. května 2026 21:57
Je třetí v pořadí na britský trůn. Princezna Charlotte oslavila narozeniny
2. května 2026 21:04
Brněnskou Kometu bude opět trénovat majitel Zábranský. Klub představil posily
Tuzemská hokejová sezóna sotva skončila, v klubech se ale nezahálí a už se začínají připravovat na další sezónu. Platí to i pro brněnskou Kometu, která se stala dalším extraligovým klubem, který v těchto dnech oznamuje novinky nejen ve svém kádru, ale i v realizačním týmu. I tady totiž dochází ke změně na trenérských postech. Na trenérskou lavičku se totiž vrací po pěti letech klubový majitel Libor Zábranský, jemuž budou asistenty trenéři, kteří v uplynulé sezóně 2025/26 vedli Brno jako hlavní stratégové – Kamil Pokorný a Jiří Horáček. Coby další asistent se k nim ještě přidává Martin Erat.
Zdroj: David Holub