Larnaka - Sajf Addín Mustafa v úterý pohrozil kapitánovi letadla na lince Alexandrie-Káhira, že odpálí nálože v pásu na svém těle. Dosáhl tak toho, že stroj přistál v Larnace na Kypru. Muž tak chtěl zřejmě řešit rodinné problémy, vyplývá ze zprávy kyperské vysílací společnosti CYBC. Na internetu se nyní také řeší fotografie s "výbušninou".
"Jeho kyperská žena po hádce mezi nimi vzala děti a odvezla je zpět domů na Kypr. Asi to udělal, aby je získal zpět," citoval egyptský list Al-Ahrám jednu z Mustafových sousedek.
Mustafa se dostal do letadla s pásem, z nějž vyčnívaly dráty a který vydával za sebevražedný nástroj, jímž vyhodí letadlo do vzduchu. Ukázalo se, že žádné výbušniny u sebe neměl.
V úterý se na sociálních sítích objevila fotografie, na níž je zachycen s rozepnutou bundou, pod níž je jeho "zařízení" vidět. Stojí uvnitř letadla a vedle něj se do objektivu směje mladší muž.
Fotografie (zde) vyvolala pozornost právě kvůli tomuto muži, který se tváří nepatřičně v situaci možného ohrožení. Podle britského tisku je to zdravotník Ben Innes (26) z Aberdeenu. Byl jednou ze sedmi osob, které Mustafa držel na palubě do poslední chvíle.
"Netuším, proč tu fotografii udělal, ale domnívám se, že se sám nabídl, protože nemá strach a ničemu se nevyhýbá," sdělil Innesův spolubydlící Chris Tundogan.
"Nevím, proč jsem to udělal. Bylo to neopatrné, ale snažil jsem se uchovat si dobrou náladu ve chvíli nepřízně osudu. Vzal jsem si jednoho z členů posádky, aby mi tlumočil, a požádal jsem (únosce), zda bych se nemohl vyfotografovat. Kývl, že ano, tak jsem se vedle něj postavil a usmál se do kamery a letuška nás vyfotila," popsal Innes situaci.
Policisté jeho chování považují za riskantní, příbuzní ho ocenili a přátelé řekli, že to přesně odpovídá Innesově povaze.
Související
Kypr chce vést politiku EU pro Středomoří. V cestě mu stojí několik silných kandidátů
Erdogan je připraven vybudovat na Kypru leteckou základnu
Kypr , bomby , letadla, letectví
Aktuálně se děje
před 3 hodinami
OBRAZEM: Mikuláš se svou partou čertů a andělů si podmanil ulice Prahy
včera
Experti rozebrali chování prince Harryho. Návrat domů není vyloučen
včera
Papír s informací o růstu důchodů už nepřijde každému, upozornil úřad
včera
V USA padl první trest v případu smrti herce Matthewa Perryho
včera
Nedorozumění vedlo k policejnímu zásahu ve škole v Praze
Aktualizováno včera
Zemřel populární moderátor Patrik Hezucký
včera
Německo schválilo dobrovolnou vojenskou službu. Čekají se protesty mladých
včera
Obchod roku: Vzniká obří streamovací gigant, Netflix kupuje Warner Bros., HBO a CNN
včera
Trump varuje Evropu před „civilizačním vymazáním“. V novém dokumentu kritizuje EU i migraci
včera
Občanské demokraty čeká kritické období. Kuba mohl svůj odchod dohodnout s Babišem, tvrdí analytik
včera
Pomoc Ukrajině je i v našem zájmu, prohlásil Rutte před summitem NATO
včera
Nejdůležitější je nezpanikařit. Hasiči pro EZ radí, jak prožít advent v bezpečí a bez požárů
včera
Izrael v Eurovizi zůstane, ohlásila EBU. Čtyři země budou největší soutěž světa bojkotovat
včera
Internet po celém světě opět kolabuje. Cloudflare hlásí problémy, výpadky má LinkedIn, X nebo Zoom
včera
Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska
včera
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
včera
Počasí způsobí problémy řidičům či chodcům. Platí výstraha
včera
Opozice zpochybňuje Babišovo řešení. Měl Agrofert prodat, zní od Pirátů
včera
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
včera
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
Nejenom prezident má problém s vládním angažmá poslance Filipa Turka (Motoristé), který by se po poslední rošádě měl stát ministrem životního prostředí, nikoliv šéfem diplomacie. Podle průzkumu nechce Turka v příští české vládě více než polovina lidí.
Zdroj: Jan Hrabě